Prodaný majetek z Německa vs česká exekuce

Od: Datum: 27.01.14 09:31 odpovědí: 7 změna: 01.02.14 13:53

Dobrý den, mám nyní velice výhodnou nabídku na koupi auta z Německa od mého bratra. Můj bratr žije a pracuje již delší dobu v Německu a má tam i trvalé bydliště a vlastní auto, které je registrované rovněž v Německu s německou SPZ. Právě toto auto mi nyní výhodně nabídl k prodeji a sám si bude v Německu kupovat nové. V ČR je ale na bratra vedeno několik exekucí, v Německu ale žádné. Obávám se ale přesto, když auto od něho koupím a zaregistruji v ČR, aby mi ho český exekutor nezabavil. Vztahují se české exekuce i na bratrův německý majetek nebo ne? Jak již jsem uvedl v Německu bratr žádné exekuce nemá, pouze v ČR.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: moto®
Datum: 27.01.14 10:27
avatar

Můj skromný názor je, že v nově vystavenémčeském Osvědčení budete veden jako první majitel a i když by jste na odboru dopravy dokládal kupní smlouvou od bratra, tak na tuto stejně exekutor nemůže dosáhnout, protože její kopie bude jen uložena jako součást spisu k přihlášení auta na Odboru dopravy.
Sám jsem ale zvědav na další reakce, třeba má někdo přesnější informace.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 27.01.14 10:51

Ano, lze exekuovat i v €U, zvl. má-li zde ještě majetek.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: boban*
Datum: 01.02.14 11:48

Pokud není na bratra vedena exekuce v Německu ze strany německých soudů, tak auto v exekuci není a můžete ho klidně koupit. V Německu neplatí rozhodnutí českých soudů a výkony provedení českých exekutorů !

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.01.14 12:20
avatar

Asi takhle-je-li vedena exekuce na Vašeho bratra i v "D" tak by neměl disponovat s majetkem co je exekučně zabaven.Pkd to nedošlo zatím tak daleko a je jen v exekuci v ČR,tak se nic neděje-vy koupíte od bráchy v "D"+ vyřízení formalit pro dovoz do ČR,pak je od podpisu KS je to auto Vaše a exekutor na něj nemá nárok!

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mike12
Datum: 27.01.14 15:26

Díky za info. Bratr ale v Německu žádné exekuce nemá. Už jsem to zde i zmiňoval. Má exekuce pouze v ČR. Myslím si, že z právního hlediska po něm český exekutor v Německu nic vymáhat nemůže, jelikož se jedná o jiný stát s úplně jinou a odlišnou legislativou než v ČR a tudíž by rozsudky českých soudů zde neměly platit. Tímto by tedy auto v exekuci být nemělo, jestli tomu správně rozumím?

Od: slon
Datum: 01.02.14 13:29

Posichroval bych si to takto : Bratr přepíše vůz na jiného němce a od toho bych to koupil já.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.02.14 13:53

slon. To je naprosto zbytečná komplikace. Je auto polepeno od českého exekutora? Není. Je auto vedeno v ČR na bratra? Není. Takže není důvod se obávat toho, že Vám auto ex sebere.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.