Cestování vlakem v Polsku

Od: Datum: 02.02.14 22:59 odpovědí: 2 změna: 04.02.14 14:01

Máte někdo PRAKTICKOU zkušenost s polskými železnicemi? Potřebuju koupit jízdenku i s kolem (a dokonce i se psem!) nočním rychlíkem od českých hranic až k polskému Baltu. V Čechách musím mít do většiny rychlíků místenku na kolo.

Polské železnice mají několik společností, které si asi dělají naschvály, takže jízdenka od jedné společnosti nemusí platit u jiné... Mezinárodní jízdenka z Čech např. do Gdaňska je ovšem relativně velmi drahá, v Polsku koupím podstatně levněji. Dva průvodčí v Polsku mi řekli, že takovou jízdenku mi prodat nemohou, protože ve svých automatech mají jen regionální jízdenky, totéž mi řekla pokladní na nádraží v Klodsku. Znamená to zřejmě, že určité společnosti provozují jen určité regiony, ale nebudu přece kupovat jízdenku v každém regionu zvlášť a navíc někdy v noci. V civilizovaném světě by neměl být problém koupit vlakovou jízdenku pro přejezd státu od hranice k hranici, zatím ale nevím KDE konkrétně)


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 04.02.14 12:48
avatar
Mezinárodní rychlíky provozuje podle mě jenom PKP. Regionálních drah je tam opravdu víc ale licenci na mezinárodní dopravu má jen PKP. Ceníky "civilizovaných " zemí umožňují nákup jízdenky v přímém vlaku ze zahraničí u průvodčího bez přirážky. Liší se jen postup - u nás stačí počkat až průvodčí příjde zatímco jiné dráhy požadují aktivní přístup cestujícího = ten musí průvodčího vyhledat a o jízdenku se přihlásit.
Nejlepší bude si najít web polské železnice a na podmínky přepravy kol a psů se raději přesně informovat.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: kazbunda
Datum: 04.02.14 14:01

Nechci mezinárodní jízdenku, protože je zbytečně drahá a můžu ji koupit i v Čechách. Průvodčího v polském vlaku musím aktivně vyhledat, ale on mi tu jízdenku v příhraničí stejně neprodá, prostě proto, že ten jeho automat na jízdenky mu to nedovolí, nemá tam takovou možnost, ale pouze jízdenku pro příslušný region. A na přesnou otázku i odpověď z webu polských železnic bych měl asi dobře umět polsky

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.