Nenaplněnost pravé lásky

Od: Datum: 26.01.14 20:17 odpovědí: 28 změna: 28.01.14 17:29

Jak se vyrovnat s nenaplněností pravé lásky? Poznáváte během několika let spoustu žen a nikdy Vás ani jedna nijak zásadně nevzala za srdce. Až jednou poznáte svoji osudovou lásku. Lásku, kterou třeba někdo nepocítí ani za celý svůj život. Nemírně si ji vážíte a milujete ji. Děkujete, že existuje. Díky okolnostem se však děje, že ji nemáte jen pro sebe - je vdaná - s jiným mužem. Na základě čehož pociťujete nenaplněnost. Cítíte sklíčenost a bolest. Chcete se té bolesti zbavit, víte však, že to přestane bolet jen díky tomu, že sám sebe přesvědčíte, že to není pravá láska, něco co je tak výjimečného. Dusíte v sobě oheň a všude je spousta kouře, ale ten požár lásky ne a ne uhasit. Jen v místech, kde se Vám to z části povedlo vidíte spálenou zem..

Poraďte, uhasit ten oheň nebo nechat hořet a pociťovat bolest?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 26.01.14 20:28
avatar

Je-li Vaše láska vdaná, chce to pořádný proud studené vody, uhasit a zapomenout. Vdaná žena by pro Vás měla být prostě tabu. Patří jinému muži a s tím nic nenaděláte. Ta osudová láska na Vás čeká jinde a třeba i za tím nejbližším rohem. Soustřeďte myšlenky na něco užitečného, věnujte se koníčkům a hledání vhodnější partnerky..

doplněno 26.01.14 20:57:

Tak se zeptejte přímo jejího manžela, co on na to říká, že milujete jeho ženu ...A myslím si, že pak to odmilování půjde třeba snáz...Poradí Vám třeba lépe, co máte dělat...

Ohodnoceno: 3x
 
Od: pravalaska
Datum: 26.01.14 20:35

Ano, na začátku byl distanc.. Jenže dopadlo to jinak.

Od: pravalaska
Datum: 26.01.14 20:48

A co se týká Vášeho doporučení: hledání vhodné partnerky. Tak to jde težko, když milujete jen jednu.

Datum: 26.01.14 21:03
avatar

Vy milujete, je to osudová láska. Pěkné.

A co ona? Ví vůbec, že existujete? Zajímalo by mě, jak se staví k Vašemu pocitu "osudové lásky". Napadlo Vás, že by ji to mohlo třeba i obtěžovat?

Nemilujete tedy jen osobu, kterou jste si vysnil? (lidé se mnohdy ve společnosti chovají jinak, než doma, zíral byste, kolik znám příjemných skvělých žen, které se překročenm prahu domu mění ve stále nespokojené hysterky. A stejně jako Kapka radím jediné - zachovejte se jako dospělý člověk a neživte planou naději. Čím více budete sám sebe podporvovat v tom, že ona je ta jediná, tím delší a bolestnější pro Vás bude vystřízlivění.

doplněno 27.01.14 11:24:

V tom případě je to jednoduché. Pokud miluje Vás, tak ať se rozvede a nic Vaší lásce nebrání.

Pokud miluje manžela, tak to znamená stopku a nepřiživovat onu planou naději. Nevídat se, neshánět info, neschovávat fotky apod. Čím méně to budete živit, tím dříve to vyhasne.

doplněno 27.01.14 11:25:

A píšete, že by bylo sobecké hasit oheňa mít z toho vlastní prospěch. V tom případě se ptám - jaký reálný prospěch máte Vy a jaký prospěch má ona dáma z nehašení ohně?

doplněno 27.01.14 16:41:

"Pokud se nehasí oheň tak se nepopírá to, že cítíme, že k sobě patříme."

Pak tedy, jak jsem psala. Ať se rozvede a můžete být šťastní až do smrti. Pokud se rozvést nechce, tak Vás asi tak osudově nemiluje.

Ohodnoceno: 3x
 
Od: pravalaska
Datum: 27.01.14 03:44

Co ona? Taky miluje. Kdyby nemilovala, bylo by to jednoduché.

Ona není sen, je skutečná, a ano - umí být sluníčko i mráček. Vždyť takový je i život. Ta láska, jako celek = i s mráčkem, dává smysl.


Od: pravalaska
Datum: 27.01.14 16:28

To už tady bylo - stopka na několik měsíců. Přesto to nevyhaslo naopak to při shledání zesílilo.

Od: pravalaska
Datum: 27.01.14 16:32

Reálný prospěch z nehašení ohně? Pokud se nehasí oheň tak se nepopírá to, že cítíme, že k sobě patříme.

Od: ben®
Datum: 26.01.14 21:41
avatar

Dobrý den, Váš "vztah" je asi jednostranný, resp. Vaše zamilování. Tím neopětovaným citem si jen ubližujete a bolí to. Jediná možnost je - utlouci to v sobě. Zkuste si na té ženě nalézt alespoň jedno negativum a na to stále myslete. Po čase zjistíte, že to tak velká láska není, začnete se odmilovávat, přestane to bolet, uleví se Vám a život se vrátí do svého normálu. Netrapte se cizí ženou v cizím pokoji. Zdravím!

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pravalaska
Datum: 27.01.14 03:54

Problém je, že ta láska je v srdci - v místě, které ji chrání, před jejími negativy.

Abych to lépe popsal: Například si představte, že máte dítě, které milujete a přestože někdy zlobí tak ho přes tyto negativa těžko přestanete milovat.

Datum: 27.01.14 00:20
avatar

Podle mne nejde o lásku, natož pravou. Kdyby totiž šlo o lásku, přál byste té ženě spokojený život s partnerem, kterého si vybrala ...

A netrápil se tím, že "ji nemáte jenom sám pro sebe".

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pravalaska
Datum: 27.01.14 03:58

Bohužel se pletete, je to pravá láska, láska ze které vzešlo přání spokojeného života pro ni a jejího manžela.

Datum: 28.01.14 08:43
avatar

Pak nerozumím tomu, proč dotaz vyzněl jinak (proč jste jej neformuloval jinak) ...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hop®
Datum: 27.01.14 01:03
avatar

Uhasit oheň. Sám se přestanete trápit, a nebudete riskovat že neuváženým krokem rozbijete fungující spokojenou rodinu! Opravdu, nebuďte sobec. Pokud oheň necháte hořet, tak se budete trápit bez naděje na rozumné rozuzlení příběhu, anebo vytvořítě průser, který bude bolet mnoho lidí, nakonec i Vás - naprosto spravedlivě a zaslouženě...

doplněno 28.01.14 02:37:

Sakra, přestaňte obhajovat svoji sobeckou touhu po zadané a spokojené ženě a vyserte se na to, jinak to dobře nedopadne... *bzum*

Ohodnoceno: 1x
 
Od: pravalaska
Datum: 27.01.14 04:08

Sobecké by bylo uhasit ten oheň a mít klid.Sobeckost spočívá v dosažení jen vlastního prospěchu.

Nebyly nikdy činěny neuvážené kroky, naopak bylo vše činěno pro spokojený život všech.

Od: pravalaska
Datum: 28.01.14 03:42

peo hop® je mi líto, ale bohužel nevíte o čem píšete..

Od: pravalaska
Datum: 27.01.14 04:11

Viděli jste někdo film Casablanca? Je tam ztvárněn příběh podobný tomuto...

Datum: 27.01.14 14:30
avatar

Jestli jste viděl Casablancu, tak víte jak to dopadlo... Otázka je - miluje ona svého manžela? Je s ním jen kvůli dětem nebo pro peníze? Pokud ho miluje, měl byste ji nechat jít, i když to bude bolet. Pokud je s ním z jiných důvodů, tak se musí rozhodnout sama. Nechte to na ní. Nebuďte jejím milencem. Řekněte jí, co k ní cítíte, ale také jí řekněte, že být milencem a scházet se za zády jejího manžela je špatné. Řekně te jí, pokud s vámi chce zůstat, ať tak udělá a rozvede se a vy s ní budete a podpoříte ji. Pokud ale váhá, pokud miluje svého muže i vás, tak se s ní rozlučte (v dobrém) a nechte ji. Nedávejte jí ultimáta, nevyhrožujte jí ("jestli se nerozvedeš, tak...") atd.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: pravalaska
Datum: 27.01.14 16:33

Caablanca ztvárňuje obětování jednoho ze tří...

Datum: 27.01.14 06:41
avatar

Jste podle mě sobecký. Pokud má paní spokojené manželství, bylo by od Vás ošklivé jej bořit. Takže volat 150, přijedou hasiči a ten oheň ve Vás uhasí.Pokud za jejich výjezd i zaplatíte /zásahy při milostném ohni jsou zpoplatněny *smich*/, jistě se odmilujete jedna radost. Pomůže hlavně ta studená sprcha ze stříkačky.

Nevím,kolik je Vám let. Jinak hledá 20 letý chlapec, který má kolem sebe mladých děvčat jak naseto, s léty se výběr zúžuje,protože ty "správné kousky" jsou brzy rozebrány a provdány. Takže, pokud je Vám přes 30, už toho na Vás moc nezbývá a nutí Vás to šilhat po cizích luzích. Nedělejte to. Určitě máte i Vy šanci najít nezadanou ženu, do které se zamilujete a ona do Vás.

Když bychom to otočili: Vy byste byl spokojeně ženatý a po Vaší paní by začal slídit nějaký mlsný kocour. Jak by se Vám to líbilo? Asi byste vytáhl vzduchovku.

Tak ji nechte na pokoji, má ji jiný muž a tím je ona pro Vás tabu.

Kdysi mi napsala kamarádka do památníku: CO NECHCEŠ, ABY TI DRUZÍ ČINILI, NEČIN TY JIM. Jaga.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: pravalaska
Datum: 27.01.14 16:25

Pletete se, nebyl záměr se dívat po zadané ženě.

Od: vlasatec*
Datum: 27.01.14 11:28
Už bylo vše řečeno, já bych jen dodal ze pokud se ona dokázala odmilovat a vdát tak co vám zaručuje, ze když bude s vámi ze si udělá během vašeho vztahu podobný s tím co máte vy teď? Takové přeletavky bych být vámi nechal stranou.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: pravalaska
Datum: 27.01.14 16:22

Záruky nejsou klíčové pro naplněnost lásky.

Datum: 27.01.14 14:19
avatar
byla jsem ve stejne situaci...
pokud je to prava laska tak jste se nyni potkali v nespravny cas.kdy ona jeste neni schopna byt s vami.ale musi projit vztahem ve kterem je.aby neco pochopila. takze moje rada je- a je to bolestne- nechat ji byt.aby mohla projit tim.cim potrebuje.Tim prokazete vy ji tu pravou lasku.zaroven je treba pracovat na sobe.protoze pokud k sobe patrite muze vas rust znamenat posun i pro ni.
a pockat co bude.bez ocekavani...
je to tezke.ale podle meho jina cesta neni
Ohodnoceno: 0x
 
Od: pravalaska
Datum: 27.01.14 16:19

Život je nesmírně krátký na čekání.. odehrává se toho strašně hodně.Životní partner by měl být u klíčových událostí toho druhého.

 

Datum: 27.01.14 17:01
avatar
ano.zivot je kratky.jenze polud neprosla tim.co jeji duse potrebuje.muzete se snazit silou neco zmenit a stejne to nepujde.Chapu vas argument a presne toto jsem si rikala taky.Jenze pokud miluje vas ale zatim nedokaze odejit od nanzela.tak potrebuje cas.potrebuje dozrat k tomu aby to sama za sebe dokazala.A pokud to neudela sama za sebe.tak to co rezila s manzelem prejde do vztahu s vami a sen o prave lasce se rozplyne.
je mozne.ze to vidim jednostranne.nicmene presne timto prochazim a citim to takhle.
na svuj problem (totozny s vasim)kpukam tak.ze ho neopoustim navzdy.jen mu davam prostor aby sam za sebe mohl poresit sve zalezitosti.A pokud je to prava laska - v coz verim- tak k sobe stejne dojdeme az budeme OBA pripraveni
Ohodnoceno: 0x
 
Od: pravalaska
Datum: 28.01.14 03:46

Už bylo několik měsíců odloučení.. A nic se nezměnilo..

Od: pravalaska
Datum: 28.01.14 04:39

pro vecernicek®

píšete, že něčím podobným procházíte.. můžete napsat více? třeba i na můj email: host1 @post.cz

Od: pravalaska
Datum: 28.01.14 17:29

Na závěr, rád bych poděkoval všem za reakce. Přeji Vám všem ať jste šťastni. Nepromarněte život.

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.