Nevhodné chování ve škole

Od: Datum: 22.01.14 19:02 odpovědí: 30 změna: 25.01.14 00:11

Dobrý den, chodím do druhého ročníku na střední škole. Chodí se mnou i moje přítelkyně s kterou jsem již přes rok. Ale mám problém s učitely. Vadí jim i obyčejná pusa, a berou držení za ruce jako pohoršující. Nevím co mám dělat. Nemohu přeci dělat že jí neznám a chodit od ní metr nebo snad ano? :/

PS: hrozí mi třídní i ředitelskou dutkou :)


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: claire*
Datum: 22.01.14 19:08

Závidí ;) Pokud se nelíbáte a nedržíte za ruce v hodině, tak nevím, proč Vás buzerují, i když některé školy ve školním řádu mají, že není vhodné prokazovat náklonnost spolužákům či spolužačkám. Na SŠ bych takové zákazy nečekala, ale taky se mi stalo, že jsem stála na chodbě s přítelem, objímali jsme se (nijak jsme po sobě nelezli, prostě obyčejné objetí), šla kolem učitelka (věk cca 40 let) a řekla, že "dostaneme na p*del, jestli toho nenecháme". Když ji pohoršuje objetí, její problém, ale neprovokovali jsme. Tak to ve škole vydržte a vynahraďte si to odpoledne ;)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.01.14 19:43
avatar

Ano, učitelé jsou takoví všichni. Viz. váš příklad, a zkušenosti všech ostatních

Ohodnoceno: 0x
 
Od: claire*
Datum: 22.01.14 20:39

Učitelé jsou takoví všichni. Zkušenosti všech ostatních. Inu .. vaše vidění světa je velmi omezené. Blahoslavený člověče.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.01.14 19:10
avatar

Odvolej se na lidská práva. Měl bys jim říct, že jejich chování je netolerantní, bezohledné, a v podstatě nezákonné. Lásku nemohu zakázat!

Neboj se jich. Já učitele nemám rád taky, jsou to pokrytci a zakomlexovaní lidé.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: claire*
Datum: 22.01.14 19:12

No no, je třeba tak zobecňovat? Vážně si myslíte, že úplně všichni jsou zakomplexovaní?

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 22.01.14 19:19
avatar

Jak přesně souvisí "zakazování lásky" s korektnostní chování? Já vím, že dneska je zvykem lézt po sobě kdekoli a není těžké nárok na něco takového ukřičet, protože umírněnost není zrovna v módě (a ti umírnění tak nekřičí :-D). Přesto by měl mít člověk v sobě vevychovanou, když už ne vrozenou, míru: a ve druháku na střední takové projevy vhodné prostě nejsou (ono na veřejnosti ostatně málokdy jsou...).

Ohodnoceno: 8x
 
Datum: 22.01.14 20:28
avatar

Děkuji:) Já zase nemá ráda lidi, co všechny lidi spadající pod jeden typ zaměstnání odsuzují jen z několika osobních špatných zkušeností. Nejste zakomplexovaný spíše Vy? Nebyl jste třeba ve škole problémový, drzý, provokativní atd.? Ti to pak mají s učiteli většinou horší.

Na střední se díky spojení s gymplem vytvořila spousta dvojic, nikdy jsem ani od jednoho učitele neslyšela nějakou poznámku. Pokud bylo vše v mezích, rozumný učitel to pochopí a nekomentuje. Pokud se někdo divoce oblizuje, jazyky jsou vidět z druhé strany chodby a ruce jsou bůhvíkde, tak to ať učitel klidně zakročí, to do školy nepatří.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.01.14 19:46
avatar

Zdravím. Matěji, je to jednoduché. Prostě učitele ve škole respektujte, pokud nechcete mít s nimi problémy. Mimo školu se chovejte klidně dle svého uvážení...

doplněno 22.01.14 20:25:

Ono je to spíše o slušnosti, taktu a tom respektu vůči druhým. Tím spíš k učitelům. A to bez ohledu na to, kolik je Vám let. Pokud na to máte jiný názor, chovejte se klidně dál tak, jak se chováte. S následky se jistě tedy budete umět vyrovnat...

Ohodnoceno: 1x
 
Od: matej*
Datum: 22.01.14 19:58

Nemyslíte si, že je to trošku proti lidskosti? :) když už nám je 18? :)

Od: olaf71*
Datum: 22.01.14 20:02

mě bylo osmnáct ve čtvrtém ročníku :-D

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 22.01.14 20:06
avatar

Ve druháku na střední a je vám 18?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.01.14 20:06
avatar

Šmarjá, kdy jste stihli 18 ve druháku? :-D Projevujete se tak na 16 - jestli to náhodou nebude důvod, proč se k vám tak chovají... Ale ono je to stále totéž bez ohledu na věk - přiměřenost místa a konání. Za "pusu" by vám důtkou nevyhrožovali... učitelská reakce nic moc, ale věřím, že stokrát nic umořila osla. ;)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: matej*
Datum: 22.01.14 20:34

Ano, 18. Oba dva máme odklad. Projevem 16 - je držení za ruce? :)

Od: olaf71*
Datum: 22.01.14 19:59

to vypadá, že mají spíš problémy s Tebou. jaký by byl Tvůj pohled na učitele vs. učitelky, kteří se vodí za ruku po škole a dávají si obyčejné pusy stejně jako to děláte vy?

Ohodnoceno: 4x
 
Od: matej*
Datum: 22.01.14 20:01

Není problém jen s námi, ale tento problém mají i ostatní páry na škole. Mně osobně by nevadilo kdyby se učitelé drželi za ruce, když se mají rádi tak co? je to jejich život a já se do něho pléct nechci :)

Od: olaf71*
Datum: 22.01.14 20:04

tady je každá rada marná :-D

zkuste změnit školu.

doplněno 22.01.14 20:08:

ještě mě napadlo zatahat maminku za sukni a podat stížnost na školu, samozřejmě včetně odškodného za psychologickou újmu.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.01.14 20:12

Matěji, víš, oni když vám učitelé dovolí chodit po chodbě za ruce a dávat si jen letmé políbení, tak někteří z vás přitvrdí a začnou se trošku víc muchlat někde v koutě na chodbě, místo pusinek to budou "francouzáky" atd.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.01.14 20:12
avatar

Aha, tak vám příjde normální, že v jednom rohu ocucává učitel tělocviku matykářku a ve druhém Ferda z druháku Madlu z prváku. To máte stejné jako to sezení na klíně partnera v MHD a cumlání jeho ušního lalůčku. Prostě intimnosti na veřejnost nepatří a jestli jste už velký kluk, tak to budete respektovat.

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 22.01.14 20:07
avatar

Ty nemáš problém s učiteli. Ty máš problém rozeznat, co je v daném prostředí vhodné a co ne. Všude platí určité standardy chování. Ve škole se to odbude třeba důtkou, ale v životě pak na to můžeš doplatit daleko víc.

Ohodnoceno: 6x
 
Datum: 22.01.14 20:07
avatar

Žádné respektování. Pak budou chtít zdravit "Vaše ctihodnosti", pak vám zakážou dlouhé vlasy, džíny, mobil... nenechte se, máme svobodu a vy tímhle nikoho neomezujete ani nepohoršujete.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: olaf71*
Datum: 22.01.14 20:15

hodně Čechů si svobodu plete s něčím jiným

Ohodnoceno: 6x
 
Datum: 22.01.14 20:20
avatar

Pokud m á škola nastavena pravidla tak jsi se s nimi měl seznámit před nástupem na školu a pokud by se ti nelíbila tak si najít čkolu jinou.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: matej*
Datum: 22.01.14 20:28

Důkladně jsem si přečetl školní řád a nic o tomto problému tam není. A je tam napsáno, že se učitelé nemohou zajímat o náš soukromí život atd. Jestli je už i držení partnera za ruku pohoršující tak kde to sakra žijeme?...

Datum: 22.01.14 20:39
avatar

Opravdu je ve školním řádu taková hrubá pravopisná chyba?

Myslím, že škola je také kulturní instituce, stejně jako třeba divadlo. A v návštěvním řádu divadla také není napsáno, že tam můžeš přijít v riflích, ale bere se to jako samozřejmé.

Možná bych na tvém místě opravdu omezil podobné věci. Samozřejmě, můžeš se bránit třeba u soudu ve Štrasburku, pokud ti to za to bude stát.

V životě budeš muset ještě překousnout spoustu jiných a důležitějších věcí, které se ti nebudou líbit a za deset patnáct let si řekneš, že já jsem řešil takové maličkosti jako osudovou záležitost.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 22.01.14 20:28
avatar

Koukám že na škole byli všichni jen šprty a spolužaček si nevšímali.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: olaf71*
Datum: 22.01.14 20:39

mě osobně zajímalo, kdy bude trenink, zápas, volná posilovna. také jsem neměl rád učitele, protože mě nutili více se učiti než sportovati

Ohodnoceno: 0x
 

 

Od: kami95
Datum: 22.01.14 21:42

Někteří učitelé to prostě neradi a příjde jim to ve škole nevhodné..

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hudzi*
Datum: 23.01.14 08:27

Jděte do riti s lidskýma právama a podobnýma kecama, už jsem na to alergickej! Chápu že se Vám to nelíbí, mě by se to asi taky nelíbilo, ale cesty z toho jsou jen dvě:

1, držet hubu, mít klid a nechat si to na doma

2, učitele vyfuckovat a pokračovat v líbánkách, ale potom si nebuďte moc jistej že tu školu doděláte

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.01.14 17:28
avatar

Hudzi, svatá pravda. Buď jsem rozumný a podřídím se, nebo budu bojovník, něco vyválčím, ale ponesu si nesporné následky.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hogreta*
Datum: 25.01.14 00:11

Chodila jsem se svým přítelem od prváku, chodili jsme do jedné třídy, dokonce jsme spolu seděli v lavici. Jsme spolu teď něco přes šest let. Něco ti řeknu - ani by mě nenapadlo v prostorách školy se "pusinkovat" nebo držet za ruku. Proč? Protože by to bylo vůči učitelům a spolužákům nezdvořilé. Je to pro ně taková nepříjemná situace - člověk neví, kam se dívat, co dělat... Škola je o vzdělávání, tak nějaké intimnosti prostě nepatří. Věřím, že když jste spolu rok, tak to těch pár hodin ve škole můžete vydržet bez toho, aniž byste si něco dokazovali, nebo ne? :) Jasně, že od ní nemusíš chodit metr a dělat že ji neznáš - to přece taky s ostatními spolužačkami neděláš.

Nám se s přítelem osvědčilo, že jsme se ve škole chovali jako spolužáci a venku jsme byli pár. Všichni spolužáci a učitelé samozřejmě věděli, že spolu jsme, ale nijak jsme se jich kvůli tomu nestranili a nestavěli je do situací, kdy by nevěděli, kam se mají dívat a co mají říkat - a tak to neřešili. Přítel mě ve škole tak možná občas pohladil po zádech, když kolem mě o přestávce procházel. To je tak všechno, co se týče nějaké intimity. Nebo jsme se spolu smáli, povídali si, bavili se s ostatními spolužáky... A když už byla nějaká ta akce, třeba se jelo na chatu (tedy mimo prostor školy), tak jsme se chovali jako normální pár. Nebo když jsme se šli jako třída večer někam bavit.

A učitelé nám nakonec oplatili, že jsme se celou tu dobu chovali zdvořile a nedělali jsme ve škole věci, které do školy nepřísluší. Ve čtvrťáku na posledním rozlučkovém výletě, kdy už nám bylo všem přes osmnáct, nás dva nechali spát na jednom pokoji. Věděli, že jsme dost zodpovědní na to, abychom z výletu nepřijeli ve větším množství, než jsme odjížděli. Naše třídní učitelka nám tak prokázala důvěru. A já můžu říct, že jsem snad za celý život nepotkala člověka, ke kterému bych cítila větší respekt, než ke své třídní ze střední.

Takže moje rada? Nemusíte se k sobě chovat, jakože se vůbec neznáte, ale taky byste se k sobě neměli chovat tak, aby každému, kdo se na vás podívá, bylo jasné, že spolu spíte. Škola je škola, ne místo na randění - tak to vnímám já. A já věřím, že se to těch pár hodin denně dá vydržet i držení za ruku nebo bez líbání. Respektovala bych učitele. Respektovala bych, že se jim mé chování nelíbí a snažila bych se to omezit. Tohle jsou situace, kdy stejně nemůžeš vyhrát, maximálně si tak můžeš proti sobě všechny učitele poštvat a dostat dvojku z chování. A to za to myslím nestojí. Snažte se to prostě držet v nějakých rozumných mezích:).

Ohodnoceno: 3x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.