Nateklé podpaží(boule v podpaží)z deodorantu?

Od: Datum: 29.01.14 18:35 odpovědí: 9 změna: 31.01.14 09:56

Ahoj, asi od minulýho pátku mám problém s pravým podpažím, udělala se mi tam taková boule, která není moc hmatatelná, jen to občas zabolí, napadlo mě, jetli to není nějaký podráždění z deodorantu, protože se mi párkrát stávalo, že když jsem si našpílíchal moc deodorantu, tak mně to podpaží začalo hrozně moc pálit a svědit, tak mě napadlo jestli to není z toho. Myslím, že rakoviu prsu u mě nepřipadá v úvahu, protože je mi 16 let a jsem kluk :D

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: achich
Datum: 29.01.14 18:39

mízní uzlina?

Ohodnoceno: 0x

Datum: 29.01.14 18:40

Rakovina prsu se nevyhýbá ani klukům, ani mladým klukům.

Toto ale obvykle bývá skutečně jen podráždění nebo často prachobyčejný beďar.

Pokud Vás to bude trápit i další dny, radši bych zašel k doktorovi. Jistota je kulomet!

Ohodnoceno: 2x

Datum: 29.01.14 18:40

Ahoj, být tebou, tak si s tím skočím alespoň k obvodnímu lékaři, který se na to koukne a posoudí. S největší pravděpodobností je to zvětšená uzlina. Pokud si holíš podpaží, může to být z podráždění - uzlina tak reaguje na zánět. Většinou to samo zmizí.

Nicméně po tuhém deodorantu se mohla klidně i ucpat potní žláza a kdyby se to samo nevstřebalo, bylo by nutné vyříznutí.

Raději to tomu doktorovi ukaž ;)

Od: ron*
Datum: 29.01.14 18:41

Dobrý den. Deodorant přestaň používat, můžeš na něj mít alergii. Pokud nedojde v nejbližší době ke zklidnění, doporučuji zajít k lékaři.

Datum: 29.01.14 19:12

Má známá měla několik boulí pod paží a byly to ucpané potní žlázy...Byla pak na operaci ...Taky by to mohlo být.

doplněno 30.01.14 15:46:

,,nevím- proč tady další opakují již zmíněnou domněnku mnou napsanou,,,, nebo to nečtou? Divné,,

Upozornění od sys clayman 30. 01. 2014 15:58:43
rozvinou 2 slova a potvrdí, že je to správná úvaha. čemu to vadí?

Datum: 29.01.14 19:26

Zdravím, vypadá to na zánět uzliny nebo zánět potní žlázky (to je pravděpodobnější). Skoč za doktorem, jestli je v bouli hnis, musí se vyříznout.

A rakovině prsu se nesměj, mívají ji i muži, což dost lidí neví.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 30.01.14 08:21

Je to nejspíše ucpaná a podrážděná potní žláza. S deodorantem do podpaždí velmi opatrně, raději vůbec ne.

Datum: 31.01.14 00:01

Myslela jsem ,že je to zbytečné ...

Datum: 31.01.14 09:56

Ahoj. To samé se mi stalo před mesícem, tak jsem změnil deodorant a za tři dny to přestalo. Zvětšila se totiž podpažní uzlina nebo zduřela žlázka a docela to i bolelo. Za tři dny se to stáhlo, tal jsem to zkusil znova s tím starým a to samé. Takže se nebát a změnit deodorant, nemusí to být nic většího ;) Ale pokud to samozřejmě nebolí nebo to tam zůstává déle či to dokonce roste, tak na SONO za doktorem!

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.