Dávky bez evidence na ÚP?

Od: Datum: 06.02.14 19:56 odpovědí: 6 změna: 07.02.14 07:00

Dobrý večer,

dnes jsem zjistila, že jsem se měla na úřad práce dostavit před pár dněma. Vím, je to moje hloupost, hned zítra tam jedu. Chci se zeptat, zda mám v případě vyřazení mé osoby z evidence nárok na příspěvky? Práce mi snad tento měsíc konečně výjde, jen mě zajímá, co se v případě vyřazení stane. Myslela jsem, že se mám dostavit po půl roce, jak mi bylo řečeno, proto jsem to řešila ještě měsíc před půl rokem a prošvihla jsem to.

Děkuji


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 06.02.14 20:00
avatar

Zdravím, v případě vyřazení z UP samozřejmě nárok na dávky nemáte. Protože se ale dá s mnoha úřednicemi domluvit, hned ráno tam zavolejte a zkuste se domluvit na nové schůzce, že jste zapomněla. Škoda, že jste to neudělala jestš dnes, protože čím déle, tím více to vypadá, že jste se na to prostě vykašlala.

doplněno 06.02.14 20:01:

"Dávkami" myslím smaozřejmě podporu v nezaměstnanosti.

doplněno 06.02.14 20:55:

V tom případě bych poslala mail, ještě dnes - prokážete tak zájem datovaný k dnešnímu dni. A samozřejmě tam zajet osobně. V leckterou pracovnicí UP se dá mluvit, zkuste vzít čokoládu apod - pozor, ne jako úplatek, ale jako pozornost. Pokud to neklapne, jste vyřazenan na půl roku, poté se můžete nahlásit zpět. S dávkami ze sociálky bohužel neporadím, to není můj "obor".

Ohodnoceno: 1x
 
Od: misulen
Datum: 06.02.14 20:02

Bohužel kredit nemám, chci tam jet osobně. Je to již pár dní a bylo mi posláno vyrozumění ze správního řízení, takže pokud mě již vyřadili, tak s tím asi již nic nenadělám, že?

Od: misulen
Datum: 06.02.14 20:05

Dávky v nezaměstnanosti pobírat zatím nemohu, jelikož jsem vychodila školu a ocitla se ve špatné situaci. Myslela jsem tu hlavně příspěvek na živobytí a nájem.

Datum: 06.02.14 20:05
avatar

Zajeďte tam a zkuste je přesvědčit. Naděje umírá poslední !

Ohodnoceno: 0x
 
Od: cuca®
Datum: 06.02.14 20:48
avatar

Dobrý večer,pokud Vám bylo zasláno vyrozumění ze správního řízení, tak předpokládám,že tam je napsáno,zda Vás vyřadili,nebo jenom vyrozumění,že to řízení zahajují?

Jak je to s dávkami ze sociálky nevím,ale pokud Vás vyřadili z evidence,musíte s tím papírem, odkdy je ukončena evidence na ÚPna zdravotní pojištovnu,jako osoba bez zdanitelných příjmů jste povinna platit 1148,-kč měsíčně zdravotní pojištění. Pokud Vám ta práce vyjde,tak pak znovu zajdete na pojištovnu s pracovní smlouvou.

Pokud práci neseženete, na ÚPse můžete znovu přihlásit myslím za půl roku.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.02.14 07:00
avatar

Vždycky je to v lidech. Někdo je akurátní a stojí si za svým, s jiným se nechá domluvit. Tak ať Vám to dobře dopadne.

Když jste doma bez práce, nemáte vlastně jinou povinnost, než si hlídat termín návštěvy ÚP. Proto to oni považují za nezájem a přísně to hodnotí. Já si pokaždé napsala poznámku do stolního kalendáře. Když se v neděli večer otočil list, vidím: tenhle týden 10. na ultrazvku, 12. na úřad práce a 14. platit povinné ručení. Potom každý ten týden splním to napsané a skutečně se mi nestalo, že bych něco prošvihla. A to si představte, že na takové mammologii dávají termín za 2 roky a s datem a přesnou hodinou. *ee* I to ale zvládám.

Pokud by Vás vyřadili, jistě by Vám to napsali. A když tento měsíc budete mít práci, zbude třeba doplatit jen několik dní zdrav.pojištění. Až začnete dělat, půjde to z daní.

Tak ať se Vám podaří s tou prací. *placni* Jaga.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.