První návštěva (konzultace) u právníka

Od: Datum: 05.02.14 15:02 odpovědí: 6 změna: 05.02.14 17:19

Dobrý den,

chci se zeptat, zda je už první setkání s právníkem zpoplatněno? Nebo záleží na právníkovi?

Děkuji za odpovědi.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: brumla*
Datum: 05.02.14 15:05

Záleží na právníkovi, ale v drtivé většině to zadarmo není.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 05.02.14 15:08

A nemáte představu, jak se to zhruba pohybuje? Jedná se mi o probrání případného osobního bankrotu. Nebylo by tedy lepší obrátit se na firmu, kde je první konzultace zdarma, a pak se rozhodnout?

Od: cuca®
Datum: 05.02.14 15:15
avatar

Pokud je firma v dane veci kvalifikovana a mate o ni dobre reference, a vite, ze to je zadarmo zkuste to.ovsem, co je dnes zadarmo...

Pravniku je hodne, co kus to jina sazba.obvolejte si je v okoli, jednoduše se zeptejte, zda dane veci rozumi /kazdy pravnik se zameruje na neco jineho/, zeptejte se kolik vas bude konzultace stat a pripadne si sjednejte schuzku.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.02.14 15:16
avatar

Byla bych velmi opatrná. Firma Vám poradí tak, aby to bylo dobré pro ni, což nemusí být dobré pro Vás. Jde Vám o hodně., ne-li o všechno, takže ... najděte si nejbližší občanskou poradnu ve Vašem okolí a tam začněte, tam už mají zkušenosti, pak se uvidí. Poradna je každopádně podstatně levnější než právník, ne-li bezplatná. Právník je drahý, advokát zvláště .

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.02.14 15:15

Z mé vlastní zkušenosti jim jde o peníze až v první řadě. Spíše počítejte, že si vezme něco za konzultaci. Pokud ne, budete jen příjemně překvapen. Nevím, z jakého důvodu tam jdete, ale z vlastní (velmi velmi drahé) zkušenosti, pokud je to něco složitějšího, poptejte se na něj někoho, jaké jsou reference, v okolí a tak. Oni mají své zajeté koleje, ale když mají něco vymyslet a udělat, tak to ne.

Ještě další rada, pokud řekne, že do nějakého data udělá to a to, ať Vám to dá písemně. Ale když nebude chtít něco udělat, stejně to neudělá. A hlídejte a ptejte se, jak to pokračuje, zda už poslal co měl, atd. Už to, že něco slíbí a neudělá, nebere telefony, nepošle @, jak řekl, nepošle Vám rozhodnutí od soudu, to už jsou špatné signály. Nevím odkud jste, ale pokud z jižních Čech, můžu Vás před jedním exemplárním právnickým blbem uchránit.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pavla2014
Datum: 05.02.14 17:19

Mnoho informací najdete na internetu. Naučte se správně zadat dotaz do vyhledávače. Pokud už máte alespoň základní informace, pak můžete využít bezplatné nabídky, abyste získal další informace. Rozhodně se na prvním sezení k ničemu nezavazujte a nic nepodepisujte. Vyhledejte odborníka na danou problematiku a zjistěte si reference. Pak už je vhodná chvíle jít k právníkovi...

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.