Legalizace podpisu - obsah dokumentu

Od: Datum: 22.01.14 14:27 odpovědí: 4 změna: 22.01.14 17:58

Dobrý den,

chci si na jednom dokumentu nechat legalizovat svůj podpis - uznat jej za vlastní. Zajímalo by mne, co vše může být obsahem tohoto dokumentu. Jestli to může být například text s fotografií.

Konkrétně mi jde o to, že jsem realizoval položení kabelu přes pozemek souseda. Ten s tímto souhlasil, ale nechtěl si nechat zapsat věcné břemeno. Já si chci vytvořit dokument, kde bude mé čestné prohlášení, že jsem si položil ten kabel toho a toho dne se souhlasem svého souseda a přidám tam ještě fotografie z průběhu prací.

Smyslem toho dokumentu bude možnost později případně prokázat, že tam již ten kabel byl minimálně v den, když jsem si nechal legalizovat svůj podpis (resp. doklad o stáří listiny). A argumentovat vydržením věcného břemene.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: buss
Datum: 22.01.14 14:53

Pokud vám podepsal nic, co to je? Pouze vaše konstatování o nějakém názoru vašeho stavu. Nemůžete ani učinit vklad. A když to zapře? Doporučuji nastudovat nový OZ. Kdo ověřuje podpis, ověřuje podpis pod nějaký prohlášením, smlouvou..

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.01.14 17:30
avatar

Nejsem odborník, ale napadá mě problém s těma fotkama. Jakým způsobem bude ošetřena nemožnost výměny fotek? Notář co bude ověřovat podpis přece nemá možnost poznat zda lepidlo, kterým jste fotky do dokumentu vlepil je kvalitní a bude držet?
Pokud fotky vložíte třeba do Worldu a vytisknete spolu s dokumentem, bodou fotky i po x letech potřebných pro vydržení průkazné (bez ztráty kvality)?
Nehledě na to, že je to pořád jen vaše tvrzení a pokud by jste si ten kabel hypoteticky vycucal z prstu už před 10ti lety (kdy ještě fyzicky položen nebyl), fotky si vyrobil ve Fotoshopu, budete mít v ruce stejný "důkaz" jaký hodláte vyrobit teď.
Napadá mě jedině nějaký znalec v oboru, který by Vám položení kabelu podepsal a orazítkoval. Ale jak říkám jsem laik, jak na to asi poradí někdo z právnickým vzděláním.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.01.14 17:39
avatar

Klidně to udělejte a v případě sporu si s papírem můžete vytřít zadek. Vážně, nechte si to zpracovat právníkem, podpis váš a souseda. Dřív se lidi na něčem domluvili, dnes to bez právníka nejde.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.01.14 17:58
avatar

Kdysi jsem se na legalizaci (pravost podpisů) a vidimaci (ověření kopií listin) připravovala, ale už jsem nezískala praxi.

Jestli si dobře vzpomínám, tak obrázky, nákresy a pod. jsou problémem u vidimace. U legalizace by se mohlo podařit podepsat více sešitých a v místě sešití razítkem opatřených listů (bez přilepených fotek). Ale přesnou odpověď rychle získáte na podatelnách a matrikách tzv. trojkových úřadů - malých okresů. Tyto úřady jsou obvykle 3 - 4 v každém původním okrese. Nebo také na každé poště, ale v případě pošt nás při studiu varovali, že poštovní praxe u vidimace a legalizace není stoprocentní. Také tyto úkony dělají notáři.

Druhá část odpovědi se bude, podobně jako u ostatních rádců, týkat významu listiny s legalizovaným podpisem. Nebude to k ničemu, úředník vám možná legalizuje podpis, ale tím se nepotvrdí obsah toho sdělení. Vlastně si tam můžete napsat a pak podepsat cokoli (latinkou a česky). Ale nebude to mít žádnou průkaznost.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.