Poplatky za léky

Od: Datum: 25.01.14 11:12 odpovědí: 11 změna: 25.01.14 19:21

Zdravím, chci se zeptat široké obce pacientů, zda mají podobné problémy, jako jsem já nyní zaznamenal a jak se proti bránít.

Po infarktu myokardu chodím pravidelně jednou za čtvrt roku ke kardiologovi na kontrolu.Stalo se mi, že i když mám kontrolu jednou za čtvrt roku, některé léky dostanu na kratší dobu, na př. dostal jsem předpis na Anopyrin, který se bere denně, jen na 20 dní.To znamená, že musím shánět léky u praktického lékaře, který samozřejmě vyfasuje dalších 30 Kč za návštěvu a další poplatek nechám v lékárně.Pravděpodobně se lékaři vzájemně tímto způsobem, navzájem podporují, což je nehoráznost, podíváme-li se na jejich platy.Máte s tímto problémem zkušenosti? Nejde jen o těch 30 Kč ale i cenu za dopravu k praktickému lékaři, bydlíte-li na vesnici a o čas, který takto na cestách strávíte.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 25.01.14 11:27

to nebude o tom, že se lékaři vzájemně podporují. to je o limitech z pojišťovny. pokud lékaři vykazují "nadbytek" péče a "moc" utrácí za léky a překročí tím limity dané pojišťovnou, tak mají smůlu, část nákladů jde na jejich triko, pojišťovna jim ji neproplatí.

pracuji v nemocnici, občas se v nepřítomnosti nadřízené místo ní účastním sezení s lékařemi, kde se mimo jiné probírají i záležitosti ohledně čerpání péče. vedení kliniky lékařům i sestrám sděluje, jak hospodaří, jestli nepřekračují limity na léky, na počet vyšetřených pacientů, na zdravotnický materiál. loni v prosinci naši lékaři z ambulance taky měli přísný zákaz psát dražší léky na delší dobu, museli dávat jenom nezbytně nutný počet léků a pro další recept si měli pacient buď dojít ke svým obvodním lékařům (pokud to bylo možné) nebo k nám, ale až po novém roce... protože na to, aby jim je předepsali v obvyklém množství ke konci už nebyly peníze (a takhle se to sleduje průběžně po celý rok, úsporná opatření mohou být přijata kdykoli, ale ke konci roku je to vždycky ta snaha ušetřit největší, protože to je poslední možnost ovlivnit účetnictví za rok) *nevi*

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 25.01.14 11:45

lesi má pravdu. Chodím na kontroly k odb. lékaři. Beru léky, které může předepisovat jen on a pak léky, které může předepisovat i praktický lékař. A "specialista" mě poprosil, zda ty léky co může předepsat obvoďák, si můžu nechat předepisovat tam. Že jinak překročí nějaké limity a nebude mít možnost předepisovat ty "speciální" léky. Smutné...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: uska®
Datum: 25.01.14 11:33

Proč nepožádáte odborného lékaře, aby vám napsal dostatečný počet léků do další kontroly? Buď vám řekne, že tyto léky předepisuje obvoďák a nebo vám je napíše sám. Vždy fasuji léky u odborného lékaře na čtvrt roku ( na delší dobu nemůže napsat) a na obvod nechodím. Vždy v prosinci bývá problém - nikdo nemá peníze. Zkuste si nějak posunout termíny kontrol na listopad a pak na únor a budete v pohodě. Takto to dělám já.

doplněno 25.01.14 11:34:

jo a u obvoďáka pouze za vypsání receptu bych mu 30,- Kč nedala, pokud vás nevyšetřuje. To už je jen na vás.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.01.14 12:01

jo, to je dobrá připomínka. za pouhé vypsání receptu se poplatky neplatí. pokud si jenom potřebuji vyzvednout recept, domluvím se telefonicky se sestrou, který den si ho budu moct vyzvednout a pak si buď jenom vyzvednu na recepci nebo mi ho vrazí do rukou sestra, aniž bych vůbec vlezla do ordinace a lékař na mne byť jen očkem spočinul (což je podmínkou platby za poplatek, vyšetření lékařem).

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.01.14 12:27
avatar

S předpisováním léků u praktického lékaře mám stejné zkušenosti jako @lesi2311 , ostatně u urologa taky. A k poplatku za recept jedno: v lékárnách Dr. Max tento poplatek nevybírají (tedy pokud si tam zaregistrujete věrnostní zákaznickou kartu).

Ohodnoceno: 2x
 
Od: uska®
Datum: 25.01.14 15:24

Také využívám Dr. Maxe bez poplatku za recept.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.01.14 12:59
avatar

Můj pan DIA doktor mi dává vždy léky na celou dobu. Ano, někdy to prostě o pár dní nevyjde, už se mi to stalo. Potom zavolám buď opět toho DIA, nebo obvodního. Aby mi napsali 1 balení chybějících lékú na doplnění, než půjdu na kontrolu. Vyhoví mi oba.

Pokud chcete jen napsat léky, NEPLATÍTE U DOKTORA 30 Kč. V lékárně ano, ale to byste zaplatil stejně, to Vám nikdo neodpustí.

Protože mám k lékaři daleko, dělám to následovně. A dělá to tak víc lidí. Spočítám si léky.Když vím, že mi bude něco chybět, objednám si telefonem recept. A poprosím, aby mi ho dali na dispečink. Tam sedí sestra, přijímá vzorky, objednává pacienty...Má tam takovou krabičku a v ní recepty. Když tam mám cestu, vybere mi ten můj a já jdu do lékárny.

Takže ani 30 Kč u doktora za recept, ani zbytečná cesta do města. Jen si to musím včas zajistit telefonem. Dělají to tak každému, kdo o to stojí a mohu říct, že jsem s tím spokojená. Jaga.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.01.14 13:50
Zdravím. Chtěla jsem jen dodat: pokud to máte ke specialistovi daleko a obvodní lékař vám nebude moci lék napsat, pak lze požádat o zaslání receptu poštou.
Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 25.01.14 14:03
avatar

Jen malé doplnění-pokud si lékař řekne za napsání receptu 30 kč tak je zloděj.30kč se platí jen pokud vykoná nějaký léčebný úkon či vyšetření ,třeba koukne do krku.Pkd si myslíte že ne tak mi lhala a okrádá se moje obvodní lékařka!Jinak od DIA dostanu léky na celou dobu a totéž od dalšího internisty,od diańeplatím žádný poplatek,ani v lékárně!

Ohodnoceno: 0x
 
Od: petrat
Datum: 25.01.14 18:14

Anopyrin můžete koupit v lékárně bez receptu za dvacku.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.01.14 19:21
avatar

Cum grano salis. Bez receptu koupím jen anopyrin 400. Tazatel nejspíš užívá stovku, která má sice stejné složení, ale je na recept a pokud by ho platil pacient, vyšel by ho dost draho. Samozřejmě si může čtyřstovku lámat.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.