Strava - výživa

Od: Datum: 28.01.14 09:59 odpovědí: 7 změna: 29.01.14 06:11

Co jíst, když na jídlo mám denně jen 20 kč tak, aby člověk nepostrádal důležité živiny a vitamíny. Kupovat můžu jen potraviny které se nemusí vařit.Pokud dokážete poradit, tak předem díky.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 28.01.14 10:24
avatar

20kč? To je částka, za kterou koupíte 10 rohlíků v akci. Snídaně 2, desátka 1, oběd 3, svačinka 1, večeře 2 a 2. večeře 1. ;) Nepovídejte, že to takhle máte a nemůžete to změnit. Nevěřím!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.01.14 10:32
avatar

Krátkodobě lze, dlouhodobě nikoli. Čili měsíc, dva, max. čtvrt roku, ale déle ne. Nejsme v Somálsku. Lepší je asi nakoupit na týden předem + pečivo a rychle se kazící potraviny denně. Existují v supermarketech koutky s potravinami kterým končí minimální trvanlivost atd., ale ještě si hlídat vitamíny a živiny, to opravdu nejde.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.01.14 14:03
avatar

20 korun je opravdu málo, také jíst nevařené jídlo bude asi problém, na chvíli to lze, ale dlouhodobě, jak uvádí kolega přede mnou asi ne. Jedná se o to, že nemůžete vařit, protože nemáte na čem, nebo odmítáte vařené jídlo? Můžete si vařit alespoň teplé nápoje? Tak tedy zavčasu se na týdny skromnosti připravit. Od jara sbírat a sušit různé bylinky na bylinné čaje. V lese, na zahradě. Během léta začít sušit drobné plody - jahody, borůvky, hložinky atd., hruškami a jablky a hlavně šípky na podzim končíte. Ze sušených plodů uvaříte ovocné čaje, jinak sušené sníte jako křížaly. A co se týče nevařeného jídla, tak vězte, že naklíčená pšenice /luštěniny/ je jídlo za možná i necelé 3 koruny. A je zdravé, obsahuje plno minerálů a vitamínů. K tomu kysané zelí, případně zelenina mléčně kvašená, kterou si připravíte doma /mixed picles/ více na vitarian.cz. Zde najdete i jiná jídla a počítejte i s houbami, ořechy. To vše lze najít v lese a je to zdarma. Jinak Láďa Hruška vaří nyní jídla opravdu levná. Je vidět, že svoji práci si nebudete počítat a jídlo nevyjde draho. Chleba je základ, ovesné vločky, kroupy, čočka, hrách, rýže to vše pořidíte á pytlík okolo 20 korun, ale spotřebujete i na několik jídel. Přidáním vody několikrát vše nabyde. K tomu kostka sádla a cibule, česnek, zelí, brambory a mrkev. Vhodnou kombinací těchto surovin lze překonat tíživé období. Však naše babičky v době války též musely. Do jídla doplnit jeden buřtík, nebo 1 vejce. Na úhradu bílkovin lze též koupit jeden tvaroh v akci, ten balený ve staniolu, a rozmíchat ho s cukrem a troškou kakaa. Na podzim při sklizni řepy se skutálená řepa z okraje cesty sebrala a uvařil se z ní sirob. Náhrada za cukr. Pokud jste z vesnice, tak máte vyhráno, plno věcí si vypěstujete. Na zahrádce nebo v bytě na parapetu můžete pěstovat pažitku, petrželku, řeřichu, medvědí česnek, šalvěj, tymián, saturejku atd. Dobré jsou i ze zahrady topinambury. Skvělé jídlo a velmi zdravé za syrova, chroustám je též a to důležité - sklízíte bez nějaké velké vložené práce a letos to bylo až do teď, do velkých mrazů. Jenom na podzim sestřihnout suché stvoly.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 28.01.14 16:20
avatar

Pohanka, tazatel je ochoten a schopen vydat na jídlo bez vaření 20 kč. Nechce, nemůže vařit! *sok*

doplněno 29.01.14 06:34:

Dobrý den, Pohanko. Máte pravdu, ten dotaz je podivný a i mně by zajímalo, co tazatele k tomu vede. Třeba je to mlaďoch, který si myslí, že mamka dělá moc povyku kolem vyjezené ledničky a chce ji dokázat, jak se dá snadno vyjít s málem.Třeba. :-D Často k životu stačí ušetřit, ale velice často nestačí šetřit, musí se vydělat!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.01.14 19:26
avatar

Právě že tazatel nenapsal, co jej nutí jíst nevařenou stravu, zdraví, víra, absence vařiče, nebo je-li to jen jeho rozhodnutí. Proto ten odkaz na www.vitarian.cz, kde najde další tipy. Pro mne je takové rozhodnutí dost abnormální, i když jsem se o též pokoušela ale nevydržela. Dnes si říkám všeho s mírou, a poslouchat, co nám tělo říká. V důsledku počasí, které nyní panuje /mínusové teploty/, jsem zařadila i tipy na levná, zahřívací jídla. Myslím, že v tomto období je potřeba dodat trochu teplé krmě do nepřízní počasí oslabeného těla, nebo aspoň teplou vodu. Snad si tazatel něco vybere. A co ne, to hodí za hlavu. Zdravím do Ostravy?

doplněno 28.01.14 19:30:

Též mě ještě napadlo, že je na tom dotyčný tak finančně špatně, že nechce platit za plyn, nebo elektřinu, kterou spotřebuje na uvaření jídla?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.01.14 01:12
avatar

Vypěstovat si pažitku, tu můžete přikusovat ke chlebu jako zdroj vitamínů. Pokud se o ni budete starat, vydrží vám dlouho (a je opravdu zdravá). V létě roste okolo cest různé ovoce, to můžete také sbírat - tam, kde není velký provoz. Jinak 20 kč na den je opravdu málo, ale za války nebylo lépe...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.01.14 06:11
avatar

Ono 20 Kč na den je opravdu málo.To dáte dohromady jen 600 Kč za měsíc? / 30 dní x 20 Kč/ Zdá se mi to skutečně velmi málo.

A proč jídla pouze nevařená? Ta Vás vyjdou daleko dráž. Když si koupíte salám, nebo sýr a rohlíky, je to dražší, a navíc máte pak stejně hned hlad. Udělejte si například:

1/ zeleninovou polévku: zelenina z vlastních zásob, v horším případě mražená. Kousek másla a trochu mouky na zásmažku.

2/ Koprová omáčka. 1 zakysaná smetana /v akci kolem 7 Kč/, pár brambor,trošku mouky, kopr, mám ho v mrazáku. Vajíčko natvrdo.

3/ Buřtguláš: kousek sádla, 1 cibule, kousek měkkého salámu či 1 špekáček, několik brambor, mletá paprika. Na zahuštění trošku mouky.

4/ Česnečka: voda, česnek, kousek sádla, pár brambor, majoránka, česnek. Nám ji babička vařívala, když jsme přišly jako děti, zmrzlé ze sáněk nebo lyží. Ta, panečku, chutnala a hned bylo tělu horko!

Výhodou těchto vařených jídel je, že si uvaříte pěknou dávku a máte ještě k večeři, případně i na druhý den. Pokud budete kupovat jídla nevařená, tedy většinou ty salámy a uzeninu, proděláte, nenajíte se, nebudete mít teplé jídlo a připravíte se o mnohé požitky. Vážně. Jaga.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.