Zrušená pojistka

Od: Datum: 05.02.14 14:33 odpovědí: 3 změna: 12.02.14 15:48

Zdravím.CHci se zeptat. Vyplňuji daňové přiznání a nevím kam napsat vyplacené peníze ze zrušené pojistky,nikde jsem se konkrétně nedočetl do jaké kolonky to napsat. Dík

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: cuca®
Datum: 05.02.14 15:42

Z radne ukocene pojistky? A nekdo vas ujistil, ze vyplacene pojistne musite danit? Pokud vim zaklad dane se zvysoval o castky uplatnene v minulosti ke snizeni zakladu dane (kdyz mate ziv.poj.a dostaneme potvrzeni kolik penez muzete uplatnit), u predcasne ukoncene zivotni pojistky.ale ze by se danily vyplacene penize jeste v danovem priznani? Otazka pro nejakou ucetni...

doplněno 12.02.14 15:40:

Halo, halo, cekala jsem, ze @ivzez odpovi, docela by me to zajímalo, pokud je otazka tak jak si myslim ja, kdyz skonci pojistka, musim vyplacene penize jeste danit dani z příjmů?

doplněno 12.02.14 16:44:

Diky @pckop, k otazce jsem vratila, protoze manzelovi koncila pojistka a zde tazateli nejak odpovezeno nebylo, a asi mu nekdo poradil jinde...

Ohodnoceno: 0x

Datum: 12.02.14 15:48

Z doběhlé a vyplacené pojistky se nic nedodaňuje. Pouze při předčasně ukončené se dodaňuje to, co si člověk uplatnil jako daňový odpočet v minulých letech.

Ohodnoceno: 2x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.