Ochranná lhůta po výpovědi

Od: Datum: 02.02.14 09:54 odpovědí: 6 změna: 03.02.14 01:27

Dobrý den.

Z bývalého zaměstnání jsem odešel ve zkušební době,pro mě nevhodné pracoviště a podmínky.Bude mě 59 let.Našel jsem si tři dny po výpovědi vhodnější zaměstnání,ale ještě nepodepsal smlouvu.A "na potvoru" mě začalo akutně bolet v kříži,že se nemůžu moc hýbat.Nastoupit do nové práce nemůžu a ani nevím,jestli počkají až se co nejrychleji uzdravím.Je neděle a zítra jdu k neurologovi.Ani nevím,jestli mám mít neschopenku a nevím kdo by mě ji platil.Jestli je ještě ta "ochranná lhůta" nebo ne?.Nemarodil jsem tři roky a jako naschvál mě toto potkalo.Děkuji všem za rady.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: cuca®
Datum: 02.02.14 10:22

http://www.bezplatnapravnipor…ute-a-placeni-nemocenske.html Dobry den, podle meho nazoru nemate narok, od zamestnavatele, kdyz jste zamestnani ukoncil a nebezi vypovedni doba, podle tohoto clanku prinesete do 7 dnu od ukonceni zamestnani neschopenku byv.zamestnavateli, ale dostanete az nemocenskou od statu, tedy az od 22.dne.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 02.02.14 10:40

od letoška změna, OSSZ vyplácí nemocenskou od 15. dne.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 02.02.14 11:05

Tak dlouho bych ani neměl marodit.a ani se nevyplatí nosit neschopenku do bývalého zaměstnání. Musím tedy se nahlásit na ÚP a tam donést neschopenku.

Datum: 02.02.14 11:11

ne, neschopenku v ochranné lhůtě vždy zaměstnavateli. jinak pokud budete mít vystavenou neschopenku, tak vás na úřadu práce nezaregistrují - nejdřív byste se musel registrovat a teprve poté onemocnět. ale i tak vám první dva týdny neproplácí zaměstnavtel a poté proplácí OSSZ. nicméně MYSLÍM, že pokud se zaregistrujete, tak budete mít v těch prvních dvou týdnech, kdy není nárok na peníze z neschopenky, nárok na podporu v nezaměstnanosti - ale s tím si nejsem tak úplně jista. pokud by byla nemoc delší a došlo k vyplácení neschopenky od OSSZ, tak v té době nárok na podporu určitě nemáte.

Ohodnoceno: 3x

Datum: 02.02.14 16:44

Na podporu už nemám nárok,ukončení evidence na ÚP proběhlo už před dvěma měsíci.

Datum: 03.02.14 01:27

Dobrý den, se zády se můžete léčit dlouho, doporučuji si k tomu lékaři zajít a neschopenku předat bývalému zaměstnavateli.

Prvních 14 dnů nebudete mít nárok na nic, ale od 15. dne nemoci začně OSSZ vyplácet nemocenské. Podklady pro výplatu nemocenského je nutné předávat bývalému zaměstnavateli.

Ohodnoceno: 0x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.