Hledání práce,zkušenosti,jak dál

Od: Datum: 05.02.14 10:55 odpovědí: 6 změna: 05.02.14 20:35

Dobrý den,chtěl bych poprosit o názory a zkušenosti když bohužel přijdete o práci.Celý život jsem pracoval v elektrotechnice,Naposled jako technik na výstupní kontr.u firmy na výrobu elektroniky.Bohužel tak jak to dnes je vyměnilo se vedení a začaly změny.Kdo byl starší byl - propuštěn na dohodu-.Bránit se nemělo význam,jak mi bylo řečeno ,ono se vždycky něco najde ! A přijdete o podporu.Pravdou je,že se na to místo tlačil někdo jiný,který stejně po měsíci sám odešel. Jsem víc jak rok bez práce,obešel jsem desítky firem a je to stále stejné.Podotýkám ,že je mi 58.Stejné řeči,jak bych se jim hodil,zavoláme a tím to končí.Několik vyhraných konkurzů ale vezmou jiného.Už opravdu nevím.Na soc.nemám nárok na životní minimum,protože mám auto,staré 16let a to je majetek a byt,malý ! Tak mi platí polovinu nájmu a víc nic. Když vidím,že se i na vrátného dělá konkurz a uklízečky mají umět anglicky tak je mi opravdu špatně,kam jsme to došli.Navíc se to všechno odráží na známých,rodině,jste prostě neschopný.A pak v televizi někdo řekne,že místa jsou ale lidé nechtějí pracovat,tak to bych se pozv...Určité skupiny problémy nemají a jsou v pohodě,mají 6-8 dětí,co jim chybí.Vím,že je tohle zbytečné psát ale kdyby někdo věděl o práci,PŘEROV,KROMĚŘÍŽ.OTROKOVICE,ZLÍN okolí a poradil moc by pomohl. Díky všem a omlouvám se koho to nezajímá.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 05.02.14 11:16
avatar

V přerovském bývalém Kazetu berou k nějaké hnusné výrobní lince a v Emosu hledali někoho do skladu, ale už je to staré info několik týdnů. Co barumka? Sice raubírna, ale aspoň něco.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 05.02.14 11:25
avatar

Kvalifikovaný elektrikář by mohl mít práci třeba ne jako zaměstnanec, ale jako řemeslník na živnosťák...

Ohodnoceno: 2x
 
Od: buss
Datum: 05.02.14 11:29

Lidí je dost... Nevím, co vše umíte, co tak zapodnikat?

Ohodnoceno: 2x
 
Od: host*
Datum: 05.02.14 16:04

Pokud nemáte aktuálně platnou vyhlášku č.50/78 Sb., (pro neznalé: základní papír elektrikářů), udělejte si zkoušky alespoň na §6 pro samostatnou práci (možná by vám to mohli částečně financovat na pracovním úřadě jako rekvalifikaci), zároveň budete mít potvrzení lékaře o zdravotním stavu pro výkon povolání v elektrotechnice.

Dejte si do desek ověřenou kopii maturitního vysvědčení, výučního listu a případné další důležité certifikáty o nějaké kvalifikaci a udělejte si stručný, efektní, přehledný životopis, kde uvedete hlavně: vzdělání, § z vyhl.č.50 (i když to je hlavně pro elektrikáře, je to i pro jakékoliv jiné pracovní zařazení, třeba i jako skladníka elektro, prodavače elektro, nebo technického kresliče nebo jen řidiče u elektrotechnické, nebo jakékoliv jiné firmy něco jako záruka jakosti).

Jako klíč k dnešní době je práce s PC - uveďte stručně vaši úroveň, nemusíte všechno rozepisovat, stačí napsat dobrá uživatelská znalost kancelářského a speciálního software (nechte jejich zvědavost růst, aby se mohli na něco zeptat a pak můžete říci, že například software pro:... CAD, evidenci elektrického nářadí, skladové evidence, různé projektové... atd. vy víte nejlépe co znáte, jen to napište, i kdyby se to ve firmě, kterou oslovujete, vůbec nehodilo, ale bylo by to něco navíc).

Uveďte samozřejmě i svou praxi, ne jen počet let, ale i trošku blíž, například "10 let v projekci pásových dopravníků", atd.. Jazykové znalosti (můžete uvést maturitu, ale i současnou úroveň, kterou máte), nezapomeňte uvést i ŘP skupiny B (asi máte na osobák, možná i náklaďák nebo i traktor), pokud máte na vysokozdvižný vozík, nebo jakoukoliv třeba i jinou kvalifikaci, třeba topič nízkotlakých kotlů, promítač, záchranář, potápěč, certifikáty z různých kurzů, například kurz instalace optických kabelů, nebo cokoliv co vás stručně a jasně v pár řádcích popíše, máte dobrý základ.

Další věc je dát se dohromady jak vzhledově, tak psychicky, aby do firmy přišel nabídnout své znalosti a zkušenosti sice starší, ale zkušený, sebevědomý, svěží, upravený a vhodně oblečený muž. Ne žebrat o práci. Kapitalista nedává práci, ale přijímá pracovníky, kteří pro něj budou tvořit zisk, ze kterého je on bude platit, aby pro něj pracovali.

Zkuste hledat práci i tam, kdy by to jiní ani nečekali: správa veřejného osvětlení, dopravního značení, sklady, obchody, firmy provádějí zabezpečení vozidel a budov (alarmy apod), firmu provádějící instalace počítačových sítí (nejsou to je ajťáci, ti jsou až na konci, ale mravenci, kteří natahají lišty a kabeláže, rozvody a jednotlivá zařízení), zkuste se poptat u hasičů, na dráze, v dopravních podnikách, v nejrůznějších firmách, třeba i brousit lyže a seřizovat vázání, v mlékárně, v obchodím domě, v nemocnici nebo na poliklinice, v různých výrobních firmách a servisech, atd. Z ta léte určitě máte spoustu zkušeností a praxe, tak to nabídněte. Hrdě.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bob1*
Datum: 05.02.14 20:35

Dobrý večer,

dík za Vaše rady ale vše co radíte mám a rozhodně nevypadám jako z ulice.V minulém zaměstnání jsem měl

na starost 20 lidí se kterými jsem musel vyjít a jednat.Bohužel je doba,že vezmou mladé,dostanou na ně peníze a po určité době je vyhodí.Sám jsem to vedle sebe zažil.Já mám kvalifikaci slabobroud a zkoušel jsem dost věcí a jak Vy píšete i hrdě ale ty 30 letí manažeři na vás hledí,co tam chcete.To chce zažít. Přeji vše dobré.

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.