Krabice od mléka patří do papíru?

Od: Datum: 06.02.14 19:25 odpovědí: 6 změna: 06.02.14 22:34

Dobrý den,

chtěl bych se zeptat zda někdo nevíte jestli mohu krabice od mléka, džusu házet do kontejnéru na papíry?

Potom bych se chtěl zeptat jestli pet láhve s vrškem se hází do popelnice plasty s vrškem zašroubovaným na láhvi nebo jak je to správně?

Nevíte to někdo?

Děkuju


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: pu®
Datum: 06.02.14 19:29

Ne-e! Pozor, krabice od mléka je tzv. "nápojový karton" a na ty bývá zvláštní popelnice - černá s oranžovým víkem. Někde bývají nápojové kartony společně s plastem, ale to je pak na kontejneru na plast přilepená "navíc" oranžová samolepka (dostatečně velká), která na to upozorňuje.

Pokud jde o víčka, je to, myslím, jedno, ale když už zatahujete, tak ne úplně na maximum (dotřiďují se zvlášť). Jde o to, že když sešlápnete pet-lahev a zašroubujete ji, lépe pak drží sešlápnutá (=zabírá méně místa v kontejneru).

Více třeba na ekokom.cz nebo jaktridit.cz.

doplněno 07.02.14 12:40:

Zajímavé postřehy od ostatních, díky za ně. Jen k těm víčkům - řídím se stránkou "jak třídit" a tam uvádějí následující:

Je třeba před vhozením do kontejneru odstranit z PET lahve víčko a etiketu?

PET láhve můžete do kontejneru vhazovat s etiketou i víčkem. Obojí bude při dalším zpracování automaticky odděleno. PET láhve sešlápněte, nasaďte víčko a to již neutahujte! Nesešlápnuté láhve jsou objemné a tím zdražují přepravu, komplikují manipulaci a recyklace se tak stává nákladnější.

( http://www.jaktridit.cz/cz/ra…y/otazky-a-odpovedi/je-nutne, bod 3).

Proto jsem odpověděla, jak jsem odpovděla. Je ale fakt, že jsem také slyšela, že víčka jsou z kvalitnějšího plastu a výkupny za ně nabízejí víc peněz - ve školách a školkách se skutečně pořádají různé sbírky.

Ohodnoceno: 6x
 
Od: 3axel
Datum: 06.02.14 21:22

vidlěla jsem kdysi v něj. záběru, jak člověk s nožem na třídící lince každou zašroubovanou láhev rozřízne. tak je nezašroubovávám

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ron*
Datum: 06.02.14 19:30
Ohodnoceno: 5x
 
Od: gelna
Datum: 06.02.14 20:46

Děkuji,

hezký večer všem

Od: cuca®
Datum: 06.02.14 21:11
avatar

Vidím že jste dostal vyčerpávající odpovědi,

já jen dodám toto.

Plastová víčka sbírají v některých školách, u nás v menším měste i v jednotě,kde je pak odevzdávají někomu třeba nemocnému,nebo prostě někomu pro koho je sbírka určena.

Dlouho jsem nevěděla, co se s víčky dělá,pak jsem zjistila, že to někde vykupují, za několik korun za kilo, ale víme, že nápojů v lahvích se vypije spousta.Takže když se toho sejde hodně...

Takže pokud na něco takového narazíte, jistě Vás potěší,že tím, že víčka odšroubujete a odevzdáte někomu ještě pomůžete. :)

Ohodnoceno: 2x
 
Od: laik
Datum: 06.02.14 22:34

Rady, co delat, uz tazatel dostal, ja se jen pokusim doplnit, proc to tak je.

"Papirova" krabice od napoju neni to same co papir. Problem je v tom, ze vnitrek te krabice je vylozen nejakou folii (plastem nebo hlinikovym "alobalem") kvuli promokavosti a nemuze byt zpracovano s ostatnim papirem.

U obalu od mlecnych vyrobku (hlavne mleko, ale i ruzne mlecne napoje, ryzove mleko?, ...) je jeste udajne "problem" v tom mleku narozdil treba od kartonu od dzusu apod. Proc to tak je, to bohuzel nevim.

Vicka davat do kontejneru vzdy samostatne. Jak mi bylo vysvetleno, jedna se o jiny typ plastu (mekci, drazsi - proto se sbiraji jen vicka a ne cele lahve - nejlepsi pomer objem/vykupni cena) a ve sberne by se to jinak muselo pracne roztridit, protoze maji jine zpracovani. Nekde (ne nezbytne v CR) lahev s nasroubovanym vickem udajne primo vyhazuji na skladku a nerecykluji to, protoze nemaji zpusob nebo kapacitu, jak vsechna ta vicka odsroubovat.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.