Ošetřovné na dítě

Od: Datum: 28.01.14 10:53 odpovědí: 5 změna: 12.02.14 02:30

Ahoj,žijeme s přítelkyní ve společné domácnosti.Máme dva syny 4,5 a 1,5 roku.Chodíme oba do práce na směny,pokud to nevychází hlídá babička.Na mladšího syna pobírá přítelkyně rodičovský příspěvek. U staršího syna se teď objevily příznaky neštovic.Chtěl bych s ním zůstat cca 14 dní doma.Mám nárok na ošetřovné a s tím spojenou částku? Moc díky za odpovědi.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: ron*
Datum: 28.01.14 11:06

Máte nárok na ošetřovné při ošetřování člena rodiny, na kterého jiná osoba nepobírá rodičovský příspěvek. Podpůrčí doba ošetřovného je 9 kalendářních dní.

doplněno 28.01.14 11:25:

Ano, jak jsem psala. Máte nárok na ošetřování člena rodiny, na které není pobírán rodičovský příspěvek. Nemocné je starší dítě, máte nárok na ošetřovné.

doplněno 28.01.14 11:27:

Teď jsem se do toho zamotala. Na mladší dítě je pobírán rodičovský příspěvek. Nemocné je starší dítě. Budete tedy ošetřovat starší dítě ne?

Ohodnoceno: 4x

Datum: 28.01.14 11:23

Děkuji za odpověď,já vím,ale nemocné je druhé dítě,ne to na které je pobírán rodičovský příspěvek.

Datum: 28.01.14 11:38

Ano.ošetřovat budu starší dítě.Děkuji.

Datum: 11.02.14 22:37

Ahoj,stále reším tuto otázku,po novém roce mi už po třetí vrátili dítě ze školky s teplotou( zřejmě příznaky neštovic).Potřebol bych s ním být doma,nevíte jak je to stím ošetřovným v téhle složité situaci? Moc dík.

Datum: 12.02.14 02:30

no vždyť ron už odpověděl:

- na dítě, na které přítelkyně pobírá rodičovský příspěvek, může ošetřovačku čerpat pouze přítelkyně

- na dítě, na které rodičovský příspěvek pobírán není, můžete ošetřovačku čerpat oba

Ohodnoceno: 2x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.