Ambulatni lázenská th

Od: Datum: 30.01.14 19:33 odpovědí: 6 změna: 31.01.14 09:39

Dobrý večer.Co si mám představit pod pojmem ambulantní lázenska léčba.Je to placené pojištovnou,nebo si procedury člověk platí sám?Děkuji

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 30.01.14 19:42

Lázně poskytují tyto typy lázeňské léčby.

lázeňskou péčí hrazenou z vlastních zdrojů

ambulantní lázeňskou péči - lékař přes pojišťovnu doporučí procedury.

komplexní lázeňskou péči - lékař doporučí léčbu i pobyt hrazený pojišťovnou.

příspěvkovou lázeňskou péči - pacient dostane příspěvek na léčbu,ostatní si hradí sám.

JABRAKA

Ohodnoceno: 4x

Od: cuca®
Datum: 30.01.14 20:00

Čili to znamena, ze na procedury dojizdite, nejste ubytovan v laznich.hrazene to je, kdyz je to doporučeno lekarem.jinak si tak procedury muzete zaplatit jako samoplatce, coz nebude levne.

Ohodnoceno: 2x

Od: host
Datum: 30.01.14 20:02

Jak píše Jabraka - ambulantní pacienti nejsou v lázních ubytovaní. Například v Toušeni na procedury pacienti docházejí nebo dojíždějí z blízkého okolí, ale kromě ubytování a stravy mají veškerou léčbu jako ti, ubytovaní. Nebo si najdou vlastní ubytování a stravují se sami za své.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 30.01.14 20:29

Procedury které napíše lékař platí zdravotní pojišťovna. Pokud si ale vyberete sám další, např. plavání, tak si je už hradíte sám. Tyto se u nás platí dopředu.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 31.01.14 08:41

Před léty jsem dostala ambulantní lázeňskou péči. Bylo to prima, ale mělo to i své mouchy.

Procedury jsem měla všechny zdarma. V lázních jsem ale neměla ubytování a stravu, proto jsem 3 týdny v každý pracovní den do lázní dojížděla. ˇČasto na kole, je to jen asi 15 km od nás.

Ale: po takovém rozpaření ve slatinné lázni, parafínu či masáži mě chvíli nechali odpočinout na lehátku a pak jsem jela domů. A po tom rozehřátí nebylo to kolo nic moc. Daleko raději bych se chvíli natáhla na pokoji. Což u ambulantní léčby nelze.

A tak, i když i ambulantní léčba je blahodárná, lepší byste měl s pobytem. Není to tak hektické, máte na všechno dost času a především si můžete dopřát po procedůrách odpočinek, což při ambulantní péči nejde. Jaga.

Od: host
Datum: 31.01.14 09:39

Ambulantní lázeňská léčba je mnohem mnohem lepší než docházení nebo dojíždění na rehabilitaci na polikliniku. Na poliklinice vám dají procedury ob-den obvykle jenom jednu za den. I v lázních jsou procedury také ob-den nebo třeba jen jednou, dvakrát týdně, ale během dne jich je víc, například teplá slatina (vana s rašelinou ohřátou na 38°C) a tentýž den ještě masáž hned po slatině a pak zalehnutí pod deku a vypaření třeba hodinu. Nebo jiný den elektroléčba, léčebný tělocvik, vodoléčba (vanové koupele s přísadami, perličková koupel, podvodní masáž, atd.), parafinové zábaly, atd, atd. Kdo to zažil ví, kdo ne, dozví se to v pravý čas. V jeden den je tedy několik procedur a všechny jsou proskládané podle předpisu lékaře tak, aby se během léčby léčby vystřídaly tak, aby pacientovi co nejvíce a nejlépe pomohly. Efektivně, v relativně krátkém časovém úseku. Kdyby procedury 3 týdenního pobytu pacient musel absolvovat na poliklinice, trvalo by to 3 měsíce a efekt pouze minimální. A navíc to u zaměstnaných znamená uvolňování z práce, nebo hledat rehabilitaci, kde ho vezmou po jeho pracovní době, počítat čas a náklady na cestu na polikliniku a domů. A na poliklinikách obvykle nejsou léčebné koupele, slatinná léčba, cvičení v bazénu.

Závěr: lázeňská léčba je komplex působení jednotlivých procedur, návazností, důmyslného rozpisu i duševního uvolnění a celkového zlepšení zdravotního stavu v relativně krátkém časovém období. Ambulantní léčba je možná alternativa pokud pacient bydlí blízko lázní a může docházet nebo dojíždět, nebo je ubytovaný soukromě v místě lázeňské léčby. Komplexní lázeňská léčba je moderní, účinný a efektivní způsob léčby, navíc v zemi s výbornou lázeňskou tradicí, zkušenostmi, sítí lázní, vyškoleného personálu, vodních a dalších zdrojů přírodních léčiv, budov, parků, atd. atd...

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.