1x

Hra na kytaru,problém s rytmusem

Od: Datum: 21.01.14 19:54 odpovědí: 4 změna: 22.01.14 10:07

Hraju na kytaru už skoro rok, mám elektrickou i akustickou, hmatelně třeba nějaké sólo,pospojování akordů mi jde v pohodě, jen mám problém s rytmusem, nechápu proč, asi mám blbý sluch nebo já nevím, ale prostě ne a ne se do něj trefit když se učím nové pisničky.
U velmi jednoduchých mi jde nebo když k tomu mám noty nebo, třeba v tutorialech, kde se i řekne kolikrát mám zahrát na strunách než přejdu na další akord,nebo se přímo zobrazí jak..ale když by to tam nebylo, a jen vysvětlení akordů a jen jak je rytmus dá se říct, tak jsem v háji, nevíte jak se mám rytmus naučit jak jste začínaly vy? nějaké typy? i obyč. lidové písně mi dělají problém.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 21.01.14 19:59

Ahoj, asi tě zklamu, ale rytmus se prostě nedá "naučit". Buď ho vnímáš a cítíš, nebo bohužel ne.

Zkus si písničky miliónkrát naposlouchat a hrát na kytaru zároveň s nimi.

Ohodnoceno: 1x

Od: hop®
Datum: 21.01.14 20:02

Jeden tip - začít hrát pomalu a snažit se držet stálý rytmus (může pomoci metronom), zrychlit se dá vždy...

Druhý tip - hrát s někým, kdo rytmus udrží - sám se člověk naučí akordy či vybrnkávání, ale rytmus fakt těžko...

Třetí tip - pustit si písničku třeba v mp3 a hrát zároveň, soustředit se na rytmus, nikoli na akordy...

Čtvrtý tip - zkoušet opravdu rytmické písničky různých kapel, nikoli sólistů. Mám moc rád třeba Kryla, Nohavicu (...), ale s nimi se držet rytmus fakt nenaučíte...

Závěrečný tip - najít si nějakého parťákja na učení, ve dvou to půde líp...

Držím palce !

Ohodnoceno: 1x

Od: zabu
Datum: 21.01.14 20:15

Asi se spousta lidí bude smát, ale na učení se rytmu, je nejlepší dechovka. Polkový 4/4 a valčíkový 3/4 rytmus je u dechovky tak výrazný, že teprve až tam ho nebudeš vnímat, tak si řekni nemám na to. Zkus si pustit nějakou starou dechovku a snaž se dupat nohou do rytmu, nebo hrát jeden akord na kytaru do rytmu. Jen pravou rukou. Jakmile se ti povede dostat se do rytmu, tak se pokusíš rozlišovat sluchem první-těžké doby. Opět, třeba pravou na každou dobu, levou jen na těžké. Nezahazuj to. Třeba to půjde. Vzdát to můžeš vždycky, na to je času dost.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 22.01.14 10:07

jj, snadno se radí, ale hůř udělá.

jestli chceš být muzikantem, potom základ je tady tento : nauč se rozpoznávat na kolik dob je takt a rozpoznávat první dobu, na kterou se začíná. Jeden by nevěřil, jak málo lidí toto umí.

Za druhé, časem si všimneš, že rytmy a akordy se v písničkách schematicky opakují. Melodie může být úplně jiná, ale rytmus a doprovod jsou většinou úplně stejné.

No a za zřetí : nakonec si možná všimneš, že například lidové polky nebo valčíky sice mají doprovod rytmicky odlišný, ale doprovodné akordy se taky velmi často střídají úplně stejně.

Chce to naučit se spoustu písniček a opakovat a opakovat a opakovat, dokud ti prsty nezačnou hrát samy.

Mnoho zdaru.

Ohodnoceno: 0x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.