Zplnoletnění kvůli výchovnému ústavu

Od: Datum: 05.02.14 20:51 odpovědí: 9 změna: 06.02.14 07:28

Dobrý den, chci se zeptat. Je mi 16 let jsem na přechodný pobyt doma z výchovního ústavu. Dnes mi přišlo oznámení že se tam mám vrátit, já ani můj přítel tomu nechceme dopustit jemu 22 a práci má. Lze mě zplnoletnit aniž bych byla těhotná a tím se nemusela vrátit do výchovného ústavu? Děkuji za odpovědi.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: vlasatec*
Datum: 05.02.14 20:55
podle nového oz být těhotná nemusíte, stačí aby jste byla soběstačná, souhlas rodičů(zak. zástupců) a věk 16 let.
Ohodnoceno: 3x
 
Od: luciane
Datum: 05.02.14 20:56

Ahoj, takže to jde?.. díky za odpověď :)

Od: luciane
Datum: 05.02.14 20:59

Ale jestli že jsem ve výchovném ústavu a jsem svěřená do výchovné péče tím pádem moje matka není zákoný zástupce

Od: vlasatec*
Datum: 05.02.14 21:24
pak musí souhlasit ústav
Ohodnoceno: 1x
 
Od: buss®
Datum: 05.02.14 21:14

A jde o zletilost, nebo svéprávnost? OZ § 30, 37.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: lucianka
Datum: 05.02.14 21:27

Jde o to aby mě zplnoletnili aby mi bylo 18 a já měla svéprávnost!

Od: jdoie
Datum: 05.02.14 21:28

Lidi, lidi, co to plácáte - prvně se ptejte na základě jakého rozhodnutí je v ústavu. Pak se ptejme, zda ten 22ti letý neohrožuje její výchovu.

avatar
Upozornění od sys hejkal 06. 02. 2014 05:37:03
Bez toho Lidi, lidi, co to plácáte by to byla docela dobrá odpověď... v některých Vašich dalších příspěvcích,třeba i pod jinými nicky, Vaše hodnocení vlastností tazatele či rádců nepřináší řešení problému...zkuste si pročíst pravidla poradny, třeba zrovna Z2
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.02.14 00:54
avatar

Podle mne to nepůjde. Pobyt ve výchovném ústavu byl stanoven na základě nějakého rozhodnutí, jež bys tímto obcházela a mařila.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.02.14 07:28
avatar

:-D Ještě by vás mohl váš přítel adoptovat :-D

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.