Darování krve, daně z DPČ

Od: Datum: 29.01.14 11:35 odpovědí: 2 změna: 29.01.14 12:56

Ahoj , prosím o radu ohledně vrácení daní po darování krve.

Jsem student a přivydělávám si na DPČ, zároveň jsem dárcem krve.Dozvěděl jsem se, že dárci krve mají slevu na dani.

Proto se chci zeptat, jestli se ta sleva vztahuje i na lidi se smlouvou DPČ.A pokud ano, jak jí mám uplatnit?V práci podepisuji růžový papír , který mi dává účetní.Předpokládám, že bych té účetní musel dát nějaké potvrzení a o tom, kolikrát sem daroval.Je to tak?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ron*
Datum: 29.01.14 11:43

Dobrý den.

Ano, pokud máte podepsané prohlášení k dani a odvedl jste za rok 2013 daňovou zálohu, požádejte si u mzdové účetní písemně o provedení ročního zůčtování daně. Termín podpisu a odevzdání podkladů je 15.2.2014. Předložíte potvrzení z transfuzní stanice o odběru krve. Za jeden bezpříspěvkový odběr krve si můžete snížit daňový základ o 2.000 Kč.

Ohodnoceno: 4x
 
Datum: 29.01.14 12:56

Jen doplním kolegu... Potvrzení o počtu bezpříspěvkových odběrů Vám vydá příslušná transfúzní stanice, kde jste chodil darovat.

A zdůraznil bych ty "bezpříspěvkové" jelikož se daňový základ snižuje nejen při darování plné krve, ale i derivátů, tedy plazmy, destiček atd. Netýká se to ovšem těch, kteří chodí prodávat plazmu do Sanaplazmy a podobných organizací. Což není Váš případ, ale ať to tu je, kdyby to zajímalo i někoho jiného.

Ohodnoceno: 3x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.