Odpočet z daní - odečet manželky na MD

Od: Datum: 25.01.14 14:34 odpovědí: 4 změna: 27.01.14 13:49

Dobrý den, budu si dělat daňové přiznání a slyšel sem, že si mohuv daňovém přiznání odečíst manželku, která je na matřeské dovolené.Mateřskou má na tři roky a teď jí začal běžet třetí rok. Je to pravda nebo je to fejk? Po dobu mateřské nikde nepracovalaa ani si nepřivydělávala. Prostě je jen doma.Děkuji za info a dobré rady.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 25.01.14 14:42

tak pokud je doma už třetím rokem, tak má nikoli mateřskou, ale rodičovský příspěvek. rodičovský příspěvek se pro účely odpočtu z daně do vlastního příjmu manželky nepočítá (mateřská, tedy peněžitá pomoc v mateřství, ano) - takže ano, pokud jejím jediným příjmem byl rodičovský příspěvek, tak si odečíst můžete. jinak manželka může mít až 68 tis hrubého, aby si ji manžel mohl od daní odečíst.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.01.14 15:52
avatar

řešil jsem to předloni kdy byla žena na rodičáku, nesmí mít hrubý příjem větší než 68000 kč nepočítá se do toho rodičák, radím vám vemte čokoládu účetní ať vám to udělá nebo vysvětlí stojí to za to dostanete kolem 25 ooo kč čistá ruka za rok a jde to dodanit tuším 3 roky na zpět nejsou to kecy je to fakt

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.01.14 21:44
avatar

Mateřská dovolená trvala prvních 28 týdnů V tu dobu manželka pravděpodobně pobírala PPM, která se počítala do jejích příjmů.

Po skončení PPM pobírá rodičovský příspěvek, který se již do příjmů nezapočítává. Letos můžete zanést podklady za r. 2013 mzdové účetní.

Jestli jste za roky 2011 a 2012 slevu na manželku neuplatnil, můžete ještě podat daňové přiznání (za každý rok zvlášť) a v něm slevu na manželku uplatnit.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: sanda*
Datum: 27.01.14 13:49

Jestli podnikáte a uplatňujete paušální výdaje, tak si manželku bohužel neodečtete. Jestli jste zaměstnaný, záleží také na tom, kolik jste zaplatil na zálohách daně. Pokud např. pobíráte minimální mzdu, nic nedostanete. Dítě si z daní odečítáte?

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.