Půjčka Cetelem

Od: Datum: 30.01.14 10:11 odpovědí: 14 změna: 30.01.14 12:43

Zdravím všechny,

moje přítelkyně si chtěla vzít půjčku, přišla jí výhodná nabídka od firmy Cetelem, aniž by mi to řekla, začala to tam vyřizovat, jestli jsem to pochopil správně, šlo o vyřízení přes telefon, s tím, že potřebné doklady byly včetně podepsaných smluv odeslány poštou. Situace je nyní taková Cetelem půjčku zamítl ( nejspíš jen dobře), jenže, mají veškeré podepsané smlouvy od mojí přítelkyně, na infolince jsme se dozvěděli, že veškeré originály dokladů, které jsme jim zaslaly pošlou zpět, včetně vyjádření, že půjčka byla zamítnuta, smlouvy podepsané manželkou si však ponechají. Myslíte, že je pro nás nějak nebezpečné, že si nechali podepsané smlouvy? Můj druhý dotaz, existuje plno různých registrů, kde jsou všechny půjčky lidí uvedeny, bude v těchto registrech vedena i tato půjčka když byla zamítnuta? Děkuji za informaci.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: petrosek
Datum: 30.01.14 10:20

Cetelem je znama a korektni spolecnost, nebal bych se nejakeho nebezpeci. Je to u nich standardni postup a neslysel jsem o nikom, kdo by z toho mel problem.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ddasa*
Datum: 30.01.14 10:31

souhlasím s -petrosek- je to korektní společnost

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.01.14 10:33
avatar

Nejsem přítelem půjček, ale před lety, když nám ze dne na den "odešla" lednička s mrazákem, nám nic jiného nezbývalo.Cetelem nám vyhověl, několik měsíců jsme spláceli a nebyl žádný problém.

Tak bych asi strach neměla. Přesto bych společnost požádala o navrácení všech materiálů sloužících k půjčce. Stejně Vám ji neposkytla, tak na co tam budou mít ty Vaše vyplněné tiskopisy? Nebude jim to k ničemu, proto si myslím, že by Vám měli vyhovět. Vy je zlikvidujete a hotovo. Jaga.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.01.14 10:38

To že jsou dokumenty u nich je v pohodě, ani v normální bance by vám je nevrátili. Jinak do registru tu informaci o zamítnuté půjčce zapsat mohly, některé společnosti to dělají.

PS: tak přítelkyně nebo manželka? Nebo že by si milenka chtěla vzít půjčku a na podpisu se domluvila s manželkou?

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 30.01.14 10:45

přítelkyně ::)

Od: fido*
Datum: 30.01.14 10:39

je tak zodpovědná, že si hlídá z koho a jak vysát poslední zbytky ekonomických prostředků. Ale ve chvíli kdy má řešit reklamace klientů, porušování smlouvy a jiné zarytě mlčí a ani nepřebírá poštu ( zkušenosti pracovnice pošty)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.01.14 10:41

Vím, že Cetelem patří na trhu k těm lěpším nebankovním společnostem, taktéž jsme od nich jednou měli některé věci do domácnosti na splátky, vše probíhalo tak jak mělo. Podepsané tiskopisy jsem vyžádal, jejich odpověď byla negativní, prý když byla žádsot zamítnuta, tiskopisy mi nezašlou, pošlou jen originály dokladů, které jim přítelkyně zaslala a prý pošlou i písemné vyjádření o zamítnutí půjčky, tak jsem trochu klidný, přesto, nevíte někdo jak je to s těmi různými registry? Bude tento neúspěšný pokus někde viět? Chtěli bychom řešit v budoucnu domácnost, tak bych byl nerad, aby to případně ztroskotalo kvůli tomuhle.

Datum: 30.01.14 11:03

Ne, tento pokus vidět nebude, registry slouží k evidenci neplatičů.

doplněno 30.01.14 11:05:

A mimochodem - pokud už teď víte, že budete potřebovat zařizovat domácnost, bude lepší a hlavně levnější, když se na to už teď začnete připravovat a nebudete se spoléhat na případnou půjčku.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 30.01.14 11:15

Přicmrndnu si, je to zavedená, známá společnost a na sbírání dokladů má povolení.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: fido*
Datum: 30.01.14 11:23

Již v dnešní době je všem ekonomickým vládcům a společnostem jasné, že společnost upadá do ekonomické krize, do zadluženosti a platební neschopnosti. Zahajují velkoplošnou produkci nizkonákladových produktů nekvalitní urovně a nutričních hodnot, aby tyto části společnosti mohly býti také zásobovány. Skutečností ovšem již je zastřeno, že nastávající situace stovek milionu lidí se bbíží k urovni chudoby a pokud se to má hodnotit spotřebitelským košem, je nutno si rovnněž uvědomit, že tyto miliony lidí, leč chudí, pořád v celku mají dohromady neskutečně obrovský finanční obnos, které tyto společnosti musí nějakým způsobeb z těchto lidí vysát a to rychleji než to udělá konkurence. Proto vznikají obchody pro chudé, z počátku Kaufland, Lidl, a později v zahraničí už jen skladové obchody, kde si nakupujeme jen z europalet ležícími na zemi mezi lešeními regálů. Co nejmenší náklady s co nejnižšími vyrobními náklady na ukor kvality a nutričního obsahu. Hlavně těch pár peněz z těch lidí ještě vysát.

K tomu je potřeby i dalších "saní" jako je cetelem, které nejsou o nic lepší. Ba naopak nás nutí , ty finančně negramotné, si půjčovat na mnohdy nesmyslné věci.

O naivitě myslet si, že to Cetelem dělá pro blaho lidu nebudu polemizovat,

Děkuji, toť můj názor.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.01.14 11:27

Ty "milion chydých" mají často v kapse nový smartphone a v obýváku velkou televizi. Ale pak jdou do supermarketu, nakoupí "masové výrobky" v akci (no nekup to za ty peníze!), k tomu balíky předražené pitné vody v lahvích (stejné kvality co jim teče doma z kohoutku) a nadávají jak je všude draho. A hledají KDO ZA TO MŮŽE! :(

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.01.14 11:30

Někde někdo tvrdil, že to Cetelem dělá pro blaho lidu? Asi špatně čtu. Je to samozřejmě firma jako každá jiná a rozhodně bych ji neupíral právo na existenci. Spíše by se mělo dělat něco pro to, aby v národu nebylo tolik finančně negramotných blbců. Vymlouvat se na to, že někdo někoho nutí půjčovat si, to je trochu ubohý argument. I takový, s prominutím, blbec má volební právo. No, ... i když se tím možná vysvětluje mnohé v naší politice. Jaký volič, taková vláda.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.01.14 12:00

Nikde jsem nepsal, že Cetelem je firma, která vše dělá jen pro blaho svých klientů, pochopitelně jejich cílem je zbohatnout na svých klientech. Já jsem rád, že to přítelkyni nevyšlo, bál jsem se pouze toho, že si nechali vlastně přítelkyní podepsané smlouvy, včetně jejich veškerých osobních údajů. Vím, že v registru dlužníků se toto neobjeví, ale nemyslel jsem registr dlužníku, existuje mnohem víc takových registrů do kterých bankovní i nebankovní společnosti nahlížejí a tím si navzájem pomáhají a pomáhají se chránit. Tak jsem chtěl vědět, zda v těchto registrech tento záznam bude.

Od: fido*
Datum: 30.01.14 12:43

Asi tak ... každy občas zapřemýšlí, že by si asi potřeboval půjčit a někteří to dělají častěji než je zdrávo. O tom NIC.

Ale jde o to, že pokud si půjčím s 8% urokem je to jiná než 18% nebo 35% nebo skoro 100% což jsem taky viděl. A O TO TADY JDE !

To bylo moje první setkání s půjčkami za minutu. V DatArtu. poskytovali půjčky ( neříkám, že to byly jejich, ale v jejich objektu), a stála tam fronta na půjčku asi 100 lidí. taky jsem se zastavil a koukám. Počítám co mi ten člověk říká, a ptám se ho, "takže zaplatím 2x tolik?" A on mi odpověděl, že nad tím moc přemýšlím. No nevím, proč bych měl koupit věc, kterou mohu mít za 8000 a já jim za dva roky dám 16.000 Buď jsem blázen nebo oni mně chtějí zneužít a napálit, rychlým podpisem bez schválení. ( splouva je sice platná bez podvodů, ale napálí mne tím, jak tvrdí, že je to jen pár procent měsíčně navíc, tedy cca 5% měsíčně - za dva roky 120% navíc )

Každý ať si to přebere po svém.

Zašel jsem do spořky a přeplatil jsem za dva roky 15% tedy jen 1200 korun tedy jen 50 korun měsíčně navíc !

V DatArtu to bylo 400 měsíčně

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.