Konec studia co dál

Od: Datum: 27.01.14 20:39 odpovědí: 15 změna: 29.01.14 21:49

Dobrý den,moje neteř teď v lednu udělala státní zkoušku na VŠ tudiž,už teď dál nebude zatím studovat bude mít pomoci a zatím není rozodnutá jestli bude pokračovat ve studiu dál.Asi spíše ano,ale to by bylo až další školní rok teda září-říjen.Ale co teď kam všude má jít?Na pracák,VZP,sociální,banka nebo kam,kde všude co nahlásit a co sebou přinést?Má svuj byt bude mít nárok na nějaký příspěvek na bydlení?A kde si má holka žádat atd. Poradíte děkuji Vám předem pěkný večer

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: hudladudla
Datum: 27.01.14 20:59

Dobrý den,

tak v první řadě má jít na pracák, kde si vyplní žádost o zprostředkování zaměstnání. Jelikož byla student a asi nemá v posledních 2 letech odpracovaný 1 rok, tak nemůže čekat ani žádnou podporu. Pak z pracáku půjde rovnou na VZP, ale to jí řeknou na pracáku. No a pak bude hledat práci. Nárok na příspěvek mít bude. To jí řeknou taky na pracáku. A na pracák si přinese diplom, občanku a tu žádost co si tam vyplní. A na VZP to samý. Do banky a ani jinam chodit nemusí. Alespoň já si vystačila jen s pracákem a VZP.

Ohodnoceno: 0x

Od: cuca®
Datum: 27.01.14 21:25

Pozor hlavne co nejdrive po oficialnim ukonceni jit na urad prace...nevim jake lhuty jsou pri dokonceni vzdelani, v pripade ukonceni zamestnani je to 8 dnu.ono jde hlavne o to, ze kazdy obcan musí byt zdravotne pojisten, za studenta i nahlaseneho na pracaku plati stat, jinak muze byt i samoplátce, tedy obzp a platit 1148 kc, coz je skoda penez v jejim pripade. No a o prispevek na bydleni asi na spravu soc.zabezpeceni.jinak hodne stesti pri dalším vzdelavani ...

Ohodnoceno: 2x

Od: ddasa*
Datum: 28.01.14 00:01

děkuji Vám tady moc za rady,ale ona diplom jěště nemá,ten jí asi dají,až při promoci nebo né?A ta bude asi za 3 měsíce nevíme to jěště přesně a od kdy jí teda běží ta lhuta se dostavit na pracák státnici má hotovou 3 dny.

Datum: 28.01.14 01:37

Poslední státnici složila v lednu, takže přihlásit na ÚP se může klidně až na konci února.

Pokud ale chce žádat o příspěvek na bydlení, bude lepší se přihlásit hned.

Datum: 28.01.14 14:10

Děkuji Vám moc,tak v polovině února stačí to jsem chtéla vědět pěkný den

Od: och
Datum: 28.01.14 19:03

pokud jde o to, aby si nemusela platit zdravotní pojištění sama. ta kdo konce února. jinak není žádná povinnost hlásit se na úřad práce.

Datum: 28.01.14 19:01

po státnici by měla dostat vysvědčení, ne? diplom až na promoci

Datum: 28.01.14 14:18

Já tomu nerozumím, proč všichni řeší, do kdy se mají přihlásit na pracáku, jakou dostanou podporu, na co mají nárok a kde co. Snad hledat práci, ne?

Ohodnoceno: 1x

Od: naoko
Datum: 28.01.14 15:21

Protože slečně není patrně ještě 26 let a tudíž je nezaopatřené dítě . Ovšem má už svůj byt. Má vystudováno, čeká na promoci a pak bude čekat na září-říjen aby šla někam studovat dál. Makat jít nemůže, to by si ty příspěvky na bydlení zhatila.

A pro tazatelku - připomínám, že dnem ukončení studia je den, kdy byla vykonána předepsaná závěrečná státní zkouška případně její poslední část. Někdo totiž za ukončení studia mylně považuje až promoci, která následuje zpravidla s několikatýdenním časovým odstupem od státnic. Doba hájení je nejdéle po dobu doba tří kalendářních měsíců následujících po kalendářním měsíci, v němž dítě ukončilo studium na vysoké škole. Takže do září je daleko, musí na pracák aby za ní zdravotní a sociální platil stát . A setrvat tam do podzimu a snažit se celou dobu vyhnout jakémukoliv zaměstnání.

Od: cuca®
Datum: 28.01.14 15:27

Protoze kdyz se neprihlasi tak bude obzp a tudiz problem, a vy jiste mate predstavu ze praci najde hned ze? No u nas v "prdelkove"to je konec, ale to je na jine debaty

Od: naoko
Datum: 28.01.14 16:53

Vy ale ptáte:

Ale co teď kam všude má jít?Na pracák,VZP,sociální,banka nebo kam,kde všude co nahlásit a co sebou přinést? Má svuj byt bude mít nárok na nějaký příspěvek na bydlení?

Z toho jasně plyne, že o shánění zaměstnání (což většina studentů podniká ještě za doby studia) neuvažujete . Váš zájem se soustředil na nárok na přídavek na bydlení ve vlastním bytě.

Od: mirek1
Datum: 28.01.14 16:01

Nechápu, taky potkám známýho řeknu mu, kam jdeš,? Já prý mám lítání musím si vyřídit papíry na pracák a na sociálku, je toho moc. Povídám, to by jsi si měl spíš hledat práci a ne vyřizovat papíry na pracák! To jsou mi věci.

Datum: 28.01.14 18:21

A je to tady jsem v čechách,že...?Jen pro vaši informaci studovala na brigádu chodila a teď ukončí studie práci schání snad pracák?Nebo né?Nebo práce dnes je všude tolik,že jí bude mí hned?Proto pujde snad na pracák nebo myslíte,že studovala VŠ,proto,aby brala soc.dávky?Než se zapojí do pracovního procesu potřebuje pomoc od toho tady snad ten stát je né?Doufám teda,že i pro nás Gádža.Nechápu lidi, proč hned za zloba?

Datum: 28.01.14 19:09

asi chce vědět, jak postupovat nejlépe, aby například nemusela platit zdravotní pojštění pár měsíců, než bude znovu studovat, nebo třeba pracovat. to nijak neodsuzuji. proč se neinformovat, jak systém funguje. více mi vadí lidé, kteří nikdy, nebo skoro nikdy nepracovali, ničím se nevyučili, jejich děti do školy nedochází...

Od: ivulenka*
Datum: 29.01.14 21:49

Raději bych se zeptala na úřadě, jak tu psali: kvůli zdravotnímu pojištění. Dcera přerušila studium na jedné škole, a pak byla přijata na jinou VŠ a museli jsme vracet přídavky na děti za 2 měsíce a dokládat zdravotní pojišťovně, snad jeden měsíc musela své pojištění platit. Ano: povinnost pracovat není, na pracák se chodit nemusí, ovšem pokud bere nějaké přídavky a nepůjde na pracák, mohla by o ně přijít. Raději bych se informovala na úřadě, ať něco neprošvihne a třebas neplatí penále za zanedbání povinností, nevím

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.