Zajištění ohřátí jídla v práci?

Od: Datum: 26.01.14 12:42 odpovědí: 10 změna: 27.01.14 01:13
Dobrý den, má zaměstnavatel nějakou povinnost, když mám v práci půl hodiny přestávky, zajistit možnost ohřátí jídla? A pokud má mohu si někam jít stěžovat? Moc děkuju za odpověď
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 26.01.14 12:46
avatar

Zákon říká, že zaměstnavatel je povinen umožnit zaměstnancům ve všech směnách stravování. Nic víc, nic míň. Podrobnější kritéria může zaměstnavatel stanovit v kolektivní smlouvě nebo vnitřním předpisem.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.01.14 13:10

Nikde není stanoveno, že musíte mít teplé jídlo- málokdo ho v zaměstnání má... jen Vám musí poskytnout si jídlo v klidu sníst v uvedeném čase.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: cuca®
Datum: 26.01.14 13:19
avatar

A coz takhle ho pozadat, aby zakoupil mikrovlnku, pokud je kam umistit.pokud je solidni tak by to mohl zajistit, preci to neni zavratna investice

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 26.01.14 14:00
avatar

Společně jsme si pořídili mikrovlnku , varnou konvici i malé rádio a nějaké erár nádobí a nikoho jsme s tím neobtěžovali a svačíme jak páni ,i majitel firmy občas zaskočí na kávu a vše je v pohodě :)

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 26.01.14 14:40
avatar

Podle zákona je vám zaměstnavatel povinnen zajistit pouze přestávku na jídlo . Zkoušela jste již zaměstnavatele požádat o zakoupení mikrovlnky , není to tak velká investice . Jen nechápu proč hned si někde stěžovat .Zajímalo by mě , kam si může jít ,,stěžovat ,, zaměstnavatel , když od zaměstnanců nedostane co chce.Fascinuje mě , jak všichni nasprosto přesně vědí jaké má zaměstnavatel povinnosti , jaké má zaměstnaec práva. ale občas se mi zdá , že se zapomíná , že i zaměstnavatel má práva . Toto není proti Vám , jen mě zarazilo to,, stěžování ,,.

doplněno 26.01.14 14:42:

ještě jsem se tu dočetla o zakoupení malého rádia , fajn, a kdo platí rozhlasové poplatky?

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 26.01.14 18:04
avatar

Rádio je moje , takže zaplaceno v rámci domácnosti a veřejnou produkci s ním neprovozuji .

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.01.14 17:58
avatar

Má povinnost umožnit pauzu na jídlo. Pokud koupí mikrovlnku, je to prima. Jenže to není pokaždé vítězství. Nám koupili mikrovlnky dvě.Před nimi fronty, jedna záhy rozbitá, nefunkční. Tak se ta fronta před tou jedinou zdvojnásobila a na každého se v pauze na oběd ani nedostalo. Takže to nebylo žádné velké štěstí. Pak jsme se drali dopředu, aby se na nás dostalo, někteří předbíhali, mlelo se to u mikrovlnky. Proto jsem raději přešla dobrovolně na studené jídlo, než si dát nějakým agresívním hladovým vyrazit zub. A půl pauzy prostát ve frontě u trouby. Jaga.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: madla*
Datum: 26.01.14 18:35

Stěžovat si nechod, když tak šéfovi nadhod jestli nemá nějaký vařič volný a když ne, tak jdi do bazaru, u nás ho měli za pár korun a docela slušný. Můžete se na něj složit. Teda jestli máš v úmyslu tam pracovat delší dobu.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.01.14 18:44
avatar

Mít v práci vlastní vařič, nepovolený, určitě bez revize atd. je docela dobrá cesta k průseru.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 27.01.14 01:13
avatar

Několikrát tu zaznělo, abyste si do práce pořídili něco na ohřev sami. To nedělejte bez předchozího souhlasu zaměstnavatele! Každý elektrický spotřebič musí mít revizi a navíc byste stejně potřebovali souhlas zaměstnavatele k odběru elektřiny.

A za malé rádio v práci by zaměstnavatel také musel platit poplatek. Jak jste se, Luigi, se zaměstnavatelem dohodl o úhradě případné pokuty?

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.