Vypořádání dědictví-odmítnutí

Od: Datum: 28.01.14 15:06 odpovědí: 14 změna: 28.01.14 18:29

před 7 měsíci zemřel otec po něm zustali syn s dcerou jako jediný dědici pohřeb vypořádal bratr a taky jako jediný byl pozván od notaře k vypořadání.dceru nikdo nekontaktoval písmě a ani telefonicky se k tomu vyjádřit .před týdnem sme se sešli a bratr ukázal od notaře vysledek pro majetek nepatrné hotnoty se zastavuje.ale není tam uvedeno že zemřelí měl účet u banky z kterého stále odchází trvalé příkazy,úvěr u stavební spořitelny,a i traktor to tam bratr neřekl a nevíme zda ještě něco jiného protože dcera tam již 9 let s otcem nebydlela tak jí nebylo umožněno se toho všeho vzdát nebo odmítnout ve prospěh bratra.co ted dělat mam zajít za tím notářem a nahlásit tyto věci které víme a zároven říct vzdávám se toho nebo jak,musí to vzdávání písemné nebo to stačí jen říct


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 28.01.14 15:11
avatar

Pokud vás nikdo nekontaktoval a vy nic nechcete, tak nic neřešte. Pokud chcete nějaké dědictví, běžte za notářem a napadněte průběh vypořádání dědictví.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: cuca®
Datum: 28.01.14 15:14
avatar

Ja to tedy nejak nechapu.majetek ve forme uctu, tedy penez, traktor byl, tak jak se zastavuje rizeni.kdo to dostal.notar prizve vzdy vsechny opravnene dedice.ja se v tom vasem textu ztracim, neslo by to malinko upresnit?jak tedy a kdo chce odmitnout dedictvi kdyz nebyl prizvan k rizeni?

Ohodnoceno: 1x
 
Od: martinc1
Datum: 28.01.14 15:48

účet,traktror,úvěr to si pravděbodobně ten notář nezjistil a odflákl to a proto se dcera chce vzdát i pro případ že by mohli byt i dluhy.dum ktery byl tak ten nebyl přetmětem ten uz byl napsan na bratra tak asi proto si notař vyložil není co dědit tak to zastvil

Datum: 28.01.14 15:51
avatar

Tohle vypadá na pěkný průšvih ! Notář nepřizval všechny zákonné dědice k dědickému řízení. Bratr jako dědic nepřiznal majetek na účtech v bance, ani poskytnutý úvěr od stavební spořitelny. Dědické řízení bylo zastaveno. Otázkou je, jaké trvalé příkazy (za co) odchází z otcova účtu, jak dlouho budou odcházet, kdo má právo toto změnit, pokud není dědic? Na co byl čerpán úvěr ze stavebního spoření, a kdo jej tedy bude splácet, když nebyli stanoveni dědici? Podle mne to je na nové otevření dědického řízení za účasti všech dědiců, t.j. i sestry. Z toho důvodu je potřeba se s notářem spojit a tyto otázky s ním vyřešit, včetně případného vzdání se dědictví - i to musí být samozřejmě písemně.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: cuca®
Datum: 28.01.14 16:37
avatar

Ano kontaktovat notare, nejlepe hned zitra, on vysvetli sve postupy, proc byl jako dedic prizvan jen jeden sourozenec, neni v tom jesteneco jineho? Nechce se mi věřit ze by notar to mohl az tak odflaknout, nezatajujete nejake podstatne informace?

Ohodnoceno: 1x
 
Od: martinc1
Datum: 28.01.14 17:04

nic se nezatajuje ještě jen jestli bratr řekl že je tady sourozenec to nevim co tam navykladal

Od: cuca®
Datum: 28.01.14 17:07
avatar

Ale to by snad ten notar zjistil, no kazdopadne notare bezodkladne navstivte at nepromeskate nejakou zakonnou lhutu, pak pozde bycha honit.hodne stesti a informujte nas o vyvinu :)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.01.14 17:08
avatar

Z otcova účtu odchází platby, v čí prospěch? Má k němu bratr dispoziční právo? Může platby zastavit? Vyrovnal se se sestrou o prostředky na tomto účtu? Kdo účet v bance zruší, když to může udělat jen zakladatel a úředně doložený dědic?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.01.14 16:41
avatar

Jak bratr nepřiznal účty? To není ani jeho povinnost, ani nemá páky to oficiálně zjistit.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: martinc1
Datum: 28.01.14 17:05

ale o účtě vědět musel bydlel sním celej život v jedné domacnosti,

Od: naoko
Datum: 28.01.14 16:27

Jako neopominutelný dědic měla být dcera (pokud byla vlastní) pozvána k notářskému řízení, i kdyby vypořádání dědictví probíhalo ze závěti a ne ze zákona. Další věc je ta, že notář je povinen zjistit účtzemřelého y u bank. To je to první co banky obstaví ihned po úmrtí i bez notáře. Takže nechápu jak mohou stále odcházet trvalé příkazy. Traktor přeci musí někdo dědit a na DI přehlašovat. Co s ním teď chce bratr dělat, když ho zapřel mě není jasné. Dcera by měla za notářem zajít, nechat si všechno předložit .

Ohodnoceno: 0x
 
Od: uska®
Datum: 28.01.14 17:09

Pokud není co dědit, tak notář ani dědice nezve. Ani nedostanet žádné vyrozumění. Vlastní zkušenost v r. 2010

Ohodnoceno: 0x
 
Od: naoko
Datum: 28.01.14 17:27

Špatný notář.

Pokud někdo z dědiců je názoru, že v dědickém řízení měl být vypořádán nějaký majetek zůstavitele, jehož vypořádání neproběhlo, pak se musí obrátit na notáře, který dědictví projednával. Notář pozve dědice k dodatečnému projednání dědictví. Dodatečné zjištění majetku musí být průkazné.

Nikdy se neví jestli není co dědit. Třeba tady ten traktor. Taky by mohla být na půdě zlatá cihla, o které nepozvaná dcera , jako nepominutelný dědic ví , ale nebyla pozvaná a bratr ji zapřel. Pak skutečně není co dědit a cihlička je jeho

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.01.14 18:29
avatar

Když bude dcera dělat mrtvého brouka, tak jí nic nehrozí. Naopak když půjde za notářem, tak problém hrozí synovi za zatajení informací (minimálně o traktoru musel vědět - pokud je ovšem napsaný na otce). Takže já bych doporučil, aby si popovídali sourozenci.

doplněno 28.01.14 18:30:

Dcera má na odmítnutí čas do doby, než jí notář nějaké dědictví nabídne.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.