Povinnost přiznání inv.důchodu zaměstnavateli

Od: Datum: 24.01.14 02:08 odpovědí: 5 změna: 24.01.14 18:35
avatar

Dobrý den.

Chci se zeptat,jestli musím zaměstanavateli přiznat,že jsem zařazena do 1.stupně invalidního důchodu,pokud mi můj zdravotní stav nebrání toto zaměstnání vykonávat?

Děkuji za odpověď


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ron*
Datum: 24.01.14 06:58

Dobrý den.

Zaměstnavateli jste povinna tuto skutečnost nahlásit, protože zaměstnavatel je povinen vést evidenci o zaměstnávání osob se zdravotním omezením. Zaměstnavatel je povinen hlásit každoročně příslušnému úřadu práce plnění povinného podílu osob se zdravotním postižením. Nehledě na to, že si po podpisu prohlášení k dani můžete při pobírání invalidního důchodu 1. stupně uplatnit slevu ze základu daně 210 Kč měsíčně.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.01.14 08:20
avatar

Dobrý den.Děkuji za odpověď,ale toto všechno vím..Uplatňovat vrácení daní nechci..a zaměstnavatel mě dopdosud zaměstnává jako zdravého člověka,jelikož mi mé postižení absolutně nebrání ve výkonu práce..

Má otázka zní poněkud jinak Jestli existuje nějaký striktní zákon,který mi nařizuje,že MUSÍM zaměstnavateli přiznat skutečnost,že jsem invalidní 1.stupně?Kromě toho,že zaměstnaavtel uplatňuje slevy na daních,za každého takového invalidního jedince a že já si mohu žádat slevy..které nechci..

Mně nezajímají práva a povinnosti zaměstnavatele ale ZAMĚSTNANCE?

Zajímá mě nějaký zákon či paragraf,kde bych toto našla.Mám totiž pocit,že z invalidního člověka má prospěch pouze právě zaměstnavatel, ale zaměstnanec de-facto ztrácí,pokud to nebrání při výkonu práce raději to přiznávat nechci.

Datum: 24.01.14 12:01
avatar

Ještě jsem nepotkal člověka, který by nechtěl 2520Kč ročně. No ale hlavně, že zaměstnavatel nic nemá! Práva a povinnosti zaměstnance najdete v zákoníku práce...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.01.14 13:43
avatar

Zaměstnanec je povinen zaměstnavatele o všem informovat pravdivě, a to včetně zdravotního stavu. Nebudete-li zaměstnavatele informovat, připravíte nepříjemnosti zaměstnavateli i sobě.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: gksv
Datum: 24.01.14 18:35

No to znám. Jakmile jsem to zaměstnavateli ohlásil, tak mi řekl že mě nepotřebuje.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.