Spolumajitel a zaměstnanec na plný úvazek

Od: Datum: 31.01.14 20:55 odpovědí: 4 změna: 01.02.14 12:41

Dobrý den, rodiče vlastní firmu a chtějí jí předat 2. synům. Já dokončuji vysokou školu a ve firmě mám být jednatelem a 50% podílníkem ale bratr, který má získat 50% firmy pracuje pro jinou společnost na plný úvazek. Jde o to že, pokud se stane spolumajitelem ve firmě, může stávajícímu zaměstanci nebo státním orgánům vadit že vlastní z 50% jinou společnost? S bratrovo zaměstnavatelem jsem neměli nikdy obchodní a ani jiné vztahy. Děkuji za odpověď [] .


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 31.01.14 20:56
avatar

Proč by to mělo vadit? Nic tomu nebrání.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 31.01.14 22:53
avatar

Domnívám se, že tvrzení Albatrose není tak jednoduché. Já se naopak domnívám, že by to problém být mohl - ať už bratr pracuje v soukromém nebo státním sektoru.

Zkuste se podívat na zákoník práce, §§ 301 až 304.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jeje
Datum: 31.01.14 23:13

1. Společníkem (vlastníkem) společnosti může být i ten, kdo má trvalý pracovní poměr jinde.

2. Vzpomeňte si někdy na tenhle příspěvěk - varuji vás upřímně. Spoluvlastnictví s bratrem = začátek velkých rodinných sporů a jednou to skončí bratrskou (rodinnou) nenávistí. Bůh s vámi.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.02.14 12:41
avatar

ü nás v kraji je takové pořekadlo spolky jedině s čertem víte co to znamená?

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.