Pořád se mi chce spát

Od: Datum: 28.01.14 16:15 odpovědí: 23 změna: 31.01.14 14:09

Mysllíte, že je možné, když skoro vůbec nepiju, že to má vliv na mojí energii během dne?
Nejraději bych ho celý prospala. I teď bych se šla nejradši natáhnout.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: cuca®
Datum: 28.01.14 16:20
avatar

A proc si myslite ze je nase telo z nejakych 80% voda, to asi znaci ze ji potrebujeme ne? Ale bude to i tim, ze je venku malo slunicka, ktere nas dobiji, takze pit, jist zeleninku a ne rychle cukry a zadne chmury, ale to se lehko rekne, kdyz je venku tak hnusne.zkuste prochazku, alespon ja to mam tak, ze cim vic se valim, tim jsem unavenejsi, lenivejsi, bez nalady...

Ohodnoceno: 1x
 
Od: uska®
Datum: 28.01.14 16:21

To víte, že nepit má vliv na mnoho věcí. A máte k nepití důvod? hcete skončit na kapačkách? Bez jídla vydržíte déle než bez pití.

doplněno 28.01.14 17:17:

pokoušela to napravit, ale nejde to-

to mě potěš koště. Nejde to - to jste ochrnula nebo co? Je problém si natočit sklenici vody, podat k ústům a vypít? Děláte si legraci? Když vám nepít vyhovuje, tak proti tomu jsme bezmocní.

Dopučuji - ráno odměřit příklad 1,5 l tekutiny a nepůjde spát než to během dne nevypijete + polévka a jiné potraviny.

Ohodnoceno: 5x
 
Datum: 28.01.14 17:49
avatar

Ostatně začínat den sklenicí vody je dobrý nápad i bez ohledu na pitný režim. Já vím, že @uska mluví o něčem jiném, ale tyto dvě věci nejdou proti sobě a lze doporučit oboje.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.01.14 13:23
avatar
Dnešní mládež si zadělává na veliké problémy do budoucna. Některé otázky fakt nemá cenu komentovat.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: manonka
Datum: 28.01.14 16:36

Jo to sluníčko mi chybí. =(
Mám probémy dodržovat pitný režim už od mala.. Několikrát jsem se pokoušela to napravit, ale nejde to, dokaď nemám vyloženě žízeň, tak se nanapiju.

Datum: 28.01.14 17:17

Ano, a má to velmi špatný dopad na organismus, ani nevíte jak můžete skončit.

Doporučuji s tím něco dělat - nevím, jakým stylem jste se snažila to změnit. Sama jsem s tím v jednu dobu měla problém. Doporučuji si vztír 1.5l PET lahev, konvici o známém objemu (litr a víc) a napustit si ji vodou (něčím jiným k pitím, ale zase to nepřehánět s šíleně sladkým pitím) a z ní odlévat do skleničky - budete mít přehled co vypijete. Žádné tady si naleju, tady půlku, po kolikáte si už jdu ke kohoutku, apod.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: vlasatec*
Datum: 28.01.14 17:43
Dejte si na to pití budíka každý dvě hodiny, ale takovou únavu nepodceňovat, borelioza je sviňa...
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.01.14 22:57
avatar

Taky pořád spím, asi je to tím počasím. Zkus dopnit spíš cukr. Vezmi si něco sladkého, to tě může nebudit.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.01.14 23:18
avatar

Celý život jsem ospalý, rád spím do oběda, když nemusím do školy. Když jsem ve škole tak půlku vyučování prospím. Pak do večera jsem fit... Zvykl jsem si na to. Prý jsem přespaný či co :)

Ohodnoceno: 2x
 
Od: nikc®
Datum: 29.01.14 20:30

Pít musíte. Je to dobré na ledviny, na pleť a celkově pro fungování vašeho organismu. A vliv na únavu to má.

doplněno 29.01.14 20:45:

Má se pít, i když není žízeň. Pij a buď ráda, že máš zatím v pořádku ledviny. Abys později nelitovala.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.01.14 20:51
avatar

Taky piju málo, tak 0,5 litru vody (+asi 0,5 litru čaje) za den. Není pravda, že by se mělo pít i když člověk nemá žízeň. Mně je třeba docela blbě, když piju, i když žízeň nemám (jako bych byla přeplněná). Každý by měl pít tolik, kolik si jeho tělo žádá.

doplněno 29.01.14 20:59:

Tohle "pijte víc vody budete mít čistou pleť a budete zdraví" byl původně reklamní tah nějaké firmy na balenou vodu

doplněno 29.01.14 21:08:

Protože a) když hodně pijete, tak zaplníte břicho a míň jíte, což je (bohužel) u modelek žádoucí, b) to, že je to všeobecně tradovaná "pravda", neznamená, že je to skutečná pravda.

Neříkám nepít vůbec, ale je nesmysl někomu nutit 2 litry denně, když tělo nechce a stačí mu třeba jen 1 litr denně.

doplněno 29.01.14 21:47:

@nikc končíte se mnou? Ale já to vůbec nemyslela jako hádku nebo tak. Jen jsem chtěla říct, že i když je něco zažité a všichni to neustále opakují, tak to nemusí být pravda. Vůbec to nebylo myšleno jako nějaký útok nebo snahu o vyvolání hádky.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: nikc®
Datum: 29.01.14 20:56

Tak s tím nesouhlasím. Asi málo čtete. Nejednou jsem to četla nebo mi to někdo řekl. Nejednou.

doplněno 29.01.14 21:00:

Proč mají třeba modelky vypít 2 litry vody denně i když si to tělo nežádá?

doplněno 29.01.14 21:11:

Nikomu tady nenutím pít 2 litry denně! To byl příklad. Ať si slečna dělá co chce a tím s vámi končím.

doplněno 29.01.14 21:54:

Jen jsem o tom už nechtěla dál diskutovat. Dotknout jsem se Vás nechtěla. Třeba zas píšou něco jinýho o pití a vy jste to četla. Máte jen jiný názor. Přeju hezký večer.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.01.14 21:09
avatar

Nick, modelky pijí vodu, aby potlačily pocit hladu...

doplněno 29.01.14 21:17:

A co se týče té ospalosti, tak to mám v této době obdobné. Je to hlavně tím podivným počasím. Myslím, že na tohle množství vypité vody vliv nemá a pro mne to jsou dvě otázky v jedné. Dnes už je dokázáno, že člověk má pít, když má žízeň. Tělo si samo řekne. Já třeba také nijak moc vody za den nevypiji, protože na ni nemám chuť. Ale celé dopoledne popíjím děsně slabou kávu překapávanou, pak zase trochu čaje, prostě pořád mám nějakou tu tekutinu po ruce. Zdravotně jsem na tom dobře celý život a to nejsem jedna z těch nejmladších tady a s tělesnou váhou nemám potíže. Ale jím převážně zeleninu a tak dál a dál. Ale to už jsem zase někde jinde.

doplněno 29.01.14 21:23:

nebyl to příklad, ale otázka. Napsala jste doslova, PROČ modelky musí vypít dva litry vody. Na Vaši otázku jsem odpověděla, není důvod "s námi končit" a tvářit se uraženě. Považovala jsem za slušné Vám odpovědět.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: nikc®
Datum: 29.01.14 21:30

To nebylo na vás.

doplněno 29.01.14 21:32:

Jak vy víte, jak se tvářím?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.01.14 15:09
avatar

;), ;) To se dá vydedukovat z odpovědi. A je to také jenom slovní obrat, není to myšleno doslova.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.01.14 20:56
avatar

Pocit žízně je subjektivní dojem, bohužel.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.01.14 10:53
avatar
Modelky pijí vodu ne proto, aby neměly hlad, ale aby neměly krk jak hadici od vysavace, vrásky na cele a vyschlou kůži. Kdo nepije si zadělává na veliké problémy. Buňky potřebují plavat v tělních tekutinach, krev je hustá, zvyšuje se riziko infarktu, špatně se prokrvuji vlasecnice, klesá schopnost zásobování buněk kyslíkem-to je ta únava. No a další a další rizika. Jeden můj dávný spolupracovník pil 16 piv denně mnoho let a z ničeho nic přestal. Skončil na ipce - zadrely se mu ledviny...
Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 30.01.14 10:55
avatar

*palec*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.01.14 12:32
avatar

K tomu pitnému režimu: To, že se má pít aspoň dva a půl litru denně, to není žádné "jedna paní povídala" a "dobrá, asi jste to někde zaslechla". Pitný režim doporučují (spíše až nařizují) mnozí (řekl bych, že větší část) odborní lékaři, ať už nefrologové, urologové, dietní odborníci... Pravda, ne všichní jsou až tak striktní, řada z nich požadavky na pitný režim formuluje měkčeji, v závislosti na počasí (horko, slunečno - zimní měsíce) může stačit méě. ale pochybuji, že by šli pod půldruhého litru. A ještě poznámka: jde samozřejmě o tekutiny, nemusí to bát samá voda, tekutiny jsou i polévky, čaje (ovocné, černý čaj bych bral s rezervou), ale ne třeba káva; naopak za každý šalek kávy se doporučuje zvýšit příjem ostatních tekutin). No, samozřejmě ten příjem rozložit, ne být celý den na suchu a veer si nalít džbán vody a vychlastat ho na posezení.

Na druhé straně v poslední době se vyskytují jiní s tituly vpředu i vzadu, kdeří se také označují za odporníky a prosazují názor spíš opačný s trím, že nadměrné pití silně zatěžuje ledviny a může ublížit. Otázka je, co je to nadměrné pití (například ten výše zmíněný džbán vody na posezení by do toho asi spadal), ale já nejsem lékař a nebudu to tady rozhodovat. Na straně třetí je vcelku s jistotou prokázáno, že u starých lidí tělesné signály včetně žízně slábnou až mizí, a mnozí senioři (díky fomu, že pili, jen když měli žízeň *zed* ,) zemřeli na dehydrataci (tedy v podstatě na žízeň),

Tak si to přeberte. Já osobně piju a hlídám si pitný režim, i když přiznám, že ne tak důsledné, jak by chtěli ti ortodoxní jeho zastánci.

Ohodnoceno: 2x
 

 

Datum: 30.01.14 14:05
avatar

Asi takhle: mělo by se pít, ale stačí tak 1-1,5 litru denně, protože spoustu vody člověk přijme z jídla (hlavně polévky, ovoce, zelenina) a normálně člověk vypotí/vyčůrá.. cca toho 1,5 litru. Navíc tělo se dokáže přizpůsobit a když člověk pije míň, tak míň čůrá a vypotí a tělo si tu potřebnou vodu zadrží. A je pravda, že čím víc člověk pije, tím víc ubližuje svým ledvinám (ale jak píšete - nadměrné pití). Obecně se bere, že nadměrné pití je od 5 litrů denně. Je spousta případů, kdy to člověka "odrovnalo", protože pili hodně - vznikají kvůli tomu nějaké otoky na mozku či co, ale to ověřené nemám. Jinak je jasné, že starší lidé by měli pít i když nemají zrovna žízeň, protože tam už to tělo prostě nepracuje úplně jak by mělo, takže jde spíš o to, že tělo "nepozná", že má žízeň a nedá to najevo. Ale to je trošku něco jiného.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.01.14 15:20
avatar

Kruci písek, tak to už bych musela být mrtvá, nebo přinejlepším by moje schátralá a dehydratovaná tělesná schránka ležela bezmocně na posteli. Jsem senior a těším se z dobrého zdraví. Nemarodila jsem víc jak čtyřicet let ani tou pověstnou chřipkou, ani angínou. Žádné očkování nepěstuji, žádné léky nejím. Ale je fakt, že polévky jím dosti často, téměř denně a také mám ráda červené víno. Ale nechci to zakřiknout, také se může stát, že mne najednou z ničeho nic nadobro skolí nějaká nemoc, o které dnes nemám ani potuchy. A přiznám se, že kouřím. Fuj.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.01.14 15:42
avatar

Fuj!

Ohodnoceno: 0x
 
Od: manonka
Datum: 31.01.14 14:09

Tak jsem si přečetla všechny názory, díky za ně, (postrašily, pobavily, poučily) a vymyslela jsem si denní pitný plán!

Rozdělim si pití na celý den do půllitrových petlahví, protože se mi z těch menších láhví pije lépe. V prvním budu mít třeba tu vodu. Ve druhý neslazenej čaj. (Dobře tak jenom trošku slazenej) =) A ve třetím šťávu.? Jsou ty šťávy vůbec správný? =/
A do čtvrté lahve si dám džus, ten mám ráda! No a jsme na 2 litrech ;) A ještě mezi to zařadím dvě malý pivka a bude to v pohodě. =)

Jsem zvědavá jak dlouho mi to vydrží.. =) =(

Přeju suprovej víkend.

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.