Jak na šetřílky?

Od: Datum: 03.02.14 20:27 odpovědí: 12 změna: 04.02.14 13:06

Dobrý den, chtěl jsem se zeptat jak se bránit, když mi vedoucí nedal ani smlouvu, ani dohodu a podepsal se jen jakýs takýs papír pro kontrolu, když někdo dojde. Nehledě na to, že mi nechce dát ani výplatu za celý měsíc na kterou mám nárok. Jsem rozhodnutý ho jít udat, ale zkouším jestli není ještě nějaká možnost. Tím, že ho udám zavařím i ostatním bývalým kolegům, protože jsou na tom uplně stejně jako já. Tudíž taky bez smlouvy. Vím, že je to moje blbost, ale nějak se to přece musí dát ještě udělat? Kdo ví ať poradí. Děkuju


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 03.02.14 20:37
avatar

Vzít si něco cenného a jít domů?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.02.14 21:06
avatar

To bych nedělal. Podá trestní oznámení a bude to klasická krádež.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 03.02.14 21:07
avatar

A kde by se tam vzal? Oficiálně tam nebyl.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: lamperum*
Datum: 04.02.14 10:46

to jo oficiálně jsem tam vůbec nevzal za kliku u dveří, ale kolegové budou s ním, protože jsou to svým způsobem ku...y

Od: ivulenka*
Datum: 04.02.14 13:06

Promiňte: a co jste Vy sám, když jste do toho taky šel? Přece to samé: vědomě jste pracoval načerno. nedivte se tedy následkům: jsou pro Vaše dobro, abyste Vy sám dodržoval naše zákony.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.02.14 20:39
avatar

Udat ho můžete, zákon je na vaši straně. Co se stane? Vy budete bez práce, on zaplatí pokutu a celé to pojede dál ale už bez vás.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 03.02.14 20:59
avatar

Věděl jste do čeho jdete. Nemusel jste nastupovat do takové práce. Nejdou Vám peníze na pojištění. Později spláčete na případnými dávkami v nezaměstnanosti, důchodem, dávkami v pracovní neschopnosti. Ale jak píše lidus, pojede to i bez Vás dál. A kdyby přišla kontrola a firma byla nucena ukončit živnost, za nějaký čas založí pan podnikatel další firmu a bude aplikovat stejný systém dál. Je tu strašný bordel v tomto státě, jak vidíte rozkrádá se od shora až dolů. Stejně to všechno jednou bouchne.

doplněno 03.02.14 21:10:

Jinak Vy jste na to přistoupil, tak jste též spoluvinen. Ale v dnešní době sehnat práci, dobrou práci a vše legálně, s papírama, to není jednoduché. I velké firmy šetří a místo pracovních smluv na hlavní pracovní poměr, na dobu neurčitou přijímají pracovníky na dohody, a ještě raději důchodce. Chovají se tak, aby ušetřili. Státní úředníci jenom kde by vybrali co nejvíce daní, vymýšlejí stále nové. Ale s penězi nedokáží hospodařit, nedokáží u sebe šetřit a vyhazují je na druhé straně oknem. Jenom o čem se dnes stále mluví - korupce, podvody s dotacemi. Kam se člověk podívá poctivého pracovníka - firmu skoro nenajdete. Každý dluží každému. A ten kdo chce pracovat poctivě, tak brzy skončí a podnikání dál neutáhne.

Ohodnoceno: 3x
 
Od: cuca®
Datum: 03.02.14 21:28
avatar

A co chcete udat, ze jste pracoval nacerno a tudiz vam zamestnavatel nebo vedouci ci kdo nezaplatil, kdyz jste si vlastne nic nevydelal? No muzete mu tak akorat rozbit zobak, uvedomit si ze holt takovato prace se nekdy nevyplati a jit dal.tak to vidim ja.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ivulenka*
Datum: 03.02.14 23:39

Musejí být dva: bez zaměstnance nemůže ten zaměstanvatel existovat. Jak je psáno: když bude donucen skončit, založí jinou firmu: tak dlouho, dokud budou zaměstanci. Poděkovala bych si za zkušenost: do ničřeho podobného již nepůjdu. kdybyste toto již věděl, nejdete k němu. Tedy: ti zaměstanaci jdou k podobným zaměstnavatelům právě pro tu zkušenost. Až ji budou mít všichni, pak nebude koho takto zaměstnat a TÍM sám zaměsnavatel zanikne. Je to jasné?

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 04.02.14 02:45
avatar

Máte ten podepsaný papír? Můžete prokázat vznik zaměstnání? Pokud ano, mohl byste se pokusit domoci své mzdy/odměny soudní cestou. Pokud nic nemáte, "zavaříte" zaměstnavateli, svým kolegům i sám sobě.

Zaměstnancům hrozí za práci na černo pokuty od 10.000 do 100.000 Kč, zaměstnavateli od 250.000 do 10.000.000 Kč za každého zaměstnance.

Takže doporučuji to ještě dobře zvážit a příště bez pracovní smlouvy či dohody (DPČ nebo DPP) nezačínat pracovat.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 04.02.14 02:47
avatar

Porušováním zákoníku práce se zabývá inspektorát práce.

Schůdnější by pro Vás mohlo být, kdyby se k Vám přidalo pár kolegů, kteří by praktiky zaměstnavatele a příslib pracovní smlouvy potvrdili.

doplněno 04.02.14 02:49:

Ještě mne napadá: jak to za ten měsíc máte se zdravotním pojištěním? Tento zaměstnavatel je za Vás pravděpodobně neodvede ...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: lamperum*
Datum: 04.02.14 10:48

zdravotní mám již zaplacené. kdybych čekal na to až mi dá peníze tak mi tam naskáčou dluhy a to já si nemohu dovolit.

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.