Nutkave chovani?

Od: Datum: 27.01.14 10:53 odpovědí: 13 změna: 27.01.14 14:59
Ahoj, mam takovy problem. Casto musim sledovat hodiny,a i kdyz na ne nekoukam, vzdycky odhadnu, kolik je hodin. Je to neprijemne, cas pak plyne pomaleji a poradne se nemuzu soustredit na neco jineho. Chtela bych obcas zapomenout na cas, ale vubec nevim, jak na to :(
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 27.01.14 11:03

Nemít čas myslet na čas ve škole se učit, v práci makat a doma je taky jistě práce nebo zábavy dost

Ohodnoceno: 0x

Datum: 27.01.14 11:03

Řekněte su třeba : Teď se do oběda nekouknu na hodiny, jinak mi nebude chutnat /nedám si zákusek, dostanu rýmu, nekoupím si tu hezkou halenku atd./ Mě to tak funguje, když potřebuju s něčím skončit. Vůli je potřeba trénovat.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 27.01.14 11:05

Co s vámi dělá situace, kdy jste v prostředí, kde žádné hodiny nejsou a nemáte možnost zjistit, kolik je hodin?

Pokud nevíte, zkuste to. Čestné pionýrské, že pár hodin bez mobilu ještě člověka nezabilo. Výlet do lesa s tím, že se vrátíte jak to vyjde, prostě dojít tam a zase zpátky, navíc jistě celkově prospěje zdraví

Pokud nic moc, je to zlozvyk, kterého se lze cíleně zbavit, a začít tím, že si je dáte z dohledu. Pokud někde musíte být na čas, nastavte si budíka a otočte ho ručičkami ke zdi ;)

Pokud jste v takové situaci nevrlý, nervózní, neschopný myslet na nic jiného, tak to je ta chvíle, kdy se radí návštěva psychologa.

Od: janulka1235
Datum: 27.01.14 11:07
Napad je to dobry, ale blbe je, ze vim, kolik je hodin, i kdyz na hodiny nekoukam... Uz je mam asi v hlave.
Datum: 27.01.14 11:14

No tak když je máte v hlavě, je nemusíte je nosit. Jinak je to nutkavý syndrom .

Datum: 27.01.14 11:16

Když víte, víte - na tom není nic špatného, taky se umím budit na čas. To se odnaučovat by byla škoda, ni? Vás ale zjevně obtěžuje, že se hodinami neustále zabýváte - takže dle kréda "sejde z očí, sejde z mysli", začněte tím, že je sejdete z očí. Rozhodně by to mělo pomoct, zvlášť když budete mít nějakou zajímavou činnost k dělání. Pokud z toho budete příliš neklidný a ani opakovaná absence hodin vás trochu nezklidní, tak toho psychologa zkuste. Pomůže skoro určitě a je přeci zbytečné nechat se v životě otravovat takovými věcmi - už tak jich otravuje dost jiných, které člověk neovlivní.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 27.01.14 11:27
Presne, me obtezuje, ze se tema hodinama musim neustale zabyvat. Pritom nejsou dulezite. Je pravda, ze asi nedelam nic uplne pohlcujiciho, co by mi od toho odvedlo pozornost. Mozna je to i tim.
Datum: 27.01.14 13:10

Je to jak píšete v poslední větě. Pravděpodobně máte málo starostí a práce a mozek se nudí a hraje si. Také jsem v mládí míval podobné "mánie". Jak přišlo náročné zaměstnání + dvě děti, tak po nich není ani stopa. :)

Takže je na vás, jakou dáte mozku zábavu. Jestli se na něco vrhnete, nebo si jen najdete nějakou jinou "úchylku". :)

Datum: 27.01.14 13:29
Mate pravdu, bude to tim, ze nic duleziteho nedelam ani neresim. Tak hrozne jsem zlenivela, ze je tezke i neco zacit, hlavne kdyz nevim, co by me bavilo. Asi je to hlubsi problem.
Od: vlasatec*
Datum: 27.01.14 12:40
Myslím že hlavní příčinou je nuda, najděte si pořádnou činnost, práci, odpovědnost za něco a na takový kraviny nebudete myslet.

Datum: 27.01.14 14:14
myslim.ze se toho muzete zbavit.ale bude to stat mnoho usili.Muzete bud delat cinnost.kteta vas pohlti.anebo delat cinnost.do ktere se VEDOME pohltite sama.A take VEDOME si porucite.ze myslenky na cas budete zahanet. myslenky ba cas se totiz staly zlozvykem a jen tvrdou praci se tohoto zlozvyku da zbavit.Uvedomit si ho je prvni krok.

Datum: 27.01.14 14:59
Problem je asi i v tom, ze jsem nikdy nic nemusela. A tak se v tom placam, snazim se premyslet, co by me bavilo a zaroven zivilo, a nakonec z toho stejne nic neni. Je to tezke, kdyz me jakoby nic nenuti.
Datum: 27.01.14 14:39

Říká se tomu obsese, obsesivní chování, a může to mít různou intenzitu - od nepatrného obtěžování až po vážný psychický problém. Naštěstí se to prý většinou dá řešit vhodnou terapií.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.