Dioptrická skla

Od: Datum: 31.01.14 20:11 odpovědí: 3 změna: 31.01.14 20:48

Dobrý den, v jaké optice (kamenný obchod) si myslíte, že se dají v Praze 9 pořídit nejlevnější dioptrická skla? Děkuji

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 31.01.14 20:23

Vpodstatě v úplna každé:

Dospělí pacienti mají nárok na nové kompletní brýle hrazené z veřejného zdravotního pojištění v souladu se zákonem jedenkrát za tři roky (tzv. směrná doba užití). To znamená, že pojištěncům starším 15 let pojišťovna 1x za tři roky hradí brýlové čočky v základním provedení a přispívá částkou 150 Kč na brýlovou obrubu.

http://www.vzp.cz/otazky-a-od…/51/narok-na-nove-bryle-cocky

doplněno 31.01.14 20:23:

Ovšem nepíšete váš případ.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 31.01.14 20:31

Je mi 17 a nikdy jsem brýle neměla hrazené pojišťovnou. Mám víc jak 3 dioptrie. Co musím v optice předložit? Děkuji

doplněno 31.01.14 20:42:

Jsem u pojišťovny OZP

Datum: 31.01.14 20:48

1) Podívejte se na web vaší pojišťovny, zda tam nemá uvedené úhrady.

2) Oční by vám lě vypsat Poukaz na brýle a optické pomůcky

3) Z pojištění se platí základní skla a doplácí se případný rozdíl u dražších a základní obrouby (150,- - pokud má optika smlouvu s danou pojišťovnou. Zase rozdíl se doplácí)

http://www.vzp.cz/otazky-a-od…tni-pece/371/ocni-lekar-bryle

doplněno 31.01.14 20:52:

Podle jiných zdrojů by to mělo být u všech pojišťoven stejné. OZP o brýlich nic nepíše.

Zkuste se zeptata svého očního lékaře, proč jste Poukaz nedostala.

Ohodnoceno: 0x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.