Bezdůvodné propuštění

Od: Datum: 30.01.14 17:06 odpovědí: 8 změna: 31.01.14 15:44

Dobrý den,

prosím poraďte mi, co mám dělat, když se proti mě spiknou kolegové ve fabrice a bez důkazů mě propustí na minutu s paragrafem za krádež, když jsem nikdy nic neukradl? Jsem v troskách. Děkuji Vám

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: andycibulka*
Datum: 30.01.14 17:09

Nahlaste toto obvineni na policii a nechte ji to prosetrit.Pokud se prokaze, ze obvineni je falesne, muzete zadat odskodneni.

Ohodnoceno: 3x

Od: mike32*
Datum: 31.01.14 13:12

Křivé obvinění je trestný čin proti pořádku ve věcech veřejných podle § 345 trestního zákoníku. Spáchá jej ten, kdo jiného lživě obviní ze spáchání trestného činu, jeho prostřednictvím je tedy chráněna jak čest všech občanů, tak řádný výkon pravomocí orgánů činných v trestním řízení.

Základní trestní sazba jsou až dva roky odnětí svobody, pokud by byl přímo dán úmysl přivodit trestní stíhání jiného, zvyšuje se o jeden rok. Kvalifikovavé skutkové podstaty, např. křivé obvinění prostřednictvím médií, poškození jiného v zaměstnání či rodině, úmysl zakrýt nebo zlehčit vlastní trestný čin nebo způsobení značné škody, resp. škodu velkého rozsahu, vede k trestu odnětí svobody na dvě léta až osm let, resp. tři léta až deset let.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 30.01.14 17:14

Musíte podat k soudu návrh žaloby na zrušení výpovědi. Tuším že na to máte 3 měsíce..

doplněno 30.01.14 17:15:

Na policii nebudou řešit Vaší výpověď.. a nežli to vyšetří, či odloží..

doplněno 30.01.14 20:35:

a na policii sdělí, dostal jsem výpověď, páč si někdo myslí že kradu. Policie okamžitě nastoupí a bude šetřit co?

doplněno 31.01.14 14:28:

řešíme problém, zdali kradl a tím třeba i křivé obvinění, nebo zdali dostal neoprávněně výpověď?

Já řeším jen tu výpověď.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 31.01.14 15:44

Pokud někoho propustí z práce s paragrafem za krádež jak píše tazatel ... a pokud tazatel tvrdí, že nic neukradl, tak je to z právního hlediska jasný trstný čin křivého obvinění, které je navíc doložené písemně - výpověd s paragrafem za krádež.

V definici paragrafu § 345 trestního zákoníku

je jasně napsáno ... cituji : např. křivé obvinění prostřednictvím médií, POŠKOZENÍ JINÉHO V ZAMĚSTNÁNÍ ! či rodině, úmysl zakrýt nebo zlehčit vlastní trestný čin nebo způsobení značné škody, resp. škodu velkého rozsahu, vede k trestu odnětí svobody na dvě léta až osm let, resp. tři léta až deset let.

Vycházím z toho, že tazatel nelže a opravdu krádež nespáchal ... pak je na místě šetření policií ! Koho taky proboha jiného?

Ohodnoceno: 0x

Od: pavelll
Datum: 30.01.14 17:37
velice dekuji, budu takto postupovat dal
Datum: 30.01.14 20:31

Na nic nečekejte a okamžitě vyražte na polici a podejte výpověd ... nahlašte jména "kolegáčků"a nechte to na policii ...

doplněno 31.01.14 09:35:

Je vidět, že v policii moc velkou důvěru nemáte ... policie to bude řešit ... nebojte se ...

doplněno 31.01.14 13:10:

http://cs.wikipedia.org/wiki/K%C5%99iv%C3%A9_obvin%C4%9Bn%C3%AD

Křivé obvinění je trestný čin proti pořádku ve věcech veřejných podle § 345 trestního zákoníku. Spáchá jej ten, kdo jiného lživě obviní ze spáchání trestného činu, jeho prostřednictvím je tedy chráněna jak čest všech občanů, tak řádný výkon pravomocí orgánů činných v trestním řízení.

Základní trestní sazba jsou až dva roky odnětí svobody, pokud by byl přímo dán úmysl přivodit trestní stíhání jiného, zvyšuje se o jeden rok. Kvalifikovavé skutkové podstaty, např. křivé obvinění prostřednictvím médií, poškození jiného v zaměstnání či rodině, úmysl zakrýt nebo zlehčit vlastní trestný čin nebo způsobení značné škody, resp. škodu velkého rozsahu, vede k trestu odnětí svobody na dvě léta až osm let, resp. tři léta až deset let.

Od: nikc®
Datum: 30.01.14 20:51

Hlavně ať Vám to dobře dopadne.

Datum: 31.01.14 10:06

No moc šancí vám nedávám. Pokud se dobře domluví 2-3 lidi a budou společně svědčit, tak vám přišijou i vraždu. Tak to dnes chodí.

Ohodnoceno: 1x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.