O2, vedení kabelů přes dům

Od: Datum: 30.01.14 09:31 odpovědí: 8 změna: 31.01.14 08:39

Dobrý den,

mám internet od O2, napojení je samozřejmě pevná linka. Nedávno jsem si všimnul, že jeden i druhý soused mají stejné napojení, jenže kabely jsou vedeny zčásti po obvodu mého domu. Společnost mi navrtala do zdi několik vrutů s očky, aby kabely přichytly. Neměla by se společnost zeptat jestli s tím souhlasím? Nemáte podobné zkušenosti?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 30.01.14 09:47
Nejspíš měla. V praxi je asi těžké uspokojit všechny zájemce a vyhnout se soukromým objektům. Třeba jste v době instalace nebyl doma a dělník Vás proto nemohl požádat o svolení...
V zásadě Vás chápu, ani mě by se to nelíbilo a napadá mě spousta kroků, které mohly být učiněny, aby tato situace nevznikla. Ale po bitvě jsme každý generál. Budete se snad teď pouštět do bitvy s O2 a štvát si proti sobě sousedy? Díry ve fasádě už bohužel stejně máte... :(
doplněno 30.01.14 10:41: To by možná šlo... Třeba jím dát vybrat demontáž nebo slevu na službách... ;)
Přeji Vám, ať to vyjde. Dejte vědět, ať jsme moudřejší všichni. M
Ohodnoceno: 0x
 
Od: michalek
Datum: 30.01.14 10:01

Štvát si proti sobě sousedy určitě nechci, naštěstí máme dobré vztahy. Jen mi vadí, že si společnost jen tak něco udělá na cizím pozemku. Třeba mě napadlo zavolat jim a aspoň požadovat nějakou slevu za to, že využili cizí dům k jejich potřebě.

Datum: 30.01.14 09:57
avatar

"dělník Vás proto nemohl požádat o svolení"

Dělník Vás nemá co žádat, dělník má pracovat podle schváleného projektu. Nejen, že O2 nemá co vrtat do Vaší fasády, ale nemělo by kabely bez Vašeho písemného souhlasu ani vést přes Váš pozemek. Takže pokud máte k tomu máte nějaké výhrady, nebojte se požadovat uvedení fasády do původního stavu. Nebál bych se s tím jít až k soudu, ale to už chce pevné nervy. Možná Vám někdo poradí kabely ustřihnout, ale to bych nedělal. Mohl byste si tím zadělat na problém.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: olaf71*
Datum: 30.01.14 10:21

to si jen tak někdo něco přidělal na Vaši fasádu? to je hodně velká drzost. už z principu bych to nechal ihned odstranit.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 30.01.14 12:11

Ahoj. Jo, je to dost velká drzost. Ale asi bych to hned nějak nehrotil a pojal bych to nějak obchodně, jak to tu bylo už zmíněno. Když od nich něco odebíráte, mohli by být vstřícnější k nějaké úpravě smlouvy na služby, které od nich nakupujete.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: michalek
Datum: 31.01.14 07:46

takže po skoro hodinovém telefonátu (neustálé přepojování mezi operátory linky a jejich nadřizenými) jsem byl přepojen na člověka který má podobné věci na starosti. Podle něj se společnost nějakého protiprávního jednání jistě nedopustila (bylo uvedeno několik zákonů ohledně telekomunikací), avšak v nejbližších pracovních dnech sem pošlou technika, který podle nich "závadu" zkontroluje.

Od: olaf71*
Datum: 31.01.14 08:28

tohle celé postrádá logiku. kdyby jste ten kabel ustříhl s tím, že Vám to tam někdo dal,asi schválně a nevíte k čemu to slouží, protože od toho není žádná dokumentace. zítra dělám novou fasádu, tak si udělejte přeložku.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: daniell*
Datum: 31.01.14 08:39

Vlastně vám nahráli do karet - přes váš pozemek (teda ani na fasádě) bez vašeho písemně podloženého svolení nesmí nikdo vést žádné sítě ani nic podobného. Tím pádem bych jim zavolal a řekl že chci využít jejich služby s výhodnou slevou nebo ať si demontují svoje vedení a škody na fasádě uhradí (tak jak se sluší) - garantuji vám že vám raději dají velkou slevu - demontáž by je vyšla o hodně více (demontáž, následná montáž,výjezd technika, nějakou dobu by byli zákazníci bez sítě- to není dobré pro image společnosti)

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.