Konkurz na zamestnavatele

Od: Datum: 28.01.14 15:57 odpovědí: 1 změna: 28.01.14 16:31
avatar

Z důvodu nevypláceni mzdy se dříve podával návrh na konkurz po 30 dnech po uplynutí data vyplacení mzdy mám takový dojem že se však nepočítaly soboty a nedele včetně svátků počítají se jen pracovni dny ale jak je to dnes je nějaká změna v této problematice na internetu se nic nenašel nebo jsem to přehlédl.Kdy dnes podat návrh na konkurz- po kolika dnech nevyplacení mzdy?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 28.01.14 16:31
avatar

Obdobím splatnosti mzdy je celý následující kalendářní měsíc, poté má zaměstnavatel ještě zákonnou lhůtu 15 kalendářních dnů.

Teprve po marném uplynutí této lhůty lze okamžitě zrušit pracovní poměr podle § 56, odst 1 písm. b) a/nebo podat návrh na insolvenci zaměstnavatele.

Podmínkou pro podání návrhu je, že zaměstnavatel dluží více věřitelům. Podává-li návrh zaměstnanec kvůli dlužné mzdě, neplatí za podání návrhu poplatek.

--- Dluží-li Vám zaměstnavatel mzdu, zajděte se poradit na úřad práce, který Vám může za zaměstnavatele doplatit mzdu (max. za 3 měsíce) a vyplatit náhradu mzdy, na niž vznikne nárok v případě okamžitého zrušení pracovního poměru.

------- Odkazy (web úřadu práce):

Vyhledávání zaměstnavatelů v insolvenci

Ochrana zaměstnanců při platební neschopnosti zaměstnavatele

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.