Co s feťákem?

Od: Datum: 05.02.14 17:49 odpovědí: 17 změna: 05.02.14 23:06

Dobrý den. Mám takový problém. Moje sestra má přítele, který je závislý na drogách. Když spolu začínali chodit, tak byl čistý, ale když se jim později narodil chlapeček, tak se všechno zvrtlo a zase do toho spadl. Teď bydlí i se sestrou u nás a on se chová naprosto šíleně. Je agresivná, okrádá nás a psychitcky vydírá. Je mi 16let, tak s tím nemůžu nic moc dělat. Moje maminka i sestra mu stále dávají šance, protože doufají, že půjde na detox. Tato situace trvá už skoro rok a já už opravdu nemám chuť s takovým člověkem bydlet, ale mám pocit, že mě nikdo neslyší...

Děkuji za radu. :)

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: jezevecmoudry
Datum: 05.02.14 17:56

Feťáci mají jedinou výhodu. Dobře hoří.

Dokud mu tví blízcí budou "dávat šance", nezmění se nic. Ty budeš zřejmě rozumnej kluk, kterej si uvědomuje, jak to s feťákama doopravdy je. Takže si kup baseballovou pálku a moc si ho nepouštěj k tělu.

Ohodnoceno: 0x

Od: blabla16
Datum: 05.02.14 17:59

Jsem holka :D. Nejdřív jsem se mu snažila pomoc, ale pak jsem si uvědomila, že to nemá cenu. Jediný kdo to nedokáže pochopit je moje mamka a sestra. Pořád doufají, že se změní, ale já s ním nechci bydlet a vůbec nechci žít s takovým člověkem s takovýma podmínkama..!

Datum: 05.02.14 18:00

Jo aha... Ale i tak moje rada platí...

Od: vis*
Datum: 05.02.14 17:57

Nedá se dělat nic. Jen mu nedávat peníze a hlídat před ním cennosti. S velkou pravděpodobností ke drogám přivede i sestru.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 05.02.14 17:59

Jo, vis má pravdu. Nejspíš si časem zafetuj i ségra... na to bych se připravil.

Datum: 05.02.14 18:02

KAŽDOPÁDNĚ bych mu dal ultimátum. Spi u nás, ale nefetuj. Jakmile přijdeš zmaštěnej, na zahradě je místa dost. Taky je otázka jestli si občas smotá brko, nebo jednou za měsíc šňupne lajnu koksu, nebo jestli je to troska na perníku...

Od: njojw
Datum: 05.02.14 18:10

Nejde dělat nic, kromě toho, že půjdete na policii a udáte ho. Vaše máma by měla narkomana vyhodit z bytu a vaše rodina s ním přerušit veškeré kontakty. Pokud se setra bude vzpírat, pak vyhodit feťáka i sestru. Je to tvrdé, ale jinak to nejde. Lituju tě hochu, jistě trpíš, ale budeš trpět dáleko více. Pokud to nebudeš moci vydržet, jdi ke školnímu psychlogovi (když není na škole pak třídního) a požádej o pomoc. Ten alarmu sociálku a ta policii. Zrovna tak můžeš jít u vás ve měste k psychologovi nebo volat na linku bezpečí - číslo 116 111. Je to zdarma i z mobilu.

Datum: 05.02.14 18:11

tady žádná ultimáta nepomohou okamžitě ho vyrazit z baráku a pokud se to sestře nebude líbit at de taky

pokud to neuděláte tak v lepším případě vám rozkrade na co přijde v tom horším vás napadne

Datum: 05.02.14 18:18

Souhlasím s Ďáblem, okamžitě ho bez milosti vyhodit. Neuvádíš, zda máte doma tátu, pokud ano, ať si dupne. Pokud ne, ať máma ežene pár silnějších kamarádů třeba z práce. Pod dobrém to nepůjde.

A osobně, i kdyby mi bylo 16, tak pokud by mě napadl nebo někoho z mé rodiny okradl, okamžitě volám policii, sestra nesestra. Jestli se ona chce nechat stáhnout ke dnu, prosím.

Od: cuca®
Datum: 05.02.14 18:20

Kdyz to vezmes ze strany sestry, ikdyz to mozna nechapes, tak Já taky ne, prostě ho miluje, ma s nim dite.tvoji mamku chapu uz mene, proc ho za tohoto stavu trpi.ja bych mu dala ultimátum, jit na detox, po leceni se vratit a hlavne kvuli tomu malemu zkusit znovu jeho odhodláni zustat cisty., anebo tahni.

Ale chce tam, nebo mu to takto vyhovuje . krade vam mozna penize i šperky, no proc by se nejak vzrusoval, kdyz ho jednoduse nevyrazite a prochází mu to.je mi te lito z toho duvodu, ze tam musis byt i s nim a opravdu s tim nic neudelas v 16. Ja nemohu radit, nejsem primy ucastnik, neznam jeho ani Tvé blizke, ale jeden vzkaz pro tvoji mamku a sestru, ikdyz asi nevyridis, nejspis to tise trpis, co ty taky muzes jineho delat, vid? Jste se zblaznili?! Musi vas financne a psychicky znicit, ci vam a nedej boze diteti ublížit, nez ho vykopnete?

A odpoved tvou otazku co s fetakem? Kdyz bys byla jeho mama, chtela bys ho zachranit za kazdou cenu, ale proc vy? Asi se opakuju, ale pokud se nechce lecit, daleko od nej...teda ted jsem se tak rozcilila :)

Datum: 05.02.14 18:34

S takovým člověkem bych se ani nechtěl znát, proto od něj CO NEJDÁL.

Datum: 05.02.14 20:32

Sám píšeš, že vydírá. Já z pozice babičky se mamince nedivím. Sestra i mamka chrání vnoučka. Nikdy nevíme, co se nafetovanému v hlavě přecvakne a může ublížit. Prostě nechtějí být na něj příliš důrazní, dávat zákazy a ultimáta. Zdrogovaný se pak bude mstít. Prostě si nevědí rady, bojí se.

doplněno 05.02.14 20:38:

Asi jsem neporadila. Na internetu si najdete poradnu pro rodiny ohrožené alkoholiky, narkomany, gamblery v blízkosti svého bydliště. Určitě bych tam vyhledala pomoc, svěřila se.

Datum: 05.02.14 20:47

Drž se od něj dál a vyhodit z bytu a sebrat kliče a dát novou vložku zámku.

jsou to lidi nepoučitelní.

Jeden muj spolužák ze střední prvák přešel z cigár na trávu a furt kecy typu je to normální nenávykový atd... druhák to samý a na konci třeťáku tráva+LSD a neni tomu konec...

Od: uska®
Datum: 05.02.14 20:49

Dej mamce přečíst tuto diskuzi. Riskni to, je ti 16 a sám nezmůžeš nic. Pokud mamka odmítne číst, řekni jí, že požádáš o pomoc ve škole. Neboj se. Když mamka chrání narkoše, ochrání i tebe, nevyhodí tě.

Jen bych poznamenala. Feťák má jedinnou starost - obstarat peníze na fet. Takže na vaši rodinu spadnou jeho dluhy, pak exekutor a Vy můžet jít třeba pod most. Snad mamka dostane rozum a začne chránit své děti a ne feťáka. Sám nepřestane a přivede celou vaši rodinu do maléru. Držím ti palce, bojuj.

Od: moula*
Datum: 05.02.14 20:52

Já bych napsal anonymně na počítači, že na té a té adrese přebývá feťák, který obyvatele terorizuje včetně nezletilé a že žádáš o zásah a řešení. A poslal bych to na sociální odbor vašeho obecního úřadu nebo dal do té jejich schránky pro připomínky nebo do schránky policie. Oni už si to předají. Připrav se, že tě budou ze sociálky zpovídat a taky se ptát zda jsi to psala. Já bych to psaní zapřel, ale jinak vše řekl podle skutečnosti a že se cítíš feťákem ohrožena.

Od: dfdf
Datum: 05.02.14 22:49

Sice to není Tvůj boj...ale jistě máš starost o mamku sestru a dítě..a ti si jistě zaslouží Tvoji starost...Jsi ještě mladá..potřebuješ poradit od odborníka...

Myslím, že v těchto situacích se problémy pouze stupnují, tak to začněte řešit raději dřív...

Datum: 05.02.14 23:06

Když někdo propadne fetu, je jako nabalzámovaná mrtvola. Můžeme se tvářit, že je to pořád normální člověk, ale všichni víme, že je dávno ztracený. Veškeré drogy včetně alkoholu mění ve větším množství osobnost člověka. Tento stav se dalším příjmem drog stále zhoršuje. I když půjde na detox, zcela jistě do toho zase spadne, protože jeho mozek je drogami poškozen a jeho myšlení bude stále více primitivní. Nakonec se dostane prakticky na úroveň zvířete, už nebude vidět tvoji sestru a svoje dítě, bude vidět jen drogy (stejně jako některá zvířata vidí pouze potravu). Aby je získal, udělá cokoliv. Podepíše nevýhodné směnky, bude krást, získávat peníze násilím. Pokud má u vás trvalé bydliště, je nutné ho co nejdřív odhlásit. A potom ho vyhodit. Jinak čekejte exekutory.

Jak se ho zbavit? Pokud dojde nafetovaný a bude dělat bordel, ihned volat policii. Vylíčit, že tě ohrožuje šílenec pod vlivem drog. Přijedou, udělají mu test, pokud bude pozitivní, odvezou ho. Pokud se to bude opakovat, může dostat soudním rozhodnutím vykázání z bytu. Je ale nutné přesvědčit i matku a sestru, aby nad ním zlomily hůl. Když ho budou pořád krýt a omlouvat, dopadne to s vámi všemi možná hodně špatně.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.