Připojení s nárokem na náhradu škody

Od: Datum: 22.01.14 16:23 odpovědí: 4 změna: 22.01.14 16:51

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, co vše je třeba udělat, když se chci připojit jako osoba poškozená s nárokem na náhradu škody k trestnímu řízení...jde o to, že nám zákazník nezaplatil určité částky za zakázky a také ostatním lidem. Někdo jiný ale na něj podal trestní oznámení (protože uspokojil pohledávku místo něj nějakému svému známému, jestli jsem to dobře pochopila) a my jsme dostali vyrozumění "Poučení poškozeného právnické osoby" od Policie ČR, že máme pročít poučení, podepsa a poslat zpět i s příslušným vyjádřením zda a s jakou škodou se budeme jako osoba poškozená připjovat s nárokem na náhradu škody k trestnímu řízení...Dostala jsem to za úkol jako nováček ve firmě a nevím přesně, jak takové Prohlášení má vypadat, co v něm musí být apod.

Předem velmi děkuji za odpověď!


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: buss
Datum: 22.01.14 16:36

Postup je v tr. řádu § 43 ... a vyšetřovatel poučí při výslechu, vyjádření zapíše do protokolu, zaslal to poučení. Jde o právo navrhnout, aby v odsuzujícím rozsudku byla pachateli uložena povinnost nahradit způsobenou škodu. Jinak budete odkázání na obč. právní řízení. Zajistíte si podklady, jaká škoda vznikla. Nezáleží ani tak na formě, jako na obsahu. Vzory najdete na intu!

doplněno 22.01.14 16:58:

Sindy, zcela běžný úřední dopis. Výslech možná přijde dodatečně, i u soudu. Nebo bude zmocněnec, je-li poškozených více. V poště.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: sindy*
Datum: 22.01.14 16:51

My jsme právě jako firma u žádného výslechu nebyli, protože to trestní oznámení na dotyčného podal někdo jiný. Policie ČR nám jen zaslala vyjádření o tom, že probíhá to trestní řízení na dotyčného a my jsme jako osoba poškozená v této věci také...

Datum: 22.01.14 16:47
avatar

Např. takto: Dne 10. ledna 2014 bylo Místním oddělením Policie ČR v Říčanech doručeno firmě XY poučení ve věci trestně stíhaného občana N.N. Jmenovaný tím, že neuhradil nezaplatil za odebrané zboží (poskytnuté služby) - /nevím, o co šlo/ způsobil naší firmě škodu ve výši 1 111 111 Kč.

S nárokem na náhradu škody v této výši se připojujeme k trestnímu stíhání N.N. a žádáme, aby mu soud uložil povinnost nahradit nám škodu v uvedené výši.

Přikládáme kopii faktury, kterou N.N. obdržel a která do dnešního dne nebyla proplacena /příp.další dokumenty/.

S pozdravem Karel Vorel, jednatel firmy XY.

Datum, podpis

Další informace lze získat na:

http://www.trestni-rizeni.com…restnym-cinem-jaka-mate-prava

Ohodnoceno: 2x
 
Od: sindy*
Datum: 22.01.14 16:49

Děkuju moc! Potřebuju to takhle polopatě, protože jsem nic takového ještě nedělala...:o)

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.