5 na pololeti v maturitnim rocniku?

Od: Datum: 21.01.14 18:35 odpovědí: 5 změna: 27.01.14 18:15
Dobry den,prosim moc.Jak je to,kdyz nekdo dostane 5 na vysvedceni na pololeti v maturitnim rocniku?Ma to nejaky vliv na maturitu,prijimacky na vysokou skolu nebo tak?Prosim o blizsi informace k teto situaci.
Dekuji moc zarmoucena matka Sandra.

Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 21.01.14 18:56
avatar

Pokud by student propadal na konci roku, nepustí ho k maturitě a musí opakovat ročník. V pololetí to snad nebude tak horké.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: luke237
Datum: 21.01.14 20:54
V pololeti na petce nezalezi. Je to spatne jen pro tebe pro prumer a prijimacky. Nektere stredni skoly maji pozadavky na znamky (napr. prumer maximalne xy, ale ne horsi znamka nez trojka apod.).
Ohodnoceno: 0x
 
Od: aleksandr
Datum: 24.01.14 16:44

Dobrý den, dovoluji si glosu jako zarmoucený otec. Historka je to staršího data a těžko bude poučná pro toho, koho se týká. Nicméně - co kdyby. Můj syn dostal na vysvědčení ve 4.ročníku stavárny pětku. Takže nebyl připuštěn k maturitě a na konci prázdnin dělal reparát. Synek je celkem inteligentní - nicméně to s kázní a svědomitostí není to samé. Chlapeček usnul na vavřínech a byl dost překvapenej, že překvapivě reparát neudělal. Pravda, mluvil jsem potom s třídním profesorem a ten připustil, že synek někoho ze sboru naštval a že mu to dali sežrat. Druhé překvapení nastalo, když chtěl opakovat ročník. To, že v ročníku už mají obsazeno a nechtějí ho tam, to bylo překvapení dost zásadní. Nechal jsem ho bez efektu hledat školu někde jinde. Když neuspěl, sehnal jsem ji já. V Brně. Tam ho vzali s tím, že pokud by propadal v pololetí, tak školu ukončí. Což tak nakonec dopadlo. Je pravda, že ho nechali rupnout za špatné výkresy, což se podle mých kamarádů projektantů zkrátka nedělá. Takže chlapeček školu ukončil. Hned musel na vojnu, respektive na náhradní vojenskou službu - tedy civilku. Po civilce se oženil, pořídil si děti a večerně dělal gympl. Udělal, odmaturoval. Asi v sedmadvaceti. Spoluřáci už měli buď vysokou, nebo někde nějakou práci, on ve třiceti byl prakticky bez zkušeností. Sice už mu to všechno docela došlo a uznal, že udělal chybu, práci má, ale je to 10let života v prachu... Jojo. Děti jsou radost.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.01.14 19:00
avatar

Zkoušet přijímačky na VŠ s pětkou ze SŠ mi připadá jako velká opovážlivost. Omlouvám se, nehoršete se proto na mě, nemyslím to zle. Jsem prostě z té "staré školy" a myslím si, že pokud student nezvládá učivo na střední, co chce, proboha, pak dělat na vysoké?

Podle mě by si s takovými výsledky měl spíš shánět práci. Jaga.

Když však člověk sleduje projevy a chování některých našich pánů politiků, ti museli mít jistě pětky shora až dolů. A kde jsou dneska! *:)*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.01.14 18:15
avatar

No jo, někomu nejde třeba matematika, ale chystá se jít na humanitní obor. Proč by nemohl? U nás ve čtvrťáku propadala z matematiky většina lidí (včetně mě, bohužel - ačkoli jsem jinak měla výborné známky). Vyučující nás ovšem nechala udělat opravnou zkoušku. Musím říci, že matematika byla u nás na škole nebyla nijak snadná (škola měla osnovu jako průmyslovka).

doplněno 27.01.14 18:16:

* matematika u nás na škole nebyla nijak snadná

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.