Předplatné je dražší?

Od: Datum: 07.02.14 19:39 odpovědí: 17 změna: 11.02.14 06:54

Dobrý večer, moje maminka si kupovala Svět ženy a po přečtení mi ho dala - jak je to asi v rodinách obvyklé. Chtěla jsem jí ušetřit pochůzky do trafiky a časopis jsem jí přes internet předplatila. Zaplatila jsem za 12 čísel (roční předplatné) 219,- Kč, žádnou závratnou částku, ale teď jsem si všimla, že jedno číslo stojí 15,- Kč, takže předplatné vyšlo dráž. Vždycky jsem si myslela, že předplatné bývá levnější než běžný nákup. Mnoho let jsme odebírali Mladou frontu, předplatné bylo vždy levnější. Nevíte, proč jsem zaplatila víc než běžnou cenu 12 čísel? Nemáte s tím nějakou zkušenost? Nejde mi o těch pár korun, ale o princip.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 07.02.14 19:48

Dobrý večer,

podle mě stojí už i na stánku 15,-Kč (14,99,-).

Ohodnoceno: 0x

Datum: 08.02.14 09:02

To je právě to, co je mi divné. Na stánku bych za 12 čísel dala 180,- Kč, takže předplatné je o 39,- Kč dražší.

Od: pu®
Datum: 07.02.14 19:49

Dobrý den,

neznám sice Svět ženy, ale domnívám se, že v tom budou zahrnuta nějaká "extra čísla" - jako třeba Vánoční, příloha "jak pěstovat kytky" o sto stranách v březnovém vydání apod. Taková čísla jsou pak na stánku dražší a v předplatném to bývá zohledněno (kamrád odebírá Respekt a takhle nějak to je). Jinak mě nic nenapadá *nevi*

Ohodnoceno: 2x

Datum: 07.02.14 19:52

Asi budete mít pravdu, pu, nikdy jsem si nevšimla, kolik stojí jednotlivá čísla. Díky za odpověď.

Od: buss®
Datum: 07.02.14 19:58

Já to beru tak, že i kdyby předplatné bylo o něco levnější, o kolik? tak si vemte, co stojí dnes poštovné. Co by vydělali? A neuvádíte, zda předplaceno u redakce, či nějaké společnosti.

Datum: 07.02.14 20:08

Mladou Frontu sponzorovali komunisti. Světem ženy se musí někdo přiživovat...

Datum: 07.02.14 20:24

To je ale blbost. MF Dnes je pravicový deník, stejně jako Lidové noviny. Komunisté podporují Haló noviny a možná Právo.

Datum: 08.02.14 18:59

Jestli je MF Dnes pravicový deník, tak já jsem potomkem Kim Ir Sena...

Od: pepr®
Datum: 07.02.14 21:32

Pokud nikdo nebude vědět (jistou) odpověď zeptejte se u distributora předplatného. Vypadá to, že v diskuzi odpovídají do tří dnů.

Ohodnoceno: 3x

Datum: 08.02.14 07:52

Také si myslím, že předplatné by mělo být levnější, než jednotlivé časopisy. Je to dárek za "věrnost", s předplatným ve Vás získají jistého odběratele na celý rok. Manžel dělá vrátného, v noci má občas dlouhou chvíli, tak rád luští. Proto jsem mu předplatila celoročně Překvapení. Jedno číslo nás vyjde na 17 korun, při jednotlivém nákupu stálo 20 korun. Jenže od Vánoc Překvapení inovovalo - přidali tam pár stránek s týdenním TV programem. Pro jednotlivé zájemce hned časopis podražil na 22 korun, nám, předplatitelům těch 17 korun zůstalo. Takže zatím ušetříme 5 Kč za číslo. Ale až nám předplatné vyprší, myslím, že se to cenově zvedne i pro ty předplatitele.

Tak mi to je opravdu divné - měl by fungovat ten "věrnostní" program. Zeptala bych se v tom vydavatelství, jak to tedy vlastně počítají a v čem je předplatitel zvýhodněn. Jaga.

doplněno 08.02.14 07:56:

A jak píšete - časopisy se skutečně dědí. My je shromažďujeme do tašky a pak vezeme mé mamce. Ta je přečte a dá je své kamarádce, také už staré paní. Od ní jdou možná ještě někam dál. A tak to má být. I když soutěže si vyluští jenom ten první, články a povídky si může přečíst i řada dalších lidí. Za tu cenu je časopis aspoň dobře využitý.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 08.02.14 09:00

Babuško, napsala jsem dotaz na stránky zasilatelské společnosti. Jsem zvědavá na odpověď, pak se o ni s poradnou podělím.

doplněno 11.02.14 06:20:

Tak dorazila odpověď:

Dobrý den,
výši ročního předplatného si zadává vydavatel titulu. Cena je stanovena jím a jako distributor musíme tuto cenu respektovat a uvádět.

Od: luke237
Datum: 11.02.14 06:45
Tak ted uz zbyva jeste poslat ten samy dotaz vydavateli, at se k nemu muze vyjadrit *smich*

Od: pest®
Datum: 08.02.14 08:46
Nevím, jak jo to dnes, ale pamatuji si, že konkrétně tento časopis jsem kupoval mamce cestou ze školy na bus, právě z důvodu, že bylo předplatné dražší než stánek. A u nás ho neprodávali. Ale to už je takových dobrých 10let...

Od: anicka*
Datum: 08.02.14 09:56

Dobrý den.mám vlastní zkušenost.Po dotazu na uvedeném tel. čísle mně bylo řečeno, že je to poštovné, čemu se divím.tak chodím opět do trafiky.hezký den!

Datum: 08.02.14 10:04

tak samozřejmě může být předplatné dražší, než na stánku - cena za distribuci *nevi* jeden čas jsem si taky takhle objednávala časopis, ke kterému si firma připočítávala poštovné, takže vyšel dráž... jenže na stáncích se velmi obtížně sháněl, takže pro mne ta cena byla přijatelná.

Od: luke237
Datum: 11.02.14 06:54

Drive snad platilo, ze noviny vyslovene predplatitele nahaneli, protoze vedeli, kolik vytisku maji vytisknout a nestavalo se, ze nekde se vsechny vytisky vyprodaly a jinde zase prebyvaly. Nejdrazsi na distribuci pry byly poplatky za zpetny svoz neprodanych vytisku (remitenda), proto casopisy chtely prodavat vetsinu vytisku primo koncovym zakaznikum (predplatne). Nehlede na to, ze si je tim uvazaly na cely rok a mely zajisteny odber vsech cisel, narozdil od situace, kdy si clovek jedno nebo dve cisla v beznem prodeji v danem roce nekoupi (zapomene, je na dovolene, nemocny, vyprodano, prestane casopis cist a zacne kupovat jiny, ...).

Jak je to dnes a proc je predplatne drazsi nez stanek, netusim.

Datum: 08.02.14 19:12

Některá vydavatelství to tak dělají. I noviny či časopis co je běžně zdarma /namátkou 5+2/ se při objednání odběru platí. Takže je to cena za poštovné.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.