Dá se znovu postříbřit snubák?

Od: Datum: 01.02.14 11:27 odpovědí: 7 změna: 01.02.14 16:11

Chci se zeptat, zda lze nechat postříbřit prstýnek. Minulý týden jsem se přišla do styku s chemickým prostředkem a poté koukám, že můj snubní prsten zčernal, jde to nějak postříbrnit? Přece jen je to snubák a jsem hrdá manželka ;), ;), tak bych o tu chloubu nerada přišla

Díky za rady...


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 01.02.14 12:57
avatar

Dobrý den, asi jako první bych zkusil ten prstýnek vyčistit. V drogerii se prodávala a snad stále prodává taková růžová vatička na čištění stříbra - tam Vám poradí více.

Jinak, i to postříbření je asi možné - zase více by Vám řekl zlatník. Zdravím!

doplněno 01.02.14 13:02:

Ta vatička se jmenuje Auron.

doplněno 01.02.14 13:36:

Také si myslím, že prstýnek jenom zčernal kvůli té chemikálii, půjde vyčistit a vrstva stříbra tam je stále zachována. Pokud tazatelka má stále i prst vhodný pro umístění prstýnku, tak ta chemie nebyla tak silná, aby stříbro "sežrala".

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 01.02.14 13:16
avatar

Taky lze zkusit zubní pastu a kartáček. Anebo bych zkusil zadat do googlu "čištění stříbra", odkazů vyjede docela dost. Uvádím namátkou dva odkazy, ale ten výběr je opravdu z mé strany naprosto náhodný:

http://www.stribrne-sperky.eu…vycistit_stribrne_sperky.html

http://www.chytrazena.cz/aby-…o-stribro-jako-nove-7416.html

doplněno 01.02.14 13:23:

Nové postříbření by nejspíš možné bylo, ale sáhl bych k němu až jako k poslední možnosti. Podle mne by se před tím stějně musel prstýnek očistit, jinak by to mohlo být horší než pokus o nátšr zkorodovaného předmětu; na to jsou materiály přímo k tomu určené, u stříbra si tím nejsem tak zcela jist. (To černání je analogie rezavění železa, ale ty chemické procesy, které při tom probíhají, jsou jiné.)

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 01.02.14 13:13
avatar

to vypada , ze to je jen zaoxidovane , takze vycistit , bud roztok koupit , nebo cistici vaticku , kdyby neslo tak zkusit u zlatnika ma na to specialni ultrazvukove stroje

Ohodnoceno: 2x
 
Od: natyd
Datum: 01.02.14 14:57

Ha děkuju :-D docela se mi ulevilo... A je to ok mám ten prstýnek na čem nosit *smich*

Od: mirka1
Datum: 01.02.14 15:00

Na to jak je poničen asi vatička nepomůže. Prstýnek se dá nejen postříbřit, ale i pozlatit.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jajika
Datum: 01.02.14 15:38
Mně na stříbro pomáhá dát do porc.hrnku alobal-jako vystlat,dám stříbrné věci,nasypu trochu prášku do pečiva,zaliju aby byly ponořené vařící vodou-bublá to.A nechám přes noc,potom umyju vodou a vyleštím hadříkem.Jajina
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.02.14 16:11
avatar

Tohle mne zaujalo, já to neznám, ale je to jedna rade z těch mých odkazů, konkrétně z http://www.chytrazena.cz/aby-bylo-stribro-jako-nove-7416.html:

Kypřící prášek nejen do pečení

Zkuste pro své stříbrné šperky připravit malouočistnou vodní lázeň. Potřebujeme alobal, jehlu, nebo jiný tenký ostrý předmět, jeden sáček kypřícího prášku a horkou vodu. Všechny šperky důkladně zabalte do alobalu, do kterého nasypete celé balení kypřícího prášku. Alobalový balíček vložte do hrníčku. Ohřejte vodu na bod varu a zalijte zabalené šperky. Jehlou udělejte do alobalu malé dírky. A už se můžete kochat krásnou chemickou reakcí _ uvidíte jak kypřící prášek reaguje s horkou vodou a čistí Vaše stříbro. Doporučuji nechat stříbro zabalené v alobalu přes noc a ráno opláchnout studenou vodou.

Ale jsou tam i jiné.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.