Šetření el. energií ve firmách

Od: Datum: 07.02.14 16:23 odpovědí: 9 změna: 08.02.14 02:21

Snaží se váš zaměstnavatel, nebo i vy podnikatelé, snižovat náklady na spotřebu el. energie ve svých provozech?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: hm®
Datum: 07.02.14 16:53
avatar

Dá se říct, že asi ano. (můj zaměstnavatel)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.02.14 17:17
avatar

Snaží se, fest se snaží. U všech vypínačů se musely vylepit cedulky ZHASÍNAT, není výjimkou, že někde z 10 zářivek svítí jediná a výměnu nechce nikdo schválit. Zažil jsem i to, že jsme na WC chodili 3 měsíce se zapalovačem. Z hlediska bezpečnosti práce je to místy na zavření. Nevím jestli provozovny nebo zodpovědných.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.02.14 17:36
avatar

zaměstnavatel absolutně nic, dost mě to štve. Máme kancelářské pozice a asi 3 roky jim trvalo pochopit, že se zbytečně roztahujeme na velkých prostorech, kde bycho mohli být na 2/3 až 1/2 ploše a o to platit méně za nájem, energie a provoz. Až snad loni jsme se jakš takš sestěhovali do menšího. Nešetří se nikde, jen na platech zaměstnanců, který nevalorizovali ani o korunu skoro 5 let. Okna profukují, teplo jde ven, nešetří se na ničem. Je ti dost ženských a řvou, kdyý je v kanclu míň jak 22 st. Osobně je podle mě přetopeno, ale co s tím nadělám. Podle mě to management neumí - tj. zaujmout postoj k systému opatření směrující k úsporám energií. Je ale fakt, že to v celkovém objemu nedělá asi tolik peněz, kolik by se odhadem zdálo.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: uska®
Datum: 07.02.14 18:28

Asi jsem divná, ale šetřím energií všude, i na veřejných záchodcích po sobě zhasnu.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: olaf71*
Datum: 07.02.14 19:50

můj zaměstnavatel mi na můj nápad, zhasínat část provozu, kde se osm hodin nic nedělá a svítí se tam stejně jako tam kde se dělá celých 24 hodin, odpověděl " neřeš to, na to máme tuhle hromádku, dva míče za rok" . kdyby se zhasínalo i ve dne, kdy není venku zataženo a je normálně vidět, tak by jsme ušetřili podle mého odhadu půl míče ročně a nemuseli poslouchat, že nejsou peníze jiné věci, tím myslím na zaměstnance jako takové (nápoje,hygienické potřeby atd)

doplněno 08.02.14 11:06:

myslím si, že po další faktuře za elektřinu se někdo probudí, protože ještě nedávno skoro polovina světel nesvítila. teď se všechna opravila a svítí úplně všechno

Datum: 07.02.14 21:37

V podniku v Jičíně je pán,který je zainteresován výší premií na tom,kolik ušetří na topení.Výsledek?Lidi nemocní,do práce chodí nachlazeni a na hale 17 st.Ale teploměr oficialní na zdi ,která sousedí s kanceláří Prostě vše pro blaho pracujícího lidu.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: laik
Datum: 08.02.14 00:19
Osvetleni: dela se to z nekolika duvodu:

  1. v porovnani s ostatni spotrebou je odber zarivek zanedbatelny (jestli mate velke stroje nebo treba velke naklady na topeni atd.)
  2. odrazuje to od kradezi - ve tme se lepe krade a bezpecnostni kamery take nic nevidi
  3. startovani studenych zarivek je vzdycky problem a opotrebovava zarivky. Staral jsem se o zarivky ve velke vyrobni hale maleho zamestnavatele a je to boj s vetrnymi mlyny. Stovky zarivek, stovky starteru, at delas, co delas, kazdy den se neco pose.e, blika to, sviti to jinym bily svetlem, nemas nove zarivky a nove startery i kdyz jsi to napsal na materialovy list tydny predtim, sefovi je to jedno, protoze svetlo v jeho kanclu funguje a on do dilem prijde na par minut denne, ...
Ohodnoceno: 0x
 
Od: laik
Datum: 08.02.14 00:10
Jako technik PC jsem nastavoval usporne rezimy na tech nekolika stovkach PC v tovarne. Pak mi sef rekl, abych to nedelal (casto jsem resil problemy s probouzenim - mozna by slo vyresit, ale nemel jsem moc casu zkoumat, kde presne byla chyba). Oficialne mi rekl, ze ta uspora nestoji za to. Doslova: "Staci, aby jednou najela elektrolyza a na uctu se uspora z PC nepozna". (Fabrika mela elektrolytickou vanu velikosti maleho bazenu, ktera byla v provozu dennodenne).
Ohodnoceno: 0x
 
Od: zabu
Datum: 08.02.14 02:21
Taky nás to kdysi zajímalo. A bylo nám řečeno, že náklady na elektřinu, se na celkových nákladech firmy podílejí asi 1,5%. Takže úspora zhasínáním světel apod, je tak bezvýznamná, že nemá cenu to řešit.
Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.