Jaké jsou podmínky výpovědi stavebního spořen

Od: Datum: 24.01.14 17:42 odpovědí: 7 změna: 25.01.14 19:48

Ahoj, mám stavební spoření na dítě.U wuestenrotu.Chci ho ukončit,stačí jen podpisy rodičů, nebo je potřeba souhlasu opatrovnického soudu?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 24.01.14 18:00
No urcite mate smlouvu, kde to napsane bude.
A muze byt rozdil ve veku deti... jinak do 15 let, jinak pro 15-18let
Zkusenost mam jen u pyramidy
ï
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.01.14 19:02
avatar

vypovídal jsem smlouvu dětem minulý rok, děti neměli ještě 18 let potřeboval jsem manželku osobně oba jsme museli přijít s občankama a kopii rodného listu dítěte a potom už mi peníze přišly na můj účet, žáden soud

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 25.01.14 15:08
avatar
Uz se to tu řešilo. Záleží na spořitelně. Platí nový zákoník, takže je to jen na nich.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.01.14 16:59
avatar

Pokud jste manželé tak u většiny stavebních spořitelen stačí souhlas obou rodičů a je lhostejné který rodič a z jakého účtu spořil. Většina spořitelen trvá na rozhodnutí soudu jen pokud je naspořeno víc jak 100 000. (vše co jsem k dotazu našla)

Obecně platí, že k ukončení smluvního vztahu nezletilého dítěte je třeba souhlas obou zákonných zástupců. To znamená, že na žádosti o ukončení smlouvy o stavebním spoření jsou vyžadovány úředně ověřené podpisy obou zákonných zástupců. Současně je třeba k žádosti o ukončení smlouvy přiložit ověřenou kopii dokumentu, kterým prokážete, že jste zákonnými zástupci.

Prokázání vztahu zákonných zástupců k nezletilému dítěti je požadováno předložením

1. občanského průkazu, ve kterém jsou údaje o dítěti uvedeny, nebo

2. rodného listu dítěte, ve kterém jsou uvedeny údaje o rodičích (zákonných zástupcích), popř.

3. rozhodnutí soudu.

Ověření podpisů může být ve vybraných případech provedeno finančním poradcem či pověřeným zaměstnancem RSTS.

Pokud není možné zajistit podpis obou zákonných zástupců, ať už z jakéhokoliv důvodu, bude RSTS vyžadovat schválení soudu.

Každá stavební spořitelna to má trochu jinak. Nejlépe se zeptat přímo tam kde spoříte.

doplněno 25.01.14 17:28:

Napadla mě jiná věc, sice nyní potřebujete peníze ale to dítě je jistě bude potřebovat také a možná víc než vy. Účet bych nechala i když bych na něj nespořila, možná za čas se vaše finanční situace zlepší a budete moct dítěti zas spořit.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.01.14 17:58
Lidus, spori rodice a jsou to jejich penize, i kdyz na jmeno jejich ditete. Takze mi to nijak skarede neprijde.
Moji rodice take vybrali moje stavebko a druhy vyber jsem jako 18ti leta podepisovala ja. Castka to nebyla mala a vpodstate bych mohla byt sobec a nepodepsat to, protoze me by se to mohlo hodit. Vim, na co penize byly. Ani ve snu by me nenapadlo jim rict, ze jim to nepodepisu - ani v hlave (rict to na rovinu je zase neco jineho). Moje tam nebyla ani koruna, sporili oni, byt na me jmeno.
Sporitelna by urcite nechtela prijit o klienta, takze by nabizela novou smlouvu i s moznosti zacit sporit pozdeji.
To jen k tomu, ze mam pocit, ze vam prijde strasne, ze to vybiraji...
doplněno 25.01.14 18:32: Lidus, ono to taky nemusi byt z duvodu, ze nemohou sporit, ale potrebuji dane penize, "chteji je pouzit".
A nevim, ze by dite malo byt "v baliku", kdyz se rozhodne odejit od rodicu. Zacit se da v podnajmu (a hodne lidi tak zacina). A ze by studium...?
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.01.14 18:09
avatar

Ale ano,to je sice pravda, já také nikdy neřekla, že je to od těch rodičů škaredé, rodiče snad neuzavírají stavebko na dítě jen proto aby měli úrok a státní podporu. To dítě které dospěje, bude peníze také potřebovat, třeba na vzdělání nebo bydlení, tak mi přišlo lepší smlouvu nerušit a nespořit.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.01.14 19:48
avatar
Lidus ono to tak uz není. Taky jsem to nevěděl. Dítě se může o své peníze soudit. Ne s rodicema, ale se stavební spořitelnou, jelikož je vztah klient-spořitelna. Ta nesmí vydat peníze, dokud neskončí smlouva ani zástupcům-rodičům dítěte. Proto je nutný souhlas soudu. Dřív to šlo, nikdo se neptal, zda jsou rodiče rozvedeni nebo podobně... Takže teď, podle nového zákoníku, nelze zrušit bez soudu, ale záleží na spořitelně, zda se nebojí. A pokud neni žalobce, neni soudce, záleží na dětech, ale ty tomu nerozumí. Takže v první řadě se zeptat přímo ve spořitelně. Nicméně rušit spoření je velice nevýhodné, soud taky nějakou dobu trvá, takže pro krátkodobou potřebu je lepší využít úvěr, půjčku, nevím, neznáme důvod...
doplněno 25.01.14 20:27: http://www.profipravo.cz/inde…_article=254887&csum=0e5029c7
Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.