Telefonování přes Skype do ciziny

Od: Datum: 01.02.14 10:35 odpovědí: 21 změna: 02.02.14 09:44
avatar

Dobrý den. Potřebovala bych vysvětlit od někoho, kdo se v tom vyzná. Potřebuji mluvit s kamarádkou, která je momentálně v Paříži. Pokusila jsem se ji kontaktovat přes Skype, ale nebyla na příjmu. Chtěla jsem napsat sms, ale asi to neumím, protože mi zpráva nešla odeslat, nenašla jsem tam tlačítko k odeslání. Tak jsem jí zavolala a najednou se mi v telefonu ozvala, hovor byl automaticky přesměrován do jejího mobilu, protože má tuto službu nainstalovanou. Ale ani jedna z nás neví, jestli je to zdarma, nebo jestli to některá z nás bude platit. Potřebujeme mluvit dost dlouho, jedná se důležitou záležitost, ale raději jsme hovor ukončily, protože se Vás chci nepřed zeptat jak to vlastně funguje. Jestli má někdo zkušenosti. Děkuji S.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 01.02.14 10:56

Platí ten, kdo si přesměrování nastavil, tedy vaše kamarádka, ale pokud něco potřebujete řešit a dlouho, tak jí asi nebudete volat, když je v práci, na cestě z nákupu, u kadeřnice, ... Normálně přes telefon přes SMS ji napište, že s ní potřebujete mluvit (což už teď asi ví) a domluvte si čas, kdy bude moct mluvit i přes PC.

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 01.02.14 18:18
avatar

No já tedy nevím, protože já její normální číslo telefonu nevytáčela. Ona má u své adresy nahoře napsáno, že budou hovory offlain zdarma přesměrovány. a dole jsem teď viděla, jak dlouho jsme spolu mluvily. Ale je to napsáno stejně, jako kdybych s ní mluvila přes ten Skype, ne přes telefon. Tudíž podle mne neplatí ani jedna z nás. No počkám, jestli se neozve někdo, kdo s tím má osobní zkušenosti. Jinak díky.

Datum: 01.02.14 14:28

Pokud byl hovor nakonec přesměrován na mobil, platí toto přesměrování kamarádka. Situace je o to zajímavější, jestli má kamarádka české číslo a je v zahraničí. Kromě platby za přesměrování hovoru ze strany Skype si bude účtovat také její operátor za hovor do ciziny. Jestliže chcete volat úplně zadarmo, musíte si každá z vás pustit aplikaci Skype na počítači, tabletu či mobilu připojenému k internetu. Voláte si pak ze Skypu na Skype přes internet (poplatky za internet záměrně vynechávám).

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 01.02.14 18:09
avatar

Tak vidím, že jsem to špatně vysvětlila. Já jí nevolala z mobilu, ale přes Skype na Skype. Nebyla na mém počítači onlaine, ale zkusila jsem co se bude dít a hlavně jenom tam mám dole tu možnost napsání sms. Myslela jsem, že se mi ozve jenom že není dostupná, a že jí tedy pošlu tu zprávu a ona mi to najednou zvedla. Jenomže jsme obě v tomhle asi dost pitomé. Prostě mi nejde do hlavy, jak je možné, že přes ten Skype jsem se jí dovolala do mobilu. Takže logicky to v něm má nainstalováno a ani neví jak to funguje. Tomu bych se nedivila, protože vím, že jí někdo z jejích známých něco nainstaluje a ona moc neví co to je.

Datum: 01.02.14 18:21

Pokud byste volala na telefon, tak než byste mohla volat, musela byste mít zakoupená Skype kredit příp. nějaké propojení s kartou. To stejné vaše kamarádka, pokud si nastavila přesměrování, musela by si zakoupit Skype kredit. Pokud to neudělala, tak by asi přesměrování nešlo nastavit.

Já přesně nevím, jak to se Skype kredit funguje, Skype mám na volání zdarma a nic za něj platit nechci.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.02.14 18:26
avatar

To mám přesně to samé. Proto máme Skype, abychom mohly mluvit zdarma. Já osobně žádné kredity koupené nemám. Ale proč je tam tedy nahoře napsáno, že v případě offlaine bude hovor zdarma přesměrován. Má to tam jenom ona, nikdo jiný ne.

Datum: 01.02.14 22:36

Protože přesměrování je pro vás zdarma, platí ho kamarádka. Asi Kredit zakoupený má nebo ho nějakým způsobem získala.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ruskymuzik
Datum: 02.02.14 09:44

Suzy, je více možností. Kamarádka má pravděpodobně na Skype předplacený kredit a nastaveno přesměrování na její mobil, pokud není dostupná na Skype. To znamená, že vy neplatíte nic, ona hovor ze Skype na mobil, například 2-5 Kč za minutu.

Ohodnoceno: 0x
 

 

Datum: 01.02.14 16:07
avatar
Jestli má Skype i v mobilu, tak by to zdarma bylo. Nevim jestli lze Skype přesměrovat na operátora. Vyměnil jsem ho za Viber, ten je pro mě lepší.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.02.14 18:00
avatar

Podle mne bude mít skype i v mobilu, protože jsem její číslo telefonu nevytáčela. Jenom jsem klikla na její ikonu volat na Skype, jako kdybych s ní chtěla mluvit, kdyby byla onlaine. A najednou se mi ozvala, i když jsem viděla, že onlaine není. Tak nevím. No já to právě ani platit nemohu, protože jsem z telefonu nevolala.

Datum: 01.02.14 18:17
avatar
Pokud má internet v mobilu pres wifi tak to bylo zdarma a pokud pres 3g síť tak to byla zřejmě dost draha sranda
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.02.14 18:23
avatar

pfefr, nevím co je 3g síť. Ale pochybuji, že by si nechala nainstalovat něco takového, když říkáte, že to hodně drahé. Mluvily jsme dvě minuty a ukázalao se po ukončení našeho hovoru normálně dole, jako se to ukazuje když mluvíme přes počítače. A její číslo jsem nevytáčela.

Datum: 01.02.14 18:29
avatar

Ahoj Suzy, zkusím to říct stručně. Pokud má kamarádka trvalé připojení mobilu na internet, tak není co řešit a tyhle hovory jdou v rámci internetu zdarma. Je úplně jedno, jestli se k internetu připojíš z PC, tabletu nebo mobilu, stačí jenom spustit Skype a přihlásit se. Jde nastavit i to, že jsem přihlášený, ale neviditelný. Jelikož je to hovor z ČR do Francie, tak se prostě chvíli prokousával přes různé poskytovatele a operátory, proto mu to chvíli trvalo. Placené hovory jsou, pokud chceš z PC volat např. do mobilní sítě. Ale to ty nechceš, tohle je prostě hovor ze Skype na Skype a tedy zdarma. Pro delší rozhovor je lepší se domluvit na čase, protože ten je rozhodně lepší uskutečňovat v pohodlí domova. Ale to už tu někdo zmínil.

doplněno 01.02.14 18:57:

Pfpetr - nikde není psáno, že se jedná o roaming. Naopak je předpoklad, že kamarádka má svého francouzského operátora, který poskytuje obdobné služby jako operátoři v ČR. Tedy klasický Skype hovor mezi dvěma PC a tedy zdarma.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 01.02.14 18:42
avatar
Suzi každý operarator poskytuje datové připojení tj internet u Vodafone 3g síť. Běžně je toto součástí paušálu a cena zanedbatelná ale jakmile vycestujete a tuto službu nezakážete tak je z ni roming a npr v Německu stoji 1mb preneseny po síti operátora 14kc. Nedokážu říct kolik MB by 2min hovor byl. Další. Moznost je ze byla v dosahu nějaké Wifi a pak by byl hovor zdarma
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.02.14 19:00
avatar

V dosahu vifi určitě byla, protože seděla doma, tedy u svého kamaráda. Ten však doma nebyl a neměl puštěný svůj počítač. Já si také myslím, že to bylo zadarmo, protož já jsem nic neinstalovala, žádný účet nemám a přesto jsem se tak jednoduše dovolala na ni. Ani jsem to nečekala, byla jsem z toho vyjukaná a raději jsem to honem ukončila. Ale slyšely jsme se výborně.

Datum: 01.02.14 19:21
avatar

Ahoj Ládine. Díky. Já si to myslím také, ale raději jsem se zeptala. Věděla jsem, že je mimo Prahu, proto jsem to zkusila přes ten Skype. Náš kamarád, u kterého vždycky bydlí nebyl doma a ona jeho skype, ani počítač neotvírá. Ona je v tomto směru také taková "umělkyně", jako jsem já. Tak jsme byly obě vykulené, že jsem se jí dovolala a raději to rychle ukončily. Já si také myslím, že to má dobře ošetřené, ale moc o tom neví a neví jak to vlastně funguje. Ona totiž ani nevěděla, že jí volám přes ten Skype.

Datum: 01.02.14 19:37
avatar

Pokud by měla nějakou placenou službu, tak by o tom musela vědět. Takhle je to jasné. Na místech, kde se občas vyskytuji, mám přístup k wi-fi síti. A jakmile se dostanu do jejího dosahu, tak se zařízení automaticky připojí, ať už NB nebo telefon.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 01.02.14 18:38

Suzymon, rozum do hrsti, skype je zadarmiko, pokud si nevytvoříš účet, neplatíš. Jistě jsi si všimla, že tam můžeš být no name, takže jak by jsi mohla platit? Kam by ti ten účet přišel? Pokud by to bylo placené, tak se nedovoláš, možná ti dají 1 minutu (jest taka możliwość) , Co si kamarádka nastavila je jejíí problém! Nemusí sedět u počítače.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.02.14 18:46
avatar
Skype je zdarma ale ne roming a datové pripojeni , takže bud pc s internetem nebo mobil s wifi .
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.02.14 19:04
avatar

No právě Buss, proto tady mudruju, jak to je možné, když jsem pouze zmáčkla tlačítko volat a už to zvonilo a za pár vteřin mi to v Paříži zvedla. Jenom mi je divné, že začala mlít, že není v Praze, že je mimo republiku. Asi tomu rozumíme obě jako kozy petrželi. I když ta koza petrželi určitě rozumí víc *smich*

Datum: 01.02.14 19:33
avatar
No pokud byla v dosahu Wi-fi, tak může být kdekoliv na světě a je to zdarma. Ja jsem Skype měl v telefonu taky, nic nikdo neplatí. Pokud by signál Wi-fi neměla, signál by šel přes datové spojení 3g, pokud si ho u operátora platí a má ho v telefonu povolený. Ale i tak by byl hovor zdarma, platí jen za data.
Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.