Brigáda pouze na smlouvu?

Od: Datum: 01.02.14 16:28 odpovědí: 4 změna: 02.02.14 02:09

Prosím, rádcové, poraďte.Mám možnost pracovat jako brigádnice na výpomoc v hotelu. Jsem v důchodu, takže jenom jako přivýdělek na zkrácený úvazek. Mám donést potvrzení od lékaře, výpis z rejstříku trestů, zdravotní průkaz/mám/. Chtějí, abych pracovala na smlouvu. Protože se v tom vůbec nevyznám, chtěla bych vědět, zda to na mě jako na důchodce nebude mít nějaký negativní dopad ohledně pojištění a daní? Nebudu tou smlouvou nějak vázána? Dosud jsem v důchodu nepracovala, tak nemám s tímto zkušenosti. Děkuji všem za případné odpovědi!

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 01.02.14 17:03

Uveďte prosím na jaký typ smlouvy klasický "pracovní poměr", "dohoda o pracovní činnosti" nebo "dohoda o provedení práce"?

Ohodnoceno: 2x

Od: rezeda
Datum: 01.02.14 18:18

Děkuji za odpověď, bude to zřejmě dohoda, ale která přesně, to se dozvím až příští týden, dnes nebyla účetní přítomná.

Datum: 01.02.14 17:36

Určitě je lepší pracovat na smlouvu než pracovat "na černo".

Důsledky to může mít

a) záleží na typu smlouby, viz jancak

b) výši výdělku

Ohodnoceno: 0x

Datum: 02.02.14 02:09

Smlouvou byste byla vázána více než dohodou, ale pokud Vám zaměstnání nebude vyhovovat, můžete dát výpověď. Také si můžete sjednat zkušební dobu, behem níž je ukončení zaměstnání jednodušší.

Problém bych naopak viděla v práci bez smlouvy. To by Vám i zaměstnavateli hrozila pokuta za práci na černo. Vám od 10.000 do 100.000 Kč, zaměstnavateli od 250.000 do 10.000.000 Kč.

Dporučuji si před podpisem smlouvu/dohodu důkladně pročíst a vyžádejte si zkušební dobu.

Ohodnoceno: 0x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.