Daňový podvod s potvrzením o studiu

Od: Datum: 26.01.14 09:20 odpovědí: 8 změna: 27.01.14 12:44

Dobrý den, jsem studentka, a nedavno jsem se dozvěděla, že potvrzení o studiu nesmí být u více jak jednoho zamstnavatele v jednom měsíci, jinak je to daňový podvod. Minulé léto (2013) jsme byla zaměstnaná u dvou zaměstnavatelů a u obou jsem měla potvrzení o studiu. Jaké je riziko, že se na to ještě přijde a jaký postih by mi hrozil?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 26.01.14 09:26
avatar

Tím potvrzením o studiu myslíte ten "růžový formulář" prohlášení o dani z příjmu? Kamarád to taky tak udělal, tak došel k zaměstnavateli, kde si vydělal méně a od mzdové účetní si nechal daň vypočítat, zaplatil ji, a nikdo ho kvůli tomu nepopotahoval, prostě to má splněno. Zdraví P

Ohodnoceno: 2x
 
Od: platan
Datum: 26.01.14 09:31

Potvrzením o studiu myslím jakýsi papír, který vystaví škola a na základě toho pak zaměstnavatel vyplní onen "růžový formulář". Myslíte, že není pozdě daň doplatit? Jaké by bylo riziko, kdybych to nedoplatila? Každopdně asi nebudu riskovat a zajdu k zaměstnavateli to doplatit.

Datum: 26.01.14 09:41
avatar

Možnost že se na to nepřijde je docela velká, nevím kolik sis tam vydělala, ale daň z toho nebude nijak závratně velká. Každopádně pro klid v duši radši doplatit :)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ron*
Datum: 26.01.14 10:01

Dobrý den. Prohlášení k dani (růžový papír) můžete mít podepsaný současně pouze u jednoho zaměstnavatele, což znamená, že i slevu na studenta můžete uplatňovat také pouze u jednoho zaměstnavatele. Řešením pro Vás je vyžádat si u obou zaměstnavatelů Potvrzení o zdanitelných příjmech a podat si do 1.4.2014 na Finančním úřadu daňové přiznání. Formulář obdržíte na FÚ podle místa trvalého bydliiště. Odhaduji, že nic doplácet nebudete, uplatněním celoročního odpočtu na poplatníka, popříp. i na studenta, bude výsledkem vratka daně ve výši, kterou jste v roce 2013 zaplatila. Tímto postupem problém s dvojím uplatněním slevy na studenta vyřešíte a ještě se Vám zaplacená daň vrátí.

Ohodnoceno: 3x
 
Od: ivulenka*
Datum: 26.01.14 21:29

Daňové přiznání se podává k 31.3 za minulý rok, tedy není pozdě. Jak už radili: kde byl menší výdělek, tak doplatit na daňovém odboru úřadu. Nevěděla jste to, teď jste se to dozvěděla, tak to prostě zaplatit a je to.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: platan
Datum: 27.01.14 11:42

Doplatit na daňovém odboru úřadu? Myslela jsem, že zajdu přímo za zaměstnavatelem a doplatím to přímo tam?

Od: uskaŽ
Datum: 27.01.14 11:53

Vy chcete mermomoci platit? Proč se neřídíte odbornou radou od ron? Nic byste praděpodobně neplatila a je tu šance, že zaplacenou daň dostanete zpět.

doplněno 27.01.14 12:57:

Nechápete - nebudete předem nic platit. Rozdíl v daňovém přiznání je pro vás směrodatný. Buď vám vznikne nedoplatek, ten uhradíte FÚ. Vznikne-li přeplatek, tak vám jej FÚ vrátí.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: platan
Datum: 27.01.14 12:44

Tak předpokládám, že zaplatit to musím tak jako tak, rozdíl bude akorát v tom, že když podám daňové přiznání, tak mám naději, že se mi zaplacená částka vrátí. Teda pokud to chápu dobře?

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright Š 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.