Proc neni brigada

Od: Datum: 01.02.14 12:36 odpovědí: 10 změna: 01.02.14 18:42
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 01.02.14 12:37
avatar

Je to na hlavu proč nemuže doma vypomáhat kluk tátovi když je mu 13 nebo 14?

To je otázka na naše zakonodárce...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.02.14 12:39
avatar

Protože jsou to děti. Měli by si hrát a užívat dětství. Práce a starostí vůbec, je většinou v životě čeká ještě dost a dost.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 01.02.14 13:00

děti za určitých podmínek pracovat mohou - musí schválit ÚP, jedná se např. o práci v reklamách, cirkusech, profi sportovní aktivity, umělecká činnost apod. Vyplní se Žádost o povolení činnosti dítěte

další info http://portal.mpsv.cz/sz/obcane/cinnost_ditete

doplněno 01.02.14 13:02:

rovněž děti jako herci v divadelech, TV, dabing a dostanou za tuto práci zaplaceno

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 01.02.14 13:02

To je otázka... kde nemohou pracovat? Doma? Jinak je na to Zákoník práce a další. Ale kdysik pracovali a je to i někde ve světě dosud.

doplněno 01.02.14 18:30:

Podívej, pokud budeš někde neoficiálně pomáhat, nic se neděje (riskování úrazu a j. pomíjím). Za jistých okolností zákon povoluje i podnikání děcek, když neberu v úvahu podnikat na někoho (nový OZ).
Ostatně jsi určitě viděl(a) v TV o tom klukovi, co podniká s křížalami, je to sice humbuk TV, ale budiž. Jen mne mate, že 24000 na PC si vydělal jak uvádí za 3 měsíce a prodal přes 500 balíčků, když jsem vivděl ten balíček, no co to mohlo vážit, tak bych ty prachy za to nedal. Ale tady už to je o medializaci a lidi prostě klukovi dali.
Něco by se děcka do života měla naučit, že prachy nejsou zadarmiko, jen natahovat ruky dejte, kupte mi, známe jistou sortu občanů.
Práce tebou vykonávaná negativně ovlivňuje zdraví a duševní rozvoj a znemožňuje ti dosáhnout vzdělání. Už za RU byla dětská práce zakázána.
Takže pomoc, podnikání... jest možno.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hop®
Datum: 01.02.14 18:38
avatar

@buss: pokud nevíme o co jde, tak si stačí zjistit podrobnosti. Žádný humbuk, PC dostal Tomášek od Alzy, balíček křížal za 40Kč váží 70g. + balné a dopravné. Více zde...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 01.02.14 18:42

Bylo řečeno vydělal si, že ho dostal vím. Počítat umím, pokud 500 balíčků je cena.. + zbytek. Kdo věří médiím, budiž, tudíž medializace udělala své.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.02.14 13:52
avatar

Toto se velké většině nebude líbit ale mí rodiče a i já jsme nebudovali socialismus aby pak po zinscenované revoluci, nastoupily naše děti do práce ještě na ZŠ a pár zbohatlíků si z nich pomalu ale jistě udělalo otroky, nezlobte se ale opravdu to vidím kolem sebe, už na ZŠ bohatý, leč hloupý synek, platí chudého, chytrého spolužáka co mu dělá úkoly. Na vesnici chudí rodiče bez práce, posílají své děti pomáhat na pole nebo do lesa a mladý dvanáctiletý pán chodí kontrolovat jak les uklidily a buzeruje. Brigáda o prázdninách to je jiná věc, roznášela jsem noviny, počítala auta co projedou křižovatkou, trhala u cesty třešně...spousta legrace a nějaká koruna, nikdo a nic mě nenutilo to dělat. Dnes když kluk sežene brigádu u majitele fabriky, dělá za pár korun, klidně v 15ti i noční, (nezačínejte prosím se ZP). Děti by měly mít bezstarostné dětství, to ovšem v dnešní společnosti jde čím dál méně.

Ohodnoceno: 4x
 
Od: 12345*
Datum: 01.02.14 14:46

Aby měli více času na cigarety, na chlast, diskotéky a takový kraviny. Neříkám že nechodím na diskotéky ale největší bordel tam dělají 13ti letý dětičky který si myslí jak jsou dospělí a přitom ani neumí chlastat.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.02.14 15:43
avatar

asi tak no...

peníze co vydělají bych jim dával na učet aby měli do budoucna rezervú... za těch let se tam nahrodadí dot peněz do začátku..

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.02.14 16:16
avatar

Děti nesmí pracovat proto, že minimálně Evropě vládnou bolševici a podobní budovatelé socialismu a komunismu. V osmdesátém devátém jsem se domníval, že státní přikazování skončilo. Naopak, v tomhle je to ještě horší a bohužel v celé Evropě. Regulátoři kolem jen bují - nařizují jak zahnuté okurky či banány smím jíst, kolik hodin denně smím pracovat, za kolik smím pracovat, kdy smím sedět za kasou supermarketu no a taky že do 15 pracovat nesmím. Dokonce nařizují, jak mají poslanci hlasovat.

Vůbec mi nejde o to, aby někdo nutil děti pracovat, ale aby jim to nikdo nezakazoval. Vůbec mi nejde o to, aby někdo nutil lidi pracovat 15 hodin denně, ale aby to nikdo nezakazoval. Totéž zahnuté okurky nebo možnost si vydělat nedělním markováním v supermarketu.

Ohodnoceno: 2x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.