SJM - rozvod

Od: Datum: 22.01.14 15:35 odpovědí: 3 změna: 22.01.14 16:46

Blíží se rozvod a s manželkou stále nejsme domluveni na bydlení. Máme 2 holky: 17 a 19 let, žijí s námi (studují), máme byt v OV. Po rozvodu ale nemá ani jeden na vyplacení toho druhého. Jak bude postupovat soud, případně jaké jsou ještě možné varianty?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 22.01.14 16:14
avatar

Napřed vás rozvedou s tím, že budete domluveni na vyživovacích povinnostech vůči dětem. Pak máte 3 roky na to, abyste se dohodli na rozdělení SJM. Když se do tří let nedomluvíte, rozdělí soud vše podle toho jak co používáte a nemovitost dá do spolupodílnictví.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.01.14 16:38
avatar

Nejprv vám soud upraví péči o děti a vyživovací povinnost,až poté bude následovat rozvod. Tohle může trvat několik let, pokud se jeden z vás bude šprajcovat a bude to hodně drahé. Ohledně rozdělení majetku bude další soud, ale nejprve mu musí předcházet žaloba jednoho z vás. Znovu připomínám, že soudní poplatky a právníci jsou drazí, tady už počítejte v řádu stovek tisíc. Ovšem pokud jste ještě rozumní a vzájemně se dohodnete, jak na dětech, tak poté na majetku, rozvod samotný bude trvat pět minut a budete to mít zadarmo. V opačném případě nevyhraje nikdo z vás, vyhrají právníci, státní instituce, odhadci...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.01.14 16:46
avatar

Nelze prodat a prachy si rozdělit? Já vím, je to drsné, ale zase přece jen určité řešení. Vezmete si hypotéku a na garsonku lehce doplatíte. Jinak záleží u koho budou chtít být dcery.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.