Budoucnost a funkce kamenných obchodů?

Od: Datum: 23.01.14 13:25 odpovědí: 4 změna: 23.01.14 15:48

Jak vidíte budoucnost většiny dnešních kamenných obchodů mimo obchodů denní spotřeby?

Přežije většina nebo to vidíte taky jako tzv. multi předváděcí místo, kde si člověk vybere jen z vystavěných věcí a objedná přes obchod v eshop centru anebo doma přes Internet? Ano takto už to funguje (skoro nic skladem), ale jestli bude tolik kamenných obchodů anebo budou centra po 1 odvětví (elektronika, knihy, auto, moto, nábytek, hračky,...)?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 23.01.14 13:40

Kamenné obchody vydrží neumí si přestavit nákup oblečeníí bez vyzkoušení, a je mnoho dalších výrobků, které si lidi budou chtít prohlédnout v reálu a pak možná koupí na eshopu. Ale stejně to ukáže až čas.

Ohodnoceno: 2x

Od: lotus*
Datum: 23.01.14 14:35

Myslím, že kamenné obchody jen tak nevymizí. Stačí se podívat do nějakého nákupního centra, kolik je tam lidí a že nakupují. Ke zboží každodenní spotřeby bych určitě zařadila ještě oblečení, tam mi nákup přes internet nesedí vůbec.

Ohodnoceno: 1x

Od: pb®
Datum: 23.01.14 14:57

Zatím určitě vydrží. Neumím si představit nakupovat oblečení, potraviny, obuv a i jiné věci bez toho, abych je viděla či vyzkoušela. Třeba teď řeším problém s polštářem. Konečně jsem nejspíš našla polštář, na kterém spím a potřebuju už nový. Znám výrobce i název, ale nenašla jsem tohle zboží v žádném kamenném obchodě, abych ho alespoň osahala, ne-li si na něj lehla, jestli bude vyhovovat. Takže si ho budu muset objednat z eshopu, kde po jednom ohmatání, pokud to nebude ten, co hledám, ho budu vrace výrobci :(. Přitom by stačilo, kdyby byl v kamenné prodejně.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 23.01.14 15:48

Já potřebuji vidět, ohmatat si, očichat to, co kupuji. Zvláště pak, když zboží má dlouho vydržet a je drahé. Hodně lidí jako já, na netu najde, na netu jsou podrobnější a přesnější parametry, než jaké dostanu od prodavač. V kamenném obchodě zkoukne, ohmatá, nechá si udělat přednášku od prodejce a na netu, u nejlevnějšího prodejce, objedná. Jedinkrát jsem nezkoukla v reálu a velký vysavač, který se na obrázku tvářil jako prcek, z duše nenávidím. *cert* U velkých věcí poštovné+ doprava, výjde stejně jako najaté auto. Maličkosti, které výjdou levněji v obchodě, než na netu + poštovné a balné, raději koupím v kamenném obchodě. A také to, co musím odzkoušet. ;) Myslím si, že kamenné obchody nikdy nezaniknou. Vždycky bude dostatek lidí, kteří půjdou raději "šopovat", než cokoliv jiného. Je to vlídné prostředí pro mladá děcka, pro celé rodiny, pro staré lidi. Všude je teplo, světlo, čisto, kapku jako přepych. Kafe, lavičky, pohoda.

Ohodnoceno: 0x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.