Častá nespavost - řešení?

Od: Datum: 29.01.14 14:39 odpovědí: 16 změna: 31.01.14 12:41

Ahojte, už velmi dlouho trpím sporadicky nespavostí. Často se budím, mám neklidný spánek. Zkoušela jsem pít čaje, ale velmi mi nepomáhají. Známí doporučují bylinné pilulky jako je Hypnox a Dormian Rapid - máte s tím někdo zkušenosti? Nechci rozhodně sahat hned po léčivech..

Díky M.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 29.01.14 14:47
avatar

Předpokládám, že takové věci jako vhodná matrace, teplota v místnosti, nějaké ty rituály před spaním... o tom představu máte a máte to uspokojivě zvládnuté.

Takže z jiného soudku: Když náš mrňous chodil na biofeedback kvůli poruše soustředění (s výsledky mimochodem přímo fantastickými), dala jsem si ze zvědavosti pár sezení také. Nečekala jsem nic, ale k vlastnímu překvapení jsem se tam naučila mechanismus, který mi takovou tu nepohodlnou nespavost dobře pořešil. Tak ho od té doby doporučuji každému málem i na kašel, protože rozdíl mezi spaním a nespaním... kdo to zná, ten to ví.

doplněno 29.01.14 15:09:

To je mi jasné, sama bych kvůli sobě do toho taky nešla, ale než pumpovat prcka chemií, tak člověk ty peníze rád riskne. Zisk byl nakonec několikerý, ale zkušenosti jsou holt nepřenosné Co takhe nějaké taiči, jógu, takovéhle věci - nebavilo by vás něco z toho? Cokoli, co vás naučí uvést se do zcela uvolněného stavu, ve kterém umíte své myšlenky usměrnit jak je potřeba.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: miriamsta*
Datum: 29.01.14 14:59

Ahoj, o tomhle jsem nikdy neslyšela, tak díky za rozšíření obzorů. Rozhodně to podrobím nějakému výzkumu :). Zatím se snažím jít nějakou tradiční cestou, která není uplně finančně náročná. Samozřejmě vím o matracích, spánkové hygieně atd. spoustu, ale občas se problémy zase dostaví v plné síle. Proto ty bylinné přípravky a tak :(.

doplněno 29.01.14 15:13:

No zkoušela jsem kdysi dávno jógu, ale nevím jestli to bylo mnou, či mým lektorem... Ale nějak mě nechytlo. Byla jsem asi na 5 lekcích a přišlo mi to jako strašná nuda :(. Vůbec jsem se nedokázala uvolnit a docela mne rozčilovalo, že vedle mě dokonce nějaký pán usnul.

Od: jm*
Datum: 29.01.14 14:58

Ano mám s tím zkušenosti, mě nepomájí. Ale každý nejsme stejný, .Ale Vaše nespavost musí mít nějaký důvod. Z 90% je to psychického rázu.Vyzkoušejte před spánkem jít na procházku, tělo můsí být večer unavený, tzn, přes den se unavit, mít pohyb, chodit spát ve stejný čas, přes den nespat, nepolehávat, když jdete spát mít vyvětráno, nepřetopíno,pžed spaním nemyslet na .,blbosti,, co bylo, kdyby ... Vyzkoušejte nejdříve toto, bylinky. Sáhnout po lécích na spaní je až ta poslední možnost, kdy nic jiného nezabírá. Většina léků na spánek (benzodiazepaminy, hypnotika) jsou při dlouhodobém používání návykové. A za nějaký čas je vysadit je většinou velmi těžké, věřte mi

Před nějakým časem jsem zde na poradně popisoval své problémy se spánkem, kam až vede.

Zdravím Vás a přeji kvalitní spánek.

Ohodnoceno: 3x
 
Od: miriamsta*
Datum: 29.01.14 15:02

Děkuji moc za feedback, moje problémy se spánkem trvají už nějakou dobu a samozřejmě, že právě nechci sklouznout k lékům. Vím, že např. Neurol může napáchat dost problémů... Zkoušela jsem různé spánkové čaje, ale asi je to na mne moc slabé...Před spaním větrám, snažím se moc nemudrcovat když si lehnu, ale často se stává, že i usnu, ale v noci se vzbudím a nemohu znova usnout... Zkusím tedy ten Dormian a třeba se nějaký účinek dostaví... Někde jsem četla, že to docela pomáhá, tak třeba se zadaří ...

Od: jm*
Datum: 29.01.14 15:08

Neurol je oproti jiným v jisté míře ještě .. šetrný,,

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.01.14 15:46
avatar

Kolik roků máte? Jakou práci děláte? Nespíte ikdyž jste třeba po procházce nebo po práci na zahradě? A jenom někdy? Ne stále, každou noc?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: miriamsta*
Datum: 29.01.14 16:08

Dobrý den, je mi 21 a dělám tzv. "accountku" je to práce s klienty v naší reklamce. Většinou je nespavost tak 2-3x do týdne.. Zahradu bohužel nemám a procházky jsou většinou jen o víkendu, ale ani to není tak časté. Jinak snažím se chodit spát pravidelně, jím vcelku zdravě..

Datum: 29.01.14 16:25
avatar

Páni, co bych dala za to VYSPAT se 2x týdně :-D Taková frekvence, co píšete, mi jako důvod k práškům vůbec nepřipadá; ony jsou to vážně blevajzy. Víc pohybu - univerzální všelék

Ohodnoceno: 0x
 
Od: wamp®
Datum: 29.01.14 15:53
avatar

AhojTo je mi Vás opravdu líto.Pokud někdy/a to je málokdy/,ale přece,nemohu usnout,vypiju sklenici teplého mléka s medem-100% účinek.Jinak číhněte na video,snad pomůže ;) http://www.mojemedicina.cz/do…rada/jak-vyzrat-na-nespavost/

Ohodnoceno: 0x
 
Od: miriamsta*
Datum: 29.01.14 16:05

Dobrý den, je to většinou tak 2-3x do týdne.. Záleží na zátěži v práci apod. Jinak teplé mléko s medem bohužel opravdu nezabírá.. Nezabíralo ani v 17 letech... Děkuji za video, omrknu :).

Datum: 29.01.14 18:00
avatar

Nespavost může být způsobena i hlukem.

Nemáte v bytě tikající hodiny, nebo zvířata, která hlučí? Nemusí to být zrovna křeček, někdy i morče nebo ještěrka mohou dělat zvuky, které vám napínají smysly, a nutí vás bdít. Sám s tím mám zkušenost - zvířata jsem přesunul do jiného pokoje, a spánek se mi zlepšil.

Možná vám také vadí hluk dopravy.

No a protože jsem toto téma řešil také, napadá mě toho hodně, například - Čtete si v posteli, trávíte tam hodně času? Pak vám postel není vzácna, běžte si číst do židle, nebo na sedačku.

Atakdále. Jj, a léky na spaní bych taky nedoporučoval, vzbuzují závislost. Možná zkusit potichu puštěné rádio? Mě se docela dobře usíná u Rockzone, nebo u Čajkovského.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: miriamsta*
Datum: 30.01.14 21:44

Ahoj, díky.. No máme v ložnici poměrně ticho - jediné co je slyšet, je lednička z kuchyně a trochu doprava za okny. Na dopravu jsem ale zvyklá - bydlela jsem hned vedle tramvajové zastávky. Je ale možné to s tou postelí. Trávím v ní poměrně dost času (ležení s počítačem, knihou apod.)... Prášky brát samozřejmě nechci, proto jsem chtěla nejdřív něco bylinného jako je třeba ten Dormian, Hypox apod. :) Jen nevím, zda li to funguje. Každopádně díky za odpověď!

 

Datum: 29.01.14 18:22
avatar

Záleží proč vám nespavost vadí. Pokud jste odpočatá a v pohodě, tak to neřešte a choďte spát později. Pokud vás to ničí, rozhodně doporučuji nějakou relaxační techniku. Třeba tu zmiňovanou jogínskou. Naučit se jednu a nejdřív jí zkoušet přes den a až se jí naučíte, tak večer.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: miriamsta*
Datum: 30.01.14 21:44

Ahoj, nespavost mi vadí hlavně kvůli ranní únavě a bolesti hlavy. Často mi trvá i hodinu, než se úplně proberu a tak :(.

Datum: 30.01.14 08:18
avatar

Vyzkoušejte: Když nebudete moci usnout, vezměne si do postele sluchátka, mobil pod polštář. Buď s rádiem nebo s hudbou. Stačí sluchátko položit na ucho, které je nahoře. Jen položit, nezastrkávat. A poslouchejte. Přinuťte se jen poslouchat. Pohlídejte si dýchání a uvolnění svalů v obličeji a na pažích. ;) Za pokus to stojí, nic nemusíte kupovat, pro nic nemusíte jít. A pak napište, co bylo.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: miriamsta*
Datum: 31.01.14 12:41

Ahoj, díky za nápad, nicméně tohle jsem zkoušela - hudba sice pomáhala k usnutí, ale zase se třeba ve 3 ráno probudím na tu hudbu, která mi hraje v uchu :(. Takže tam to sice řeší částěčně ten problém, ale ne úplně..(asi by to chtělo nějaký timer na vypnutí ;) ... A i z dlouhodobého hlediska prý není zdravé mít mobil pod polštářem a sluchátka v uších.. (nějaké to vlnění či co..)

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.