Prodej nemovitosti,úřad finanční a úřad práce

Od: Datum: 21.01.14 20:44 odpovědí: 5 změna: 22.01.14 10:03

Dobrý večer,

ví někdo jak jsou spolu provázané úřady? Konkrétně finanční úřad s úřadem práce. Jedná se o toto, přes 20 let jsem pracovala, myslím, že do systému jsem nasypala dost. Ted jsem bez práce a pobírám příspěvek na bydlení a příspěvek na dítě. Vlastním garáž, kterou budu muset prodat, aby dítě mohlo dostudovat. Ale, když garáž prodám, musím udělat přiznání a zaplatit daň z převodu nemovitosti. A tyto příjmy mám uvést do žádosti o oba příspěvky. Z toho plyne, že na bydlení bych 3 měsíce nedostala nic a na dítě asi celý rok, protože tam se uvádí příjmy za rok.

Zajímá mě jestli z finančního příjmy posílají na ÚP automaticky nebo jen tak někoho vyhmátnou nebo se ÚP dotazuje? Je tu někdo, kdo se v tomto pohybuje a poradí. Pokud bych se s kupujícím dohodla a on by byl poplatníkem, mění to něco na celé situaci? Kupující by zaplatil daň, ale kdo podáva to přiznání. Jedná se mi o to, aby tam mé jméno nebylo.

Pak mě napadla další věc a to darovat to mámě a pak to prodat. Musí se z daru, který se obratem prodá platit ještě nějaká spešl daň nebo našemu nenažranému státu stačí daň z převodu?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 21.01.14 22:00
avatar
Úřad práce nikdy nežádá výpis z katastru. Nemyslíte socialku?
doplněno 22.01.14 11:22: Socialka pro své účely žádá výpis z katastru nemovitosti, taky chtějí vidět výpis z účtů. Ja bych to neviděl tak černě, prostě garáž prodat a peníze nechat poslat na účet mamky. Dál nepatraji. Z bezplatnym převodem nemovitosti na mamku se zeptejte na katastru osobně, protože v novém zákoníku aby se čert vyznal.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.01.14 10:03

Ano, říká se tomu sociální odbor, ale je to dnes vše vedené pod úřadem práce. Oni nebudou chtít výpis z katastru, ale když to prodám, zaplatím z toho daň, tak se na finančním někde objeví jako příjem.

Od: uska®
Datum: 21.01.14 22:49

A co tak garáž pronajmout, sepsat smlouvu o smlouvě budoucí, po dostudování garáž prodat, zaplacený nájem by se odečetl z kupní ceny.

Ale tam byste zase musela za rok podat daňové přiznání z pronájmu. Muselo by se to spočítat, co by bylo výhodnější. U daru mamce by se platila daň z převodu nemovitosti + daň z příjmu.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: honzajs122
Datum: 22.01.14 09:39

Blbost, od daně darovací jsou osvobozeni mimo jiné osoby přímo příbuzné, tedy i děti x rodiče. Taková daň se nepřiznává a neplatí. Daň z příjmu je blbost. TEdy darovat mamce a po dostudování darovat zpět. Bude to stát jenom poplatek na Katastru za vklad a případně za darovací smlouvu u advokáta + ověření podpisů.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: honzajs122
Datum: 22.01.14 09:45

Pokud by to mamka ale prodala dál, zaplatila by daň z nabytí nemovitosti (pokud by se nedohodla s nabyvatelem-kupcem, aby ji zaplatil on) a taky daň z příjmu (pokud se to prodá ve lhůtě kratši jak 5 let po darování).

Celkme mi tento postup vychází jako nevýhodný, nejlepší postup by byl darovat mámě a pronajmout, z pronájmu se taky ovšem platí daň z příjmu...Prodat se dá lehce, ale zpět už se to nikdy nezíská

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.