Byt k pronajmu

Od: Datum: 29.01.14 12:57 odpovědí: 1 změna: 29.01.14 14:22

dobrý den, chci se zeptat na situaci ohledne pronajmu bytu osobe ktera je vedena na socialce a smlouva na byt je uplatnena jen kvuli vyinkasovani castky od statu. fyzicky v tom byte bude bydlet nekdo jiny.

vynecham li toto nelegalni reseni je s tim nejaky problem s vystehovanim apod.? podle noveho Obč. zákoniku když je smlouva na byt vedena s nájemcem,...a on si tam vezme podnajemnika nemusi o tom informovat majitele bytu...

má nekdo s podobnym resenim zkusenost?


avatar
administrátor uzavřel tuto otázku
!Pravidlo Z7: je zakázáno poskytovat návod k páchání trestných činů nebo nečestnému (podvodnému) jednání a také nelegálního šíření softwaru, autorských děl atd.
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: zabu
Datum: 29.01.14 14:22
 

I podle NOZ musí nájemník do jednoho měsíce informovat nájemce o podnájemníkovi. Neudělá-li to, je to považováno za podstatné porušení povinnosti. Jedinou obranou proti nežádoucímu podnájemníkovi je smlouva na dobu určitou. To je jediný způsob, jak se bránit proti tomu, aby se Vám do domu nenastěhoval, kdokoli, koho nechcete.

 

 

 

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.