Převezmu zadlužené s.r.o

Od: Datum: 06.04.14 18:31 odpovědí: 3 změna: 06.04.14 20:12

Zdravím,

často v inzerci narážím na "Převezmu zadluženou firmu" a vrtá mi hlavou co stím potom ten kupec udělá?

Kdyby to byl jeden případ, ale podobných inzerátů je všude plno.

Máte stím někdo zkušenost?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 06.04.14 19:41
avatar

Kupec si za to nechá v první řadě zaplatit. To zaprvé. Zadruhé umí pracovat se zadluženou firmou a to je věc, kterou umí málokdo.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.04.14 19:53

Jsou v podstatě dvě varianty.

1.(čistá a méně častá) Pokud jsou dluhy nulové nebo malé, vyinkasuje nástupce od původního majitele=společníka/ů určitou částku a s.r.o. převezme, oddluží, očistí a poté prodá někomu, kdo má zájem o s.r.o. s historií. Nebo firmu pošle do konkursu a dovede to až do konce, tzn. výmazu s.r.o. z obch. rejstříku. Má to smysl v případě, kdy majitel má s.r.o. s mírným neúmyslně vzniklým dluhem a nehce již dále podnikat ani mít s firmou starosti a být s ní spojován, proto s.r.o. převede.

2.(velmi často používaná a v podstatě podvod) Dluhy s.r.o. jsou velké a většinou úmyslně způsobené. Nástupce převezme od majitele s.r.o., vyinkasuje od něj určité % z dluhů společnosti (obv. 5% a více), s.r.o. převede na bílého koně (obv. někdo nekontaktní, tzn. bezdomovec či zahraniční osoba), objedná pro s.r.o. virtuální sídlo na půl roku, v ideálním případě ji ještě zadluží na max. co to jde a poté nechá svému osudu. Poté už záleží na věřitelích, jak moc jsou aktivní a čeho jsou schopni dosáhnout. Po roce FÚ zruší registraci k DPH, poté ŽÚ odebere oprávnění k podnikání a s.r.o. takto zůstane viset ve vzduchoprázdnu. A takovým lidem by se měly pro výstrahu sekat ruce jako dříve zlodějům.

Ohodnoceno: 5x
 
Od: fima
Datum: 06.04.14 20:12

Bezdomovec, nebo prostě člověk, co oficiálně nic nemá si na sebe nechá napsat zadluženou firmu a nechá si za to neoficiálně zaplatit. Potom firma zkrachuje a po člověkovi, který ji vede a nic nemá nikdo nic nevymůže. Běžné české podnikání, denně ve zprávách minimálně jeden případ.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.